МОЗ переживе ще один експеримент після Скалецької. На жаль, багато українців - ні

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Влада проводить експерименти на українському народові і міняє міністрів як шкарпетки. Причому цілими пакетами. За ніч "призначає" міністрів. Без представлення, обговорення і програм і всупереч законам і здоровому глузду.

Президент хапається за перших ліпших кандидатур, яких йому хтось нашіптує на вухо і сподівається лише на фарт: а раптом вигорить. Не вигорить.

Міністрів не можна призначати за ніч. Вони мають представити парламенту свою програму, бачення реформ. І лише тоді Парламент має приймати рішення. Ми вимагаємо поіменного голосування за кожного міністра окремо, як цього вимагає закон України. Стаття 9 Закону "Про Кабінет міністрів" чітко каже: Подання щодо окремих кандидатур на посади, зазначені у поданні щодо посадового складу, може вноситися окремо.

На цю тему: Украина - не для украинцев. Она - для олигархов. Что не так с экономикой государства

Я дуже хочу звернути увагу Президента і монобільшості в Парламенті на одне з найважливіших міністерств для кожного українця – на МОЗ. Бо там експерименти можуть коштувати життів. І я не перебільшую. Сфера охорони здоров'я – це мільйони людських життів. Експериментувати з ними – це злочин! А не розуміти цього – ідіотизм.

Новий старий кандидат на посаду міністра охорони здоров'я Ілля Ємець уже був на цій посаді. Про це мало хто пам'ятає, а це – багато про нього каже. Він – доктор медичних наук, фаховий кардіохірург і лікар, очевидно, хороший.

Ілля Ємець очолював МОЗ за часів Януковича – в уряді Азарова. Він, як і майже всі решта міністрів, нічого не змогли змінити в сфері охорони здоров'я. Пропрацювавши 5 місяців, пішов зі своєї посади.

Про пана Ємця різні люди, які з ним працювали 10 років тому в міністерстві, говорять майже одне і те саме. Він любить свою лікарську справу і не хоче занурюватися в системні речі. За першої ліпшої нагоди тікав в операційну. А тим часом все в міністерстві відбувалося за його спиною – тендери, закупівлі, призначення на посади.

Бо добрий лікар потрібен у лікарні. В МОЗ сьогодні потрібен супер-менеджер, антикризовий фахівець, який в першу секунду призначення підхопить роботу і буде, пробачте, фігачити. Щоб не повторилися Нові Санжари і щоб Україна вдало пройшла зону турбулентності з коронавірусом. І щоб з 1 квітня реформа таки стартувала. І шанси на це все ще є. Хоча й дуже примарні.

На посаду міністра потрібно призначити людину, яка:

- працювала в Міністрестві охорони здоров'я, команді реформ при МОЗ або Національній службі здоров'я останні кілька років. Бо людина має розуміти в деталях суть медичної реформи. Нема часу пояснювати. Нема часу вчити матчастину!

- має знання, навички та кваліфікацію, а також успішний управлінський досвід та розуміння специфіки держслужби;

- матиме можливість та спроможність прийти зі своєю командою сильних заступників і одразу включитися в процес та запустити реформу з 1 квітня. Бо нав'язані заступники і радники в МОЗ вже були. До добра, як бачите, це не довело.

Один раз президент уже поекспериментував і призначивна посаду міністра людину, яка не працювала в системі останні кілька років і не розуміє реформу охорони здоров'я.

В результаті:

- перші три місяці документи не підписувалися, робота в МОЗ зупинилася, закупівлі ліків не відбувалися! Поки ці нові обличчя вивчали документи і сферу;

- керівниця МОЗ не спрацювалися з більшістю команди реформаторів з МОЗ, Національної служби здоров'я, Центру громадського здоров'я. Втрата ключового персоналу підірвала процес підготовки до другого етапу реформи охорони здоров'я;

- ситуація навколо коронавірусу в Україні і сутички в Нових Санжарах показали повну некомпетентність керівниці МОЗ;

Що з таких експериментів виходить ми всі бачимо: весь світ рятується від коронавірусу, а наша міністерка грає в теніс в санаторії.

Нова людина, яка не знає суті реформи – це провал для сфери охорони здоров'я. Ще одного провалу українська медицина не переживе.

Складається чітке враження, що президентові навмисне "радять" постійно нових людей без компетенцій, щоб вони завалили реформу. І потім можна було сказати, що концепція була неправильна, давайте повертати все взад. І ставити досвідчених і перевірених роками богатирьових, азарових і решту карт із скриньки Пандори.

P.S. У середу, 4 березня, Ілля Ємець таки призначений на посаду міністра охорони здоров'я. “Реформатор” часів Азарова став у нагоді і “новій владі”.

Ольга Стефанишина, колишня заступниця міністра охорони здоров'я України з питань євроінтеграції (2018 – червень 2019);  опубликовано в блоге автора на сайте УП


На цю тему:

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:02
Корумпований детектив Ткачук та тютюновий скандал: чому важливо перезавантажити БЕБ
08:00
Окупанти просунулись у Торецьку та ще біля 4 сіл
20:00
У суботу в Україні ожеледиця, сніжитиме та дощитиме
19:07
Мінімум троє гравців ВК "Решетилівка" не повернулися в Україну після матчу в Бельгії. Приватний клуб фінансується з обласного бюджету Полтавщини
18:44
"Довічне" отримав фронтовик, який підірвав корумпованих "колег"-депутатів у сільраді на Закарпатті
18:05
Єгор Фірсов: Настав час попрощатись із дядьками-генералами
16:09
Вʼячеслав Курбанов: Як нам суттєво та швидко зміцнити оборону
14:05
Андрій Білецький: Зараз найскладніша ситуація за всі роки війни
13:11
Гліб Бітюков: Фатальна безсилість і неспроможність української влади
12:07
Суди двох інстанцій скасували незаконний штраф НБУ щодо ТОВ «Укрфінстандарт», незважаючи на тиск з боку зам голови НБУ Дмитра Олійника

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]