У християн східного обряду розпочався Масляний тиждень. Святкування триватимуть з 8 по 14 березня

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

8 березня християни східного обряду починають святкувати Масляну. У народному календарі це свято пов'язане з проводами зими і зустріччю весни, а в церковному - є підготовкою до Великого посту.

Точної дати святкування Масляної немає, вона залежить від дати Великодня і початку Великого посту, зазначає ZN.ua. Цього року Великий піст починається 15 березня, відповідно, Масляну святкують з 8 по 14 березня включно. На цьому тижні вже не можна їсти м'ясні страви, але дозволені молочні продукти.

Стародавня візантійська традиція говорить про «сирну седмицю» перед постом. На Русі ж, коли на її землі прийшло християнство, вживали інші молочні продукти, найбільш схожим на сир з яких було масло. Багато обряди Масляної корінням сягають язичницьких часів і пов'язані з проводами зими і зустріччю весни.

У країнах східної Європи Масляна протягом багатьох століть зберегла характер народного гуляння. Масляну зустрічали з величальними піснями на снігових гірках. Символом Масляної було опудало з соломи, обряджене в жіночий одяг, з яким разом веселилися, а потім ховали або спалювали на багатті разом з млинцем, який опудало тримало у руці.

Одним з основних розваг Масляного тижня було катання на санях. Хлопці, які збиралися одружитися, спеціально до свята купували нові сани. Крім того, поширене було також катання з крижаних гірок.

Основним частуванням Масляної є млинці, які подають з різними начинками і готують весь тиждень. Масляна - свято більше мирське ніж християнське. Церква називає її "світлим предпуттям утримання" і "початком розчулення і покаяння".

Масляну до Хрещення Русі пов'язували з днем весняного рівнодення і гуляли два тижні. Довгий час для слов'ян вона була Новим роком, який на Русі до XV століття святкувався в березні. Церква трохи пізніше залишила святкування приходу весни, що прижилося в народі, але скоротила святкування вдвічі і зрушила його в часі, щоб воно не суперечило Великому посту.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]