ЗЕ!«кроти» Москви на Банковій?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото:

Про результати розслідування причин провалу операції із затримання  найманців ПВК «Вагнера». 

Офіцерам спецслужб  і журналістам,  для яких служіння Україні і професійна честь  цінніші за життя – ПРИСВЯЧУЮ!

(ОПЕРАЦІЯ «БУМЕРАНГ»)

Своєю публікацією (як слідчий МВС і начальник відділу військової контррозвідки СБУ в минулому) хочу допомогти колегам із СБУ і ДБР встановити «крота» (агента спецслужб РФ), який «злив» в Москву таємну інформацію про план спільної таємної операції спецслужб України і країн НАТО (США, Велика Британія, Туреччина) із затримання так званих «вагнерівців», що призвело до  її провалу і нанесення національним інтересам України непоправимої шкоди.

Довідково: «Кріт» - агент, глибоко інкорпорований (введений) в структуру противника, який, як правило поставляє особливо важливу, таємну інформацію. Головна відмінність від розвідника в його традиційному значенні полягає в тому, що «кріт» вербується ще до того, як отримує доступ до закритої інформації, інколи навіть до того, як починає працювати в цій сфері, яка цікавить вербувальну сторону (яка засилає «крота»). Часто «кротів» вербують «на виріст», з прицілом, що рано чи пізно «кріт» досягне високої посади в організації ворожої сторони і стане поставляти корисну інформацію.

Главі держави і керівникам спецслужб України (які заперечують сам факт проведення цієї операції) нагадаю Біблійну істину: «Бо немає нічого таємного, що не стало б явним, ні таємного, що не стало б відомим і не виявилося б» (Євангеліє від Марка: гол. 4, ст. 22 і від Луки: гол. 8, ст.17). 

Сподіваюся, що після опублікованих у ЗМІ документальних доказів, свідчень офіцерів українських спецслужб, які безпосередньо брали участь у проведенні операції «вагнерівці» і в деталях розповіли про неї та ознайомлення з результатами мого розслідування, в нормальних людей сумнівів не буде, що така операція була, але була провалена через зраду в офісі президента Зеленського.

Для тих, хто можливо ще сумнівається, що така операція проводилася, прошу знайти час і ознайомитися з матеріалами мого розслідування і журналістських розслідувань Юрія Бутусова, Яніни Соколової, Любові Величко, Мирослава Олешко, Тараса Березовця, а також агента НАБУ, ветерана АТО Євгена Шевченка,  народного депутата Володимира Ар’єва та опублікованих нами документів, фото, аудіо і відео записів про цю операцію. 

Євген Шевченко (17.08.2020 р.): «Державна зрада глави офісу президента України Андрія Єрмака!»:

(https://plus.obozrevatel.com/ukr/crime/veteran-ato-zayaviv-pro-derzhzradu-ermaka-iz-zatrimanimi-vagnerivtsyami.htm).

Юрій Бутусов (18.08.2020 р.): 1. «Зрада на самому верху: президент Зеленський» (https://m.facebook.com/butusov.yuriy/posts/4455945144445747);

https://m.facebook.com/100000909172681/posts/4455945144445747/?extid=l1oipOPGxO91oEc5&d=n

2. «Замість всесвітньої слави і поваги – осиновий кіл в репутацію Верховного головнокомандуючого…» (23.08.2020 р.: 

https://m.facebook.com/butusov.yuriy/posts/4482010291839232).

3. «Зрив української спецоперації щодо «вагнерівців» (30.08.2020 р.:

https://www.youtube.com/watch?v=MvvG_Wcs56s&feature=share).

4. Державна зрада Єрмака: в операції по затриманню «вагнерівців» брали участь США» (30.08.2020 р.: 

https://www.obozrevatel.com/crime/v-operatsii-po-zaderzhaniyu-vagnerovtsev-uchastvovali-ssha-butusov.htm).

