У Берліні та Мюнхені пройшли масові акції протесту проти правого повороту у політиці ФРН

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 У Берліні пройшла хода проти правого повороту в політиці ФРН. До акції приєдналися кілька сотень людей, повідомив у неділю, 9 лютого.

Марш стартував біля штаб-квартири Вільної демократичної партії (ВДП) недалеко від центрального вокзалу Берліна, повідомляє Deutsche Welle. Його учасники пройшли повз будівлю музичного театру "Фрідріхштадтпаласт" (Friedrichstadt-Palast). Кінцевим пунктом ходи було заявлено федеральний офіс консервативного Християнського-демократичного союзу (ХДС).

Резолюцію ХДС про радикальне посилення міграційного законодавства 29 січня під час голосування в Бундестазі підтримала правопопулістська партія "Альтернатива для Німеччини" (АдН). Мітингувальники назвали своєю метою "боротьбу з осередком правого популізму в штаб-квартирі ХДС".

"Ви розпалюєте, ми гасимо"

Деякі з тих, хто прийшов, захопили із собою плакати з написами: "Ви розпалюєте, ми гасимо", "Мости - замість стін", "Проблема - не в міграції", "Заборона АдН - зараз". З імпровізованої сцени періодично починали скандувати: "Ні - фашизму!".

Серед учасників було багато молоді, прийшли і сім'ї з дітьми. "Ми - тут, тому що ми - проти зсуву Німеччини вправо", - сказав DW один із демонстрантів.

Увечері на площі Баєрішер Платц у німецькій столиці запалили "ланцюг вогнів проти ненависті та пропаганди - за демократію і людяність".

"Якраз напередодні виборів до Бундестагу ми хочемо принести світло в темряву. Наше місто залишається яскравим. Тож приносьте вогники із собою", - закликали організатори з DemokraTEAM.
Масові протести на підтримку демократії в Мюнхені

У суботу, 8 лютого, в Мюнхені близько 250 тисяч людей вийшли на акцію проти співпраці консерваторів із правопопулістами. Мітинг під гаслом "Демократія потребує тебе" на еспланаді Терезієнвізе провело об'єднання "München ist bunt" ("Мюнхен - багатобарвний"). За словами організаторів заходу, його метою було послати "сильний сигнал на користь розмаїття, людської гідності, згуртованості та демократії".

Масовий мітинг проти ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН) відбувся в Мюнхені 8 лютого. До демонстрації під девізом "Демократія потребує тебе" закликала асоціація "München ist bunt!" ("Мюнхен - різнокольоровий!"), підтримувана численними організаціями. За оцінкою поліції, на акцію на площі Терезієнвізе вийшли близько 250 тисяч осіб. Організатори заявили, що мітинг зібрав 320 тисяч осіб. Демонстранти виступали "проти правого екстремізму" і "людей, які розпалюють ненависть і ставлять під сумнів основний демократичний порядок". Захід пройшов мирно і без серйозних інцидентів. Акції проти правих відбулися і в інших містах Німеччини - за два тижні до дострокових виборів до бундестагу 23 лютого. Партія "Альтернатива для Німеччини" перед ними заручилася підтримкою бізнесмена Ілона Маска. Співголова АдН, 45-річна Аліс Вайдель, очолила передвиборчий список партії і стала кандидаткою в канцлери Німеччини. Згідно з опитуваннями, АдН може посісти на виборах друге місце, отримавши близько 20% голосів.

Масовий мітинг проти ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН) відбувся в Мюнхені 8 лютого. До демонстрації під девізом "Демократія потребує тебе" закликала асоціація "München ist bunt!" ("Мюнхен - різнокольоровий!"), підтримувана численними організаціями. За оцінкою поліції, на акцію на площі Терезієнвізе вийшли близько 250 тисяч осіб. Організатори заявили, що мітинг зібрав 320 тисяч осіб. Фото: Sven Hoppe / dpa / picture alliance / Getty Images

Деякі з присутніх принесли плакати з критикою лідера Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріха Мерца (Friedrich Merz) і написами "Ганьба!".

Раніше, 2 лютого, в Берліні близько 160 тисяч людей приєдналися до аналогічної акції.

Організатори заходу назвали його "Мітинг за брандмауер" (Demo für die Brandmauer). Цим словом, яке дослівно означає "вогнестійка стіна", у Німеччині називають відмову всіх партій співпрацювати з АдН. Мітингувальники вважають, що на голосуванні в Бундестазі 29 січня цей принцип було порушено.

Голосування у Бундестазі

Кандидат у канцлери від консервативного блоку Мерц раніше оголосив про плани посилити міграційну політику в Німеччині. У Бундестазі 29 січня його резолюцію підтримала "Альтернатива для Німеччини". Однак 31 січня відповідний законопроєкт було відхилено більшістю депутатів.

Тим часом, як випливає з оприлюднених 6 лютого результатів опитування Deutschlandtrend, що проводив інститут infratest dimap на замовлення суспільно-правового телеканалу ARD і газети Die Welt, ініційоване голосування не мало негативного впливу на ставлення німців до Мерца.

Його популярність як кандидата в канцлери зросла на п'ять процентних пунктів порівняно з минулим опитуванням - до 33 відсотків. При цьому лише кожен четвертий респондент (26 відсотків, +1 процентний пункт) вважав, що співголова партії "Союз-90/Зелені" Роберт Габек (Robert Habeck) або канцлер ФРН, соціал-демократ Олаф Шольц (25 відсотків, +6 пунктів), були б "хорошими" канцлерами. Про лідерку "Альтернативи для Німеччини" Аліс Вайдель (Alice Weidel) такої думки дотримувався кожен шостий (18 відсотків) опитаний.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]