Зонд "Юнона" наділав перше за 20 років фото Ганімеда - найбільшого супутника у Сонячній системі

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Зонд "Юнона" американського космічного агентства надіслав на Землю знімки Ганімеда - одного з чотирьох галілеєвих супутників Юпітера і найбільшого природного супутника у всій Сонячній системі.

Ганімед вдалося зняти з відстані 1000 км. Настільки близько до супутника космічний апарат не підлітав понад 20 років, повідомляє BBC.

Зараз основна функція "Юнони" - досліджувати Юпітер. Повз Ганімед вона пролетіла за збігом обставин, але NASA планує й окрему місію до супутника. Апарат Juice (JUpiter ICy moon Explorer, або "Дослідник крижаних супутників Юпітера") зробить кілька прольотів повз два інших галілеєвих супутників, Каллісто і Європу, після чого вийде на орбіту Ганімеда. Це станеться до 2032 року.

На фото, надісланих "Юноною", у всіх подробицях видно поцятковану кратерами й тріщинами поверхню супутника. Їх проаналізують і порівняють із зображеннями, зробленими апаратами "Галілео" (1995-2003) і "Вояджер" (1979), щоб зрозуміти, чи змінився відтоді Ганімед.

"До цього гігантського супутника вже ціле покоління так близько не підлітав жоден космічний апарат, - розповідає головний дослідник програми "Юнони" Скотт Болтон з Південно-західного дослідницького інституту в Сан-Антоніо, США. - Щоб зробити наукові висновки, нам знадобиться час, але до того моменту можна просто милуватися цим небесним дивом".

Під крижаною кіркою Ганімеда, Європи і Каллісто, ймовірно, містяться підземні океани. У NASA обіцяють незабаром випустити також кольорові фотографії Ганімеда, зроблені "Юноною".

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]