5. «Спецоперацію по «вагнерівцям» СБУ і ГУР проводили разом з турками та американцями» (01.10.2020 р.:

https://espreso.tv

 Яніна Соколова (18.08.2020 р.): «Хто збивав українські літаки: нові шокуючі записи розмов і документів російських бойовиків ПВК Вагнера» (https://youtu.be/9BXWnDDLxYw);

«Зрив операції українських спецслужб із затримання «вагнерівців» (20.08.2020 р.: https://youtu.be/NrMiKmUixwg);

«Вербування терористів Вагнера: додаткові докази» (08.09.2020 р.: 

https://youtu.be/wnK91D8EORY);

«Оприлюднено записи вербування СБУ «вагнерівців», які воювали на Донбасі. Відео» (https://novynarnia.com/2020/08/18/vagner-ssu/

«Справа «вагнерівців»: Яніна Соколова опублікувала нові записи у справі Вагнера» (https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/yanina-sokolova-opublikuvala-novi-zapisi-v-spravi-vagnera-novini-ukrajini-50110875.html).

«Українська правда» (18.08.2020 р.): «Затримання «вагнерівців» мало бути українською операцією, яка зірвалася після доповіді в ОП»

(https://m.facebook.com/butusov.yuriy/posts/4455945144445747

«Нагороджував особисто Сурков: Бійці ПВК Вагнера розповіли, як збивали українські літаки» 

(https://www.pravda.com.ua/news/2020/08/18/7263381/).

Любов Величко (24.08.2020 р.): 1. «Координатор «вагнерівської спецоперації» про її провал: «Це банальна зрада» (Інтерв’ю, відео, документи»:

https://mind.ua/publications/20214929-koordinator-vagnerivskoyi-specoperaciyi-pro-yiyi-proval-ce-banalna-zrada-interv-yu-video-dokume).

2. СБУ просила Величко розкрити джерела інтерв’ю з куратором «вагнерівської спецоперації» (28.08.2020 р.: 

https://detector.media/community/article/180077/2020-08-28-velichko-povidomila-shcho-sbu-prosila-ii-rozkriti-dzherela-intervyu-z-kuratorom-vagnerivskoi-spetsoperatsii/).

3. «Хронологія спецоперації «Вагнерівці»: жива історія в документах, відео та свідченнях учасників. Частина 1» (17.09.2020 р.: 

https://novynarnia.com/2020/09/17/vagnerivtsi-1/).

4. «Ціна зради - $40 мільйонів. Чому влада заперечує проведення «вагнерівської» спецоперації та до чого тут Єрмак. Частина 2» (22.09.2020 р.: https://novynarnia.com/2020/09/22/vagnerivtsi-2/). 

Тарас Березовець: 1. «Це зрада! Зеленський рятує Єрмака. Зрив спецоперації ГУР МО і СБУ (https://youtu.be/g9GFftB0KWQ).

2. «Державна зрада в справі «вагнерівців»: імпічмент і переслідування Зеленського неминучі» (https://youtu.be/D-DvFEQU62M).

Мирослав Олешко: 1. «Терміново: СБУ звинуватила Зеленського у зраді і зриві операції «вагнерівці», вимагає арешту Єрмака» 

(https://youtu.be/Ify8e4uoRO4).

2. «Терміново: Глава розвідки «злив» Єрмака і Зеленського: будуть сидіти за державну зраду по ПВК «Вагнер» (https://youtu.be/_NvPNmNMkmk).

3. «Терміново: ЦРУ в ярості від Зеленського і Єрмака: працюють в інтересах РФ» (https://youtu.be/1GyDo7O2OgU).

4. «Жорстко! Турчинов пригрозив Зеленському: Ти за все відповіси (https://youtu.be/loTvoAngtQQ).

***

Вірність присязі і професійній честі

В процесі приватного розслідування я зі своїми колегами-контррозвідниками перевірив викладені в зазначених публікаціях фактичні дані і обставини проведення операції із вербування «на заробітки» і виманювання «вагнерівців-терористів-бойовиків» в Україну з метою їх захоплення. 

Обнародувана журналістами інформація, встановлені ними дані та опубліковані документи про операцію «вагнерівці» відповідають дійсності! 

Результати мого розслідування ви можете прочитати в газеті «Україна молода» (за 2 і 4 вересня 2020 р.) у статтях «ЗЕ! Кріт на Банковій: хто «злив» інформацію про операцію із затримання «вагнерівців»

(https://www.umoloda.kiev.ua/number/3632/180/149621/

і

«Служу Росії? Як спецслужби США виявили ЗЕ! «кротів» Москви на Банковій» (https://www.umoloda.kiev.ua/number/3633/180/149707/

та на сайті «Українського репортера» у публікації «Вагнергейт: Григорій Омельченко про зраду під час спецоперації із затримання терористів»

(https://ukrreporter.com.ua/politic/vagnergejt-grygorij-omelchenko-pro-zradu-pid-chas-spetsoperatsiyi-iz-zatrymannya-terorystiv.html).

