Московські попи в Лаврі вчинили демарш проти Української держави під час війни з московитами

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Під крики та прокльони розлючені вірянки УПЦ Московського патріархату фактично прогнали комісію мінкульту з монастиря в Києво-Печерській лаврі. При цьому поліція спокійно спостерігала і не втручалась у події.

Поки що все закінчилось без бійок, проте очевидно, що наразі стратегія держави з виселення УПЦ з лаври зазнає фіаско, зазначає BBC Україна в репортажі з місця подій. Хоча напередодні президент Зеленський у зверненні й похвалився "кроком на зміцнення духовної незалежності нашої держави і на захист нашого суспільства від старих і цинічних московських маніпуляцій релігією".

Формально сьогодні УПЦ вже не мало бути на території лаври - 29 березня вони мали з'їхати. А 30 березня мала запрацювати спільна комісія мінкульту, до якої увійшли представники заповідника Києво-Печерська лавра та й самої Української православної церкви. Ця комісія мала почати процедуру приймання майна від монастиря, складати акти та опечатувати приміщення. Почати мали з храму святого Агапіта біля самого в'їзду до лаври.

Читайте також: Як московські попи в Україні тримають зв'язок із фашистською церквою Путіна

Паша-Мерседес просить вірян не пускати комісію мінкульту у храми. Фото: bbc.com

Проте УПЦ та настоятель монастиря митрополит Павло-Мерседес  (Лебідь) з таким планом не погодився. Під час проповіді на ранковій службі він сказав кільком сотням вірян, що о 10 ранку має запрацювати комісія. Але її роботу він не визнає. Адже УПЦ у Господарському суді оскаржила рішення мінкульту про припинення оренди монастирем Нижньої лаври.

Читайте також: УПЦ МП і далі знущається з Української Держави: попри вимогу, не виїхала з Лаври і проводить службу

А тому, як каже Павло, до рішення суду він не визнає ні комісію, ні рішення влади про припинення оренди. Таку ж позицію напередодні озвучив митрополит Климент - речник УПЦ.

Заблокований вхід до храму

Заблокований вхід до храму. Фото: bbc.com

Перше засідання суду заплановане аж на 26 квітня, тож, як видається, УПЦ до того часу на жодні поступки чи співпрацю з мінкультом йти наміру не має. Це і показали події під храмом святому Агапіту.

20-30 жінок (чоловіків серед них меншість) старшого віку зібрались після поклику Павла біля воріт і почали співати церковні молитви. Коли ж побачили, що комісія мінкульту зайшла з іншого боку і прямує до храму - увірвались через ворота на територію і просто заблокували комісії вхід.

Голова комісії - директорка департаменту культурної спадщини Мар'яна Томин - після нетривалого діалогу з вірянами змушена була ретируватись з місця подій. Силою заходити чи ламати двері вона наміру не має.

Спочатку віряни поводилися спокійно, але потім мало не накинулись на представницю мінкульту з кулаками, але обмежились прокльонами. Серед найактивніших ВВС помітила тих самих людей, які й учора були присутні на молебні, тобто людей сюди могли звезти спеціально для протестів. Але на питання ВВС вони відповідали, що просто приїхали помолитись.

Сама Томин визнала, що навіть не люди її не пустили, а храм просто їм не відчинили представники монастиря.

За її словами, вони відсьогодні мали почати складати акти приймання приміщень, і почати саме з храму Агапіта.

Читайте також: Капелан ЗСУ Сергій Дмитрієв: "Бути в Московському патріархаті – це бути причетним до вбивства українців"

"Якщо нас не будуть пускати всюди, то будемо просто зовні обстежувати приміщення, складати якось акти так, як це дозволяє ситуація", - каже Мар'яна Томин.

Після складання комісією актів у конкретному приміщенні його мали опечатати і закрити туди доступ. Ця робота мала тривати понад місяць, адже таких об'єктів у лаврі близько 80, а на день комісія мала опрацьовувати по кілька з них.

Вже після того, як комісію мінкульту прогнали, на місце прийшов митрополит Павло і благословив людей на ці дії. Він попросив і далі діяти так само аж до рішення суду.

Такі "групи захисту" храмів і приміщень організувались ще біля кількох хамів, які в цей день по плану мала "приймати" комісія. Чи вийде у ревізорів дістатись хоч кудись - сумнівно, принаймні віряни зроблять усе можливе, щоб цього не сталось.

Поки що виглядає, що УПЦ частково перехопила ініціативу у влади. Як у таких умовах мінкульт збирається і далі втілювати стратегію виселення монастиря і структур УПЦ - незрозуміло. Без допомоги поліції, яка могла б розблоковувати і відтісняти протестувальників, справа з мертвої точки не зрушить. А поліція наразі не втручається, та й для влади кадри бійок поліції та літніх, хоч і енергійних, жінок явно не підуть на користь.

Джерело:  BBC Україна  


В тему:  

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
18:04
Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
16:09
Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
16:03
Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
14:14
Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
12:51
Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
10:01
У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
08:00
Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
07:41
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара
20:00
Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]