Що на думку експослів США у Києві Байден міг би зробити для України за понад два місяці при владі що йому залишились

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Президент США Джо Байден залишається на найвищій посаді у країні до 20 січня 2025 року, коли відбудеться інавгурація новообраного президента Сполучених Штатів.

У своєму зверненні до країни в четвер, Байден сказав: Разом ми змінили Америку на краще" і наголосив, що має намір якнайефективніше використати термін, що залишився йому на посаді.

"Маємо 74 дні, щоб завершити термін [президентства], - сказав Байден. - Зробімо так, щоб жоден день не змарнувати".

Ми поговорили з колишніми послами США в Україні про те, що може зробити Байден задля допомоги Україні в решту свого терміну.

Дозвіл на використання далекобійної зброї

Протягом тривалого періоду адміністрація Джо Байдена не дає дозвіл на використання далекобійної зброї США для ударів по Росії. Причини, що називались - побоювання "ескалації", "обмежена" кількість такої зброї та недоцільність таких ударів.

Тепер, на думку експосла США в Україні Вільяма Тейлора, у Байдена немає запобіжників, аби не давати дозвіл для ударів вглиб Росії, особливо зважаючи на те, що тепер у війні вже беруть участь військові з Північної Кореї.

"Це ескалація, тому президент Байден може виправдати для себе та політичної спільноти зміну політики щодо дозволу українцям використовувати зброю для ударів вглиб Росії проти військових цілей, включаючи північнокорейські військові цілі", - підкреслює в коментарі Голосу Америки Тейлор.

Використання решти грошей виділених Конгресом

На фінансування постачання озброєння Україні залишається понад 6 мільярдів доларів із видатків затверджених Конгресом весною цього року.

"Сподіваюсь, що адміністрація Байдена упевниться у тому, що всі гроші виділені Конгресом будуть витрачені до 19 січня 2025 року, упевниться в тому, що всім грошам дадуть хід", - заявив в коментарі Голосу Америки Стівен Пайфер, який був послом США в Україні з 1998 по 2000 роки.

Напередодні видання Politico писало про те, що Білий дім хоче встигнути до інавгурації Трампа надати Києву решту коштів. Втім, як зауважує видання, навіть якщо Білий дім оголосить пакети військової допомоги зараз, не все з виданого Байденом обладнання встигне потрапити на поле бою, оскільки зазвичай після оголошення допомоги озброєння потрапляє в Україну через кілька місяців. А наступний головнокомандувач США, як пише Politico, за бажання може припинити ці постачання.

Передати Україні заморожені активи Росії

У жовтні Група семи (G7) погодила надання Україні 50 мільярдів доларів у кредит до кінця цього року. Кредит погашатиметься за рахунок доходів на заморожені на Заході російські активи. Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України союзники знерухомили майже 300 млрд доларів російських державних активів.

На думку Стівена Пайфера адміністрація Байдена до закінчення свого терміну могла б пролобіювати серед союзників передання усіх заморожених грошей Україні.

"Я думаю це допомогло б компенсувати частину допомоги або частину фінансування, яке може бути втрачено, якщо пан Трамп припинить допомагати Україні", - каже Пайфер.

Джерело:  Голос Америки


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер сніжитиме на заході та півночі України, дощ на сході та півдні
19:55
Квитки на міжнародні потяги за 500 євро: посадовцям УЗ після обшуків вручили 10 підозр
18:03
Суддя Верховного Суду Стеценко має паспорт рф (ДОКУМЕНТ)
17:56
Зеленський гідно відреагував на дзвінок агента ФСБ Орбана його шефу путіну: Сподіваємось, хоча б Асаду не телефонуватиме
16:50
Кібершахрайство та рекет: в Україні викрили організаторів «договірних» спортивних матчів
14:50
Побори з провідників та безквиткові перевезення: деталі обшуків на «Укрзалізниці»
12:10
Ворог просунувся в Кураховому, біля Торецька та низки сіл
11:04
На Сумщині евакуюють жителів понад 190 населених пунктів
10:02
Бутусов: У нас стратегічного планування війни фактично немає. Поразка рф в Сирії показала, що Україна має розробити довготривалу стратегію війни
08:00
ЗСУ атакували ракетами Таганрог, безпілотниками - Брянськ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]