Від імені нашої команди (ветеранів і діючих співробітників спецслужб) висловлюю визнання і подяку журналістам Юрію Бутусову, Яніні Соколовій, Любові Величко, Мирославу Олешку, Тарасу Березовцю, ветерану АТО Євгену Шевченку, колезі по парламенту 6-го скликання Володимиру Ар’єву, які повірили українським офіцерам, що передали їм матеріали операції «вагнерівці» і оприлюднили їх, не дозволивши владі приховати інформацію про неї та вчинення державної зради в офісі президента Зеленського.

Офіцери, які змушені були вийти на контакт з журналістами і політиками і передати їм матеріали операції про «вагнерівців», зберегли не лише професійну честь, вони проявили мужність, вірність присязі і віддане служіння Україні і її народу, на відміну від керівництва держави і спецслужб, які до цього часу заперечують сам факт існування такої операції і цинічно брешуть українському народу, що такої операції апріорі не могло бути. А інформація про неї, поширена в ЗМІ, на їх думку, – це фейк російських спецслужб в рамках ведення гібридної інформаційної війни проти України, яку веде РФ з метою дискредитувати Зеленського, українські спецслужби та посварити Україну і Білорусь. 

***

Цинічна брехня Зеленського і його підлеглих

Наприклад, глава ОП Андрій Єрмак (який, за твердженням експертів, є агентом ФСБ РФ під псевдонімом «Козир») 18 серпня в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» спецоперацію із затримання «вагнерівців» назвав: «Це детективна історія, яка була вигадана від самого початку і до кінця».

Спростування в один день (19 серпня) нинішніми і окремими колишніми керівниками СБУ, ГУР МО і СЗР (Служба зовнішньої розвідки) України інформації про те, що очолювані ними відомства проводили спільну операцію з виманювання «вагнерівців» із Росії через Білорусію в Україну, де їх планували затримати, є недолугими і смішними (краще б мовчали або жуйку жували!) і засвідчує, що колективне спростування було замовлено офісом президента Зеленського.

Наприклад, СБУ заявила, що чутки про причетність співробітників  відомства до «заманювання» бойовиків групи «Вагнера» в Білорусь для їх подальшого затримання – це «фейк» і «фантастичний сценарій», першоджерелом якого було російське видання.

А тепер – увага! Заперечуючи факт проведення цієї операції (названою «фейком» і «фантастичним сценарієм»), ГСУ СБУ 29 липня оголосила підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації) 28 «вагнерівцям», які їм повинні були вручити 30 липня відразу після  їх затримання в результаті вимушеної посадки літака рейсу «Мінськ-Стамбул» в аеропорту «Бориспіль».

Зазначені підозри та інші документи, які беззаперечно і неспростовно підтверджують операцію із затримання «вагнерівців» (яке планувалося ще 25 липня, але за вказівкою Зеленського, на вимогу Єрмака, було перенесено на 30 липня) 10 вересня 2020 року на прес-конференції продемонстрував Юрій Луценко, який будучи Генеральним прокурором (2016-2019 рр.), в силу своїх функціональних обов’язків, знав про проведення цієї операції.

Двома тижнями раніше (27 серпня) в ефірі ток-шоу «Право на владу» Луценко заявив, що українські спецслужби дійсно проводили масштабну спецоперацію по документуванню і виманюванню бойовиків-терористів з метою їх затримання, яке могло стати козирем України у протистоянні з Росією.

Луценко запевнив, що деталі спецоперації були задокументовані й процесуально зафіксовані ще торік. «Я знаю, що всі ці розмови були задокументовані у минулому році в рамках одного кримінального провадження і в рамках співпраці українських спецслужб із західними і близькосхідними партнерами.

