Щодо позбавлення державних нагород зрадників та колаборантів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Рух ЧЕСНО надіслав звернення до Офісу Президента щодо позбавлення державних нагород фігурантів Реєстру зрадників - Володимира СальдоЄвгена БалицькогоІллю Киву та Олега Царьова. Ці особи отримали вироки суду у злочинах проти національної безпеки.

Президент може позбавити державних нагород лише у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин відповідно до статті 16 Закону “Про державні нагороди України”. Відповідно до процедур суд має надіслати подання Президенту, а  комісія державних нагород та геральдики має підготувати відповідні клопотання щодо позбавлення державних нагород. Головою комісії державних нагород та геральдики є керівник ОП Андрій Єрмак

У Реєстрі зрадників є щонайменше 4 особи, які визнані судом винними у злочинах проти національної безпеки та досі мають державні нагороди. Зокрема “губернатор” окупованої території Херсонської області Володимир Сальдо — повний кавалер Ордену "За заслуги". Ілля Кива  нагороджений Орденом  Данила Галицького, а Олег Царьов  та так званий “губернатор” Запорізької області Євген Балицький — Орденом "За заслуги" III ступеню. 

У березні 2023 року Шевченківський районний суд міста Києва звертався до Президента з поданням щодо позбавлення Царьова державної нагороди. Проте на сайті Президента аналітики Руху ЧЕСНО не знайшли оприлюдненого указу про позбавлення Царьова ордену. 

Крім осіб, визнаних винними у злочинах проти національної безпеки, у Реєстрі зрадників є фігуранти з державними нагородами, які отримали офіційні підозри правоохоронних органів. Зокрема, Микола Азаров, Олександр Єфремов, Дмитро Табачник, Віктор Медведчук нагороджені орденами князя Ярослава Мудрого.

Серед фігурантів Реєстру зрадників, які не мають офіційних підозр, є також особи з найвищим званням Героя України. Зокрема має звання Героя України та орден "Держава" один із лідерів забороненої проросійської партії ОПЗЖ Юрій Бойко.  

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Через те, що Facebook видалив сторінку видання «Аргумент» з 15 тис підписників за публікацію фото знищених окупантів на початку війни, ми вимушені створити канал у Телеграм, де окрім публікацій з сайту будуть додаткові інформаційні повідомлення. Всі бажаючі можуть підписатись натиснувши кнопку нижче.

 

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]