Нацпарк «Великий Луг»: ласий шмат для владних браконьєрів

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Директорку нацпарка прокурори “протягли по криміналу” за те, що не давала грабувати природу.

На території Каховського водосховища розташований унікальний архіпелаг «Великі та Малі кучугури». Крім того, що цей об’єкт є орнітологічним заказником, тобто об’єктом вищого ступеня заповідності, в плавнях якого розташоване найбільше нерестилище Каховського водосховища. Саме тому це місце є дуже ласим для браконьєрів та браконьєрського промислу, зазначає видання Факти Запоріжжя.

Охоронні зобов’язання щодо забезпечення режиму об’єкту природно-заповідного фонду покладені на Національний природний парк «Великий луг». Простими словами, крім працівників служби охорони Нацпарку на території архіпелагу не мають права знаходитись сторонні особи. Вже сам факт перебування сторонніх осіб на зазначеній території є адміністративним правопорушенням.

Так воно і було до призначення на посаду начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області Дмитра Чайки. Саме до повноважень цієї інституції належить боротьба з браконьєрами в тому числі на території Каховського водосховища. Дмитро Чайка, як відомо, призначений на посаду за протекцією колишнього керівника Запорізького регіону Костянтина Бриля, та, за час каденції останнього, користувався нечуваними привілеями.

На цю тему: Константин Брыль: «подвиг» коррумпированного «мента», выдающего себя за «разведчика»

Саме тому Дмитро Володимирович не лише очолив браконьєрські клани в регіоні, але й вирішив, що об’єкти природно-заповідного фонду теж мають приносити регулярний прибуток. В найкращі дні обсяг вилову з архіпелагу «Великі та Малі» кучугури сягає близько трьох тонн цінних порід риби.

Але була одна проблема – її ім’я Йосипенко Тамара Дмитрівна, яка є очільницею Національного природного парку «Великий Луг». Тамара Дмитрівна категорично заборонила працівникам рибоохорони та іншим браконьєрам з’являтися на заповідній території та, навіть, почала складати протоколи про адміністративні правопорушення на самих інспекторів рибоохорони, які часто-густо, з’являлись на островах напідпитку та поводили себе дуже нахабно.

Користуючись підтримкою губернатора, Дмитро Чайка домовляється з прокурором Запорізької обласної прокуратури Арустамян Діаною Юріївною, яка за надуманих підстав вносить відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42018081160000127 від 03.07.2018 року за ч.2 ст.197-1 Кримінального Кодексу України.

По вказаному провадженню, звісно, судової перспективи ніякої бути не могло, але в рамках цього провадження 04.07.2018 року прокурор Діана Арустамян виносить постанову про проведення перевірки НПП «Великий Луг», виконати яку доручає ГУ Держгеокадастр у Запорізькій області, керівництво якого, як відомо, теж було призначено за заступництва та підпорядковувалось Костянтину Брилю.

На цю тему: Глава Запорожской ОГА Константин Брыль «погорел» на масштабных аферах с землей

Держгеокадастр команду тодішнього очільника виконав, але як завжди незграбно. Під час перевірки, шляхом маніпуляції поняттями та документами службові особи Держгеокадастру не просто вигадали порушення, але й спромоглися нарахувати нібито спричинені збитки.

Після проведення такої перевірки, за вказівкою прокурора 21.08.2018 року народжується вже нове кримінальне провадження №12018080190000595 за ч.2 ст.364 КК України. По версії правоохоронців та працівників Держгеокадастру керівник Нацпарку «Великий Луг» внаслідок нецільового використання земельної ділянки спричинила збитки державі в сумі аж 324 960 гривні й 5 копійок.

Насправді, народження вказаного кримінального провадження є гачком, на який Дмитро Чайка вправно посадив Тамару Йосипенко та маніпулюючи ним, продовжував здійснювати щоденні браконьєрські дії на «Великих та Малих Кучугурах», а службу охорони Нацпарку туди навіть не пускали.

Коли терпець Йосипенко остаточно увірвався та вона показала Чайці, хто насправді господар на Кучугурах, вже через тиждень пані Тамара отримала повідомлення про підозру в скоєнні тяжкого кримінального правопорушення.

Тільки вдумайтесь, кримінальне провадження внесено 21.08.2018 року, а повідомлення про підозру оголошено 24.05.2019 року. Чому майже рік правоохоронці нічого не робили? Відповідь стає очевидною.

Здалося, що начебто все — Йосипенко «збитий льотчик»! Але тільки на перший погляд. Тамара Дмитрівна почала насправді захищатись. Так, вона звернулась за науковою думкою до фахівців. Цитуємо частину відповіді тільки одного фахівця:

...«Щодо «Розрахунку розміру шкоди, заподіяної НПП «Великий Луг» внаслідок не використання за цільовим призначенням земельної ділянки загальною площею 24 га, розташована на земельних ділянках з кадастровими номерами 232098600:02:004:0020 та 2232098600:02:053:0002». Вказаний розрахунок складено з порушенням само цієї Постанови. Відповідно до ч.7 «Розрахунок розміру шкоди, заподіяної державі, … використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, проводиться Держгеокадастром та його територіальними органами, на підставі матеріалів обстежень земельних ділянок, проведених відповідно до Порядку виконання земельно-кадастрових робіт та надання послуг на платній основі державними органами земельних ресурсів». Жодного акту обстеження вказаних земельних ділянок, підтверджуючого наведені факти в наявних документах не вбачається. Замість посилання на Акт обстеження, або матеріалів інвентаризації в розрахунку вказано незрозумілий Акт перевірки, без будь яких ідентифікуючих його ознак. На сьогоднішній день, жодної інформації про проведення будь яких топографо-геодезичних робіт на території парку не встановлено.

