Ленд-ліз для України ухвалено Палатою представників США

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Палата представників Сполучених Штатів підтримала проєкт закону про ленд-ліз – про це повідомила пресслужба нижньої палати Конгресу США 28 квітня.

«Палата представників ухвалила законопроєкт S. 3522 – «Акт про ленд-ліз для оборони демократії України» 2022 року 417 голосами проти 10», – йдеться в повідомленні.

 

Голосуванню передували дебати тривалістю до однієї години.

Згідно з сайтом Конгресу, після ухвалення Палатою представників закон передадуть на підпис президенту Джо Байдену.

Нова війна в Європі показала актуальність старих інструментів допомоги. Фактично процедури, аналогічні американському ленд-лізу, а саме безоплатну передачу зброї і техніки для України, запровадили вже багато країн Європи, а також Канада, Японія і Австралія.

В Сполучених Штатах вирішили, що вивести ці процеси на якісно новий рівень зможе саме законопроєкт про ленд-ліз для України (Ukraine Democracy Defense Lend-Lease Act). Його публічно підтримали законодавці як від Демократичної, так і від Республіканської партії.

В тексті документу йде мова про надання президенту США розширених повноважень щодо передачі або надання в оренду Україні оборонних виробів для "захисту цивільного населення від російського військового вторгнення" та для інших цілей.

Також в документі наголошується, що будь-яка позика або оренда оборонних виробів урядом України матиме умови щодо повернення, відшкодування та погашення позики або оренди. Після ухвалення акту голова Білого Дому зобов'язаний впродовж 60 днів встановити прискорені процедури для доставки продукції.

7 квітня Сенат США одноголосно схвалив законопроєкт, який дозволяє президенту Джо Байдену використати програму лендлізу для спрощення відправки військової допомоги Україні та країнам східної Європи. Востаннє програма діяла під час Другої світової війни, коли американська військова допомога вирушала супротивникам нацистської Німеччини, насамперед Великій Британії та СРСР.

Колись Америка вже робила такий крок. Тоді він став одним з вирішальних для перемоги над нацистською Німеччиною.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]