Як не втратити здоровий глузд при святкуванні Нового року

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Скоро ми почнемо збиратися з рідними та друзями й готуватися зустрічати новий рік. Згадаймо кілька актуальних порад, які допоможуть веселитися й водночас не потерпати від негативних наслідків для здоров’я.

Екс виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, дає рекомендації як зустріти Новий рік та не дуже вразити своє здоров'я при цьому.

Почнемо зі святкового меню

Якими б привабливими не виглядали олів’є з холодцем, шубою та пампухами, вони ще й небезпечні. Особливо, якщо з’їсти все одразу та ще й об 23:00 ночі. Новий рік все одно настане, навіть якщо ви сядете до столу о 19:00 й смачно, але легенько повечеряєте.

Не треба відмовлятися від улюблених страв, але спробуйте зробити їх більш корисними: додавайте більше овочів, запікайте їх замість того, щоб відварювати, кладіть до салатів не ковбасу, а відварне філе, а замість консервації додавайте щось свіженьке (не солоний огірок, а свіжий).

Тут ви знайдете більше корисних порад щодо святкового столу: http://bit.ly/3rns4PC

Чи можна з’їсти таблетку “від переїдання”

Якщо любите “допомагати” шлунку перетравити їжу з допомогою ферментних препаратів — зверніть увагу. Кілька таблеток до важкого застілля не врятують від наслідків переїдання. Універсальна порада в цьому випадку — їсти менше та не покладатися на силу таблеток.

Чому так читайте тут: http://bit.ly/3pDIgeb

Чи врятує активоване вугілля від сп’яніння та похмілля

Ідея, що вугілля може зв‘язуватися з алкоголем та перешкодити його потраплянню в кров, може виглядати логічно. Але жодних наукових доказів, щодо такого ефекту не існує. Алкоголь дуже швидко всмоктується в шлунку, та й взагалі вугілля його не адсорбує. Тому заїдати алкоголь купою активованого вугілля неефективно.

Є більш дієві способи, як можна зменшити шкоду від вживання алкоголю (окрім того, щоб його взагалі не пити). Почитайте про них тут: http://bit.ly/37Ygy5K

Як зменшити шкоду після вживання алкоголю

Безпечної дози алкоголю не існує, але багатьом людям важко від нього відмовитися повністю. Особливо в новорічну ніч, коли звідусіль лунає дзвін келихів й пропозиції “підтримати” тост. Якщо активоване вугілля не допомагає врятуватися від сп’яніння, то чи є щось дієве? Так!

Ось кілька порад, які варто прочитати й зберегти: http://bit.ly/2KPAv5Q

До речі, алкоголь жодним чином не допомагає зігрітися в морозну ніч: http://bit.ly/38PixbA

І, звісно ж, не сідайте за кермо, якщо випили. Є таких міф про алкоголь і керування автомобілем: “Я здатен/здатна себе контролювати”. Але будь-яка кількість алкоголю в крові може вплинути на навички водіння та підвищує ризики потрапити в аварію: http://bit.ly/37Z0ikX

Похмілля — як зарадити

Краще не доводити себе до похмілля, адже алкоголь збільшує ризик багатьох захворювань, травматизації та агресії. Але якщо це сталося, то каша чи овочевий бульйон допоможуть відновити електролітний баланс та запаси глікогену в печінці. Щодо огіркового розсолу, то справді в ньому є й іони, але більш дієвим буде з’їсти салат з помідорів та огірків і шматок сиру. “Похмелятися” алкоголем не треба в жодному разі.

Тут знайдете більше корисних порад, зокрема як зарадити в разі алкогольного отруєння: http://bit.ly/38KbgtU

Мандарини

Мандарини люблять багато людей і ладні поїдати їх чи не кілограмами. І вони справді корисні. У мандаринах багато води, поліфенолів та флавоноїдів, і 1.7% розчинної клітковини, корисної для кишкової мікробіоти. Однак зважайте на те, що вони солодкі і якщо проковтнути пів кіло мандаринів за раз, то це сприятиме швидкому підвищенню рівню глюкози в крові. Краще не зловживати та розтягнути задоволення.

Почитайте цікаві факти про мандарини тут: http://bit.ly/3nGDuM9

“Детокс” здорової людини

У новому році хочеться відчувати себе “новою” людиною. Особливо, якщо свята пройшли бурхливо та залишили по собі слід у вигляді зайвих кілограмів чи темних кіл під очима. Але той “детокс”, який пропонують деякі санаторії, приватні клініки чи блогери — це маркетинг, а не медицина. На щастя, “токсинів”, тобто явних отрут, ніхто не бачив. Жоден патологоанатом. Люди, що пропагують “детокс” і навіть радять якісь аналізи, насправді, що завгодно називають “токсинами”: і бактерії, і віруси, і алергени та псевдоалергени — аби краще “запакувати” свої послуги.

Тут поради, які насправді допоможуть почуватися краще: http://bit.ly/3o0fwf8

Дбайте про безпеку

Як би нам того не хотілося, вірус SARS-CoV-2 не відпочиває на свята. Тому ваша безпека та безпека ваших близьких має стати пріоритетом у плануванні зустрічі нового року.

Ці рекомендації можуть здаватися надто очевидними, а для когось — нереальними до виконання. Але передусім пам’ятайте, що від їхнього дотримання залежить ваше здоров’я та здоров’я ваших близьких: http://bit.ly/2L9ECte

Святкуйте, але не втрачайте здорового глузду! З прийдешніми святами

 Уляна Супрун

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]