Ліквідація UATV: змістовний український канал перетворять на щось малоросійсько-комічне

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

"Свати” замість англомовних новин та керівник - “росіянин українського походження”. Влада планує перетворити телеканал іномовлення UATV на мовника для тимчасово окупованих територій. Декларується створення телеканалу з розважально-інформаційним контентом. Незрозуміло, як це має слугувати просуванню українських державницьких ідей на окупованих територіях.

Так само неясно, хто ж тепер буде інформувати про українську позицію та про справжні, а не фейкові новини з нашого життя закордону аудиторію. І що буде з теперішніми працівниками UATV. Тексти поговорили з одним із працівників каналу – старшим редактором сайту англомовної редакції іномовлення UATV Микитою Луніним.

UATV – це цілодобовий український телеканал іномовлення, який щогодини випускав новини п’ятьма мовами (українською, англійською, російською, арабською, кримськотатарською). Також канал випускав програми власного виробництва про сьогоднішні події в Україні, на сході та в Криму, про перебіг економічних реформ, здобутки в науці й культурі, про знаменитих українців і відважних сучасників, про нашу історію, дивовижну природу й туристичні маршрути.

Він був важливим інструментом протидії російської дезінформації в світі. Але помітний нюанс – UATV не брехав, на відміну від російських каналів, він доносив правду, й тому слугував джерелом інформації для інших іноземних ЗМІ.

На цю тему: Украина запустила телевещание на крымскотатарском языке

- Наскільки ваша діяльність була затребованою? Чи був якийсь фідбек від ваших глядачів?

- Ми отримували фідбек зі США та Канади – і це не лише українська діаспора, нам писали безпосередньо англомовні американці. Телеканал був для них чи не єдиним джерелом дізнатися, що відбувається в Україні поза тим інформаційним потоком, який є на їхніх каналах. Інформагенства, телеканали брали наші матеріали за домовленістю. Наші матеріали арабською активно використовувала у своїх програмах «Аль-Джазіра». Знаю, нас багато дивилися в Туреччині. Так само канал багато дивилися і в Криму, в першу чергу, мова йде про кримських татар. Тепер Крим буде без нашого мовлення.

Супутникове покриття UATV. Також канала транслюється в кабельних мережах 22-х країн. Організувати таке поширення за мінімальні кошти – складна робота. Тепер вона знищена

- Розкажи коротко, що сам зараз у вас відбувається на каналі?

- З Нового року до 12 січня у нас ще виходив контент, на телеканалі робили ефіри, знімали сюжети, повноцінно працювали різномовні сайти – український, російський, англійський, кримськотатарський (чимала діаспора кримських татар мешкає в Туреччині – ред.) та арабський. Зараз іноземні редакції вже не працюють. Ми чекаємо. Нам сказали ходити на роботу, але вже нічого не робити. Доступу до сайту немає, контент не оновлюється. Ми просто ходимо на роботу.

На цю тему: «Липецкая фабрика» Зеленского: «Квартал-95» продолжает продавать продукцию в РФ

- Нове керівництво якось поділилося своїми планами на майбутнє телеканалу?

- Так, у нас була зустріч колективу з в.о. директора Юлією Островською, а також відповідальною за інформаційний напрямок Оленою Трибушною. Схоже, вони самі не мають багато інформації. Сказали, що розрахуються з працівниками за січень, а далі будуть дивитися щодо кожного індивідуально, але, скоріш за все, більшість людей скоротять.

- Сказали також, що не буде англійського контенту, а також арабського та кримськотатарського. Що це буде саме російськомовний розважально-інформаційний канал. В першу чергу, розважальний, і в другу – інформаційний. Який буде орієнтуватися на початках суто на окуповані території Донбасу, навіть не на Крим.

- А чому не Крим?

- Сказали, що поки що буде лише Донбас. Припустили, що, можливо, колись у майбутньому відновиться мовлення кримськотатарською, але зараз поки ні. Можу лише припустити, що це пов’язано з тим, що нова влада винесла питання Криму за дужки в переговорах з Росією.

- А вже оголосили, хто буде готувати розважальний контент для каналу?

- Сказали, що розважальний контент вони будуть закуповувати в інших телекомпаній. Що нібито про це вже домовилися. Тобто, це можуть бути навіть ті самі «Свати» чи «Квартал».

На цю тему: Росіяни повертаються на канал 1+1: скасували заборону серіалу «Свати»

- А що планується робити відносно новинної складової?

- Нова голова інформаційного відділу поки ніяк не окреслила, що це має бути. Єдине було сказано, що в першу чергу планується запустити розважальну складову телеканалу, а вже потім – підтягувати інформаційну.

- Чи є якась інформація по нових призначеннях?

- Кажуть, що керівником телеканалу може бути призначено Олексія Кирющенка (режисера "Слуги народу" та беззмінного виконавця ролі Кирюхи у серіалі “Свати”, який в одному з інтерв’ю охарактеризував себе як “росіянина українського походження”). Це поки непідтверджена інформація, але він у нас зараз справді буває чи не щодня.

Олексій Кирющенко у ролі Кирюхи зі "Сватів". Тепер буває на каналі чи не щодня

На цю тему: Битва телеэкранов: как Украина воюет правдой с российской пропагандой

- А є якісь намагання з боку керівництва логічно пояснити таке переформатування каналу?

- Пояснення було чисто офіційним, слово в слово, те що було заявлено до того офіційно. Загалом поки що складається враження, що дехто просто хоче урвати собі телеканал, а як воно буде далі – невідомо. Чесно, мені абсолютно незрозуміло, для чого цей весь розважальний контент, тому що якщо хтось захоче подивитися на окупованих територіях 95 квартал, то він його й так побачить.

- Як загалом налаштовані люди?

- Люди, звичайно, налаштовані якось боротися. Звертатися до народних депутатів, робити заяви. У нас працює більше 400 людей, і до речі, серед працівників багато іноземців.

Андрій Гарасим,  опубліковано у виданні  TEXTY.ORG.UA


На цю тему:

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]