Виходячи з вищевказаного вважаємо надані матеріали перевірки такими, що суперечать діючому законодавству як матеріального так і процесуального права. Якість наданих матеріалів ставить під сумнів кваліфікацію та фаховий стан працівників Держгеокадастру, їх сумлінність та неупередженість.

З повагою,

Директор Приазовського НПП                  Воловик Д.І»

Таких відомостей, що виключають склад злочину в діях Тамари Йосипенко, під час розслідування Василівські слідчі назбирали чимало, а тому і побоялись направляти справу до суду.

На цю тему: Ірина Вихристюк: Небезпечна бутафорія

Замість цього, вони, нарешті вирішили почитати кримінально-процесуальний кодекс та вичитали, що НПП «Великий луг» має правоохоронні функції, а тому справу слід передати до територіального управління Державного бюро розслідувань у Мелітополі, що вони й зробили.

Слідчий ДБР провів власне розслідування та встановив, що складання та подальше вручення 24.05.2019 року начальником СВ Дніпрорудненського ВП Василівського ВП ГУНП в Запорізькій області Надощак В.П. повідомлення про підозру директору НПП «Великий Луг» Йосипенко Т.Д. у вчиненні кримінального правопорушення за ч.2 ст.364 КК України було здійснено всупереч вимогам п.3 ст.276 КПК України, а саме без  наявності достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення. Про це слідчий ДБР офіційно повідомив прокурора.

Згідно з законом, прокурор зобов’язаний у найкоротший строк закрити кримінальне провадження та звернутись до суду з клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Але прокурор в черговий раз знехтував законом, оскільки, корупційне товариство з Дмитром Чайкою є більш вигідним, та і замовлення треба виконувати.

Так от, 23 жовтня 2019 року, прокурор Василівського відділу Енергодарської місцевої прокуратури здійснив перекваліфікацію кримінального правопорушення на ч.3 ст.365 КК України та безпідставно, вірогідно знаючи про відсутність складу злочину в діях Тамари Йосипенко, повідомив її про підозру та направив обвинувальний акт до суду.    

 

Як бачимо, кваліфікація кримінального провадження за час розслідування фактично змінилась тричі. Спочатку була кваліфікація за ст.197-1 КК України – самовільне захоплення земельної ділянки. Через місяць розібрались, що немає самовільного захоплення, а є зловживання службовим становищем, що кваліфікували за ч.2 ст.364 КК України та майже рік розслідували справу. Не зважаючи на те, що слідчий ДБР не виявив ознак злочину, Василівський прокурор побачив в діях Йосипенко перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки та тепер їй загрожує 10 років позбавлення волі.

Є очевидним, що така кваліфікація підпадає саме під дії самого прокурора, що безпідставно порушив Конституційні права Тамари Йосипенко та вручив їй підозру за злочин якого вона не скоювала.

Здавалось, твердження про те, що невинна особа може в правовій Україні бути притягнута до відповідальності є фантастикою.

Виявляється, що це щоденна реальність Запорізьких правоохоронців піддавати репресіям нескорених.

Закликаємо генерального прокурора України Руслана Рябошапку проявити принциповість, взяти на контроль стан справ за вказаним кримінальним провадженням та внести окремі кримінальні провадження стосовно прокурорів, які займаються репресіями нескорених, шляхом фабрикації кримінальних справ та безпідставного притягнення людей до кримінальної відповідальності.

Джерело: Факти Запоріжжя


На цю тему:

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

20:08
У неділю 16 квітня в Україні буде тепло та переважно сухо, вдень +21..+26°C
19:06
У жителів сіл в 50 км зоні від держкордону немає українського телебачення, люди живуть у «реаліях русского міра»
18:22
Китай вперше успішно доставив зонд на поверхню Марсу
17:25
Дослідникам вдалося виокремити 19 можливих варіантів розвитку подій в Донбасі
16:15
Колишній генеральний прокурор про справу Медведчука: «Ситуація виглядає недостатньо переконливою»
15:45
У «помаранчевій» карантинній зоні перебуває одна область, решта — «жовті»
14:34
Хроніка ООС на 15 травня: за минулу добу втрат немає
13:26
Головного комунальника Володимир-Волинського, який підробив документи по ремонту доріг за 600 тисяч, звільнили від кримінальної відповідальності
12:27
Ще один російський співак, який виступав в окупованому Криму, їде виступати на Харківщині
11:20
Сбушнику і його помічнику винесли вирок за шахрайство

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]