Голова СБУ Баканов виявився українським корупціонером і іспанським боржником (ВІДЕО)

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

І самим недолугим головою СБУ за всю її історію.

Голова Служби безпеки України Іван Баканов є керівником іспанської фірми Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada, що суперечить українському антикорупційному законодавству. Про це повідомляє проект "Схеми: корупція в деталях".

Як свідчить витяг з реєстру юридичних осіб Іспанії, вказана компанія зареєстрована у провінції Жирона. З 2015 і до цього часу Баканов займає в ній посаду "administrador único" – "одноосібний адміністратор, особа уповноважена на всі дії від імені фірми". Це означає, що саме на українського голову СБУ покладені всі права та обов’язки, пов’язані із компанією.

Проте журналісти нагадують, що відповідно до антикорупційного законодавства України державні службовці не можуть займати керівні посади у приватних структурах.

Про це свідчить 25 стаття Закону України "Про запобігання корупції", яка забороняє державним службовцям "входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку".

За даними "Схем", засновником іспанської фірми є кіпрська компанія Davegra LTD. Останньою володіє Андрій Яковлєв – автор "Студії Квартал-95", керівником якої раніше був президент Володимир Зеленський. 

Статутний капітал фірми складає 3000 євро. Зазначається, що компанія спеціалізується на зведенні будівель та на операціях із нерухомістю.

Водночас дізнатись, чи займається зараз фірма якоюсь діяльністю - неможливо, оскільки Nueva Tierra Verde Sociedad Limitada не подає річні звіти. Через це фірма потрапила до списку порушників податкової інспекції Іспанії.

У річному звіті має бути відображена інформація про баланс, прибутки та збитки, зміни власного капіталу за рік та рух коштів.

Нині ж у фірми тимчасово відкликали податковий ідентифікаційний номер з метою блокування діяльності компанії до часу, поки порушення не будуть ліквідовані. Також пов’язаній із Бакановим компанії загрожує штраф у розмірі від 1200 до 60 тисяч євро.

Журналістам у Державному реєстрі юридичних осіб провінції Жирона підтвердили, що компанія не вважається ліквідованою, оскільки для цього необхідно подати всі звіти та усунути порушення. 

Сам же очільник СБУ відмовився від окремого інтерв’ю. Проте пресслужба відомства надала письмовий коментар "Схемам".

"Широковідомий факт, що задовго до призначення на посаду голови СБУ Іван Баканов успішно займався бізнесом. Зокрема, й за кордоном. Однак наголошуємо, що, дотримуючись вимог закону, він не займається комерційною діяльністю з моменту призначення на державну посаду. Компанія "NUEVA TIERRA VERDE SOCIEDAD LIMITADA" офіційно призупинила свою діяльність у 2019 році, що відображено у відповідному реєстрі юридичних осіб", – зазначили в СБУ. 

На цю тему: У СБУ не получилось стать ФСБ

Окрім того, там пообіцяли "розібратись" з тим, що компанія не вважається ліквідованою. Проте підтверджень, що Баканов більше не є керівником компанії в СБУ не надали.

На цю тему: "Любі друзі" президента Зеленського: : статки керівників СБУ та іспанська таємниця Баканова (+відео)

"Схеми" нагадують, що до 1 червня завершується процес подачі декларацій чиновниками, що стосується і співробітників СБУ. 

Нагадаємо: Президент Володимир Зеленський вважає Івана Баканова найкращим головою СБУ в історії України.

«Аргумент»


На цю тему:

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]