Розвиток оперативної обстановки на фронтах на 7 березня: противник увів в операцію практично всі наявні сили і засоби

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:  Макс Левин

Морально-психологічний стан противника наближується до рівня «обійняти і плакати», між вибором «сісти і вижити» та «наступати і вмерти» все більше російських військових обирають третій шлях – полон. І це – вірний вибір.

На вчорашный ранок виникло певне занепокоєння, викликане оперативною паузою, але потім у морської піхоти закінчився сніданок і пішла двіжуха: аеродром Чорнобаївка – вщент рознесли все, що було на летовищі, тобто під 30 гелікоптерів (читай – вертолітний полк). Потім з’ясувалося, що морпіхам не спалося, а екіпажу патрульного корвету «Василь Биков» - навпаки. Тепер немає корвету. Якось настрій покращився, але підозри залишилися. Тому – візит на сторінку ГШ ЗСУ.

Там бачать 15 БТГр під Києвом, 3 – під Черніговом, 17 – під Херсоном та 3 – біля Маріуполя. Під Сумами, Харковом та в ОС теж бачать, але під Сумами і Харковом ворог перебуває у такому сумі, що пару днів приходитиме до тями.

Трохи докладніше: Київ залишається головною метою розв’язаної Кремлем війни, найбільших подій слід чекати жителям Гостомеля (2 БТГр), Бучі (3 БТГр), Бородянки (3 БТГр), Ситняків (2 БТГр), Борисполя (4 БТГр), Броварів (2 БТГр). Пожвавлення бойових дій відбудеться в районах Вишгород, Гостомель, Ірпінь, Стоянка.

Противник ще не полишив надії досягти успіху під Черніговом, де в районах Семенівка, Мена, Бобровиця оперуватимуть до 3 БТГр. Мета дій – вийти до Києва зі сходу.

Під Сумами та Харковом противник втратив ініціативу, намагається привести до ладу бойові порядки, якось поповнити втрати та відновити наступ. Дуже треба до Києва по Трасі Харків – Полтава – Київ.

Південно-східніше Харкова вималювався новий напрям дій – на Ізюм. Місто майже вщент зруйноване. Туди ж з-під Сєвєродонецька рвуться підрозділи 2 АК луганських терористів. Мета – розсікти ОТУ «Північ» та розвинути наступ на Дніпро.

Через те, що в ОС бойовими діями керують два Герої України, я спокійний за цю ділянку фронту. Спроби агресора прорвати нашу оборону в районах Старомлинівка та Зачатівка закінчилися їх відступом в напрямку Любимівка. Ворог активний в районі Маріуполя, несе втрати, але продовжує атакувати. Загальна відсталість військової науки не дозволяє йому застосувати новітні тактичні прийому, тому бойові дії розвиваються за принципом «за будь-яку ціну».

Фото дня

Найбільше угруповання противник зосередив на Таврійському напрямку (17 БТГр). Як і загалом у цій війні, зрозуміти дії російського воєнного командування вкрай важко. Здається, що принцип зосередження зусиль на головному напрямку там чи то забули, чи то взагалі і не знали.

Тому – так: Миколаїв – до 2 БТГр, Вознесенськ – до 2 БТГр, Запоріжжя – до 4 БТГр, Маріуполь – до 3 БТГр. Білгород-Дністровський – до БТГр – явно помилка, це взагалі не той напрям дій та і в тому районі противника немає. Активність у відновленні злітно-посадкової смуги аеродрому Мелітополь говорить про зосередження зусиль на напрямку Запоріжжя – Дніпро та напрямку на Маріуполь. Навіть притягли бронепотяг. Не питайте, чи слід чекати кавалерію.

Така оперативна побудова надає нам можливість ефективно оборонятися та наносити противнику значних втрат.

З поганого: противник і надалі буде домінувати у повітрі та обстрілювати крилатими ракетами всю територію України.

З доброго: морально-психологічний стан противника наближується до рівня «обійняти і плакати», між вибором «сісти і вижити» та «наступати і вмерти» все більше російських військових обирають третій шлях – полон. І це – вірний вибір.

Загальний висновок: противник увів в операцію практично всі наявні сили і засоби, має резерв близько 9.000 штиків, котрий застосує там, де досягне найбільшого успіху (а такого не станеться, ЗСУ не дозволять). Сили угруповання вторгнення – ще значні, їх дії мають всі ознаки неузгодженості та неналежного керівництва. Логістичні проблеми не вирішені, що негативно впливає на фізичний та психологічний стан агресора.

Як казав Сумрак: «Бий ворога тим, що є!».

На головному фото: аеродром Чорнобаївка ДО візиту Байрактарів та вогневого нальоту артилерії морської піхоти ВМС ЗСУ.

Військовий експерт Центру Оборонних Стратегій Виктор Кевлюк


В тему: 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну
17:31
Открытие компании в Эстонии и оформление иностранного банковского счета: что нужно знать
16:29
Кримінальні оборудки із землею: крім Сольського, підозру отримав його заступник
16:24
За межею розумного: у Буданова записали собі в заслуги арешт ФСБ заступника Шойгу
15:17
ВРП схвалила звільнення судді Тандира, який нетверезим збив на смерть нацгвардійця
15:10
Підривна діяльність: СБУ затримала настоятеля Святогірської лаври упц (мп)
14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]