«Вагнерівців», цікавих Україні через причетність до збиття малайзійського «Боїнга» та війни на Донбасі, збирали в одну групу навмисно. Вони були знайдені, їм було поставлено запитання про участь у військових злочинах на території України. У Міністерстві оборони та СБУ проводили оперативні записи, які надсилали до Генеральної прокуратури України. Ця спецоперація могла стати глобальним успіхом України», — сказав він.

 «Це був би доказ перед усім світом, хто розв’язав війну проти України, хто сам зізнається в процесуальному порядку в тому, що збивав українські та міжнародні літаки, хто є військовим злочинцем. Ця операція могла бути головним козирем України у нашому протистоянні з Росією», — наголосив Луценко:

(https://censor.net/ua/video_news).

Підтвердив проведення спецоперації із затримання «вагнерівців» і секретар РНБО України Олександр Турчинов (2014-2019 рр., голова СБУ в 2005 р.), який разом з Луценком брав участь у прес-конференції «Загрози національній безпеці України» (відео зазначеної прес-конференції див. тут: https://youtu.be/DKaJ-tQpHFQ).

Крім того ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва від 30 липня ц. р. було задоволено клопотання слідчих 4-го відділу 1-го управління досудового розслідування ГСУ СБУ (прізвища не називаю), погоджені прокурором групи прокурорів Офісу Генеральної прокуратури (прізвище не називаю) про обрання «вагнерівцям» запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою і їм був обраний запобіжний захід тримання під вартою. 

В цей же день «вагнерівці» були оголошені в міжнародний розшук. Раніше в міжнародний розшук їх не оголошували, щоб не розсекретити і не зірвати операцію із виманювання їх з Росії через Білорусь і затримання в Україні.

Адвокати заочно арештованих «вагнерівців-терористів» намагалися оскаржити їх арешт в Київському апеляційному суді. 

СБУ офіційно підтвердила в апеляційному суді, що незадовго перед затриманням «вагнерівців» у Мінську в ніч на 29 липня вона збирала докази їх злочинної діяльності. Суду були надані докази, отриманих у період 13 -25 липня.

В ухвалі Київського апеляційного суду від 1 вересня 2020 року (справа № 11-сс/824/4269/2020) є посилання на ці докази. 

Наприклад, в ухвалі суду зазначено: «Обгрунтовуючи підозру, повідомлену ОСОБІ №1 (громадянин РФ Денис Харитонов – Г. О.), у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 258-3, орган досудового слідства (ГСУ СБУ – Г. О.) посилається на докази, які містяться в повідомленні оперативного підрозділу від 13.07.2020 року та 21.07.2020 року, відповідно до якого, починаючи з 2020 року на території Російської Федерації  створено незаконне збройне формування», протокол зняття інформації з електронних інформаційних систем від 24.07.2020 року (до протоколу долучені носії інформації: три оптичні диски за №№ 10711, 10712, 10713 під грифом «таємно» від 22 липня 2020 року – Г.О.), протокол огляду від 25.07.2020 року, відповідно до якого підтверджено участь підозрюваного у бойових діях на тимчасово окупованих територіях України на боці представників терористичних організацій, протоколу огляду сторінок підозрюваного у соціальних мережах та інші докази».

Рассказ вагнеровцов о сбитых украинских самолетах: видео, фото

Закордонний паспорт Д. Харитонова

Вагнерівці про збиття літаків на донбасі

Військовий квиток Д. Харитонова

Вагнерівці про збиті літаки

За збиття двох українських літаків Су-25 Харитонов отримав від Путіна державну нагороду РФ

Квиток  «вагнерівця» Д. Харитонова на рейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня і зворотній – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

З повним текстом ухвали Київського апеляційного суду, фотокопіями зазначених документів і паспорту Харитонова ви можете ознайомитися в статті «СБУ в суді підтвердила, що працювала по «вагнерівцям» прямо перед їх затриманням у Білорусії» (див. тут: http://www.pravda.com.ua/news/2020/09/23/7267446/).

Зауважу, що двома тижнями раніше до винесення судом зазначеної ухвали, СБУ (як і колеги з ГУР і СЗР) категорично заперечувала сам факт існування операції із затримання «вагнерівців» (називаючи її  «фейком» і «фантастичним сценарієм»), яке спочатку планувалося на 25 липня, але було перенесено на 30 липня на вимогу Єрмака, з якою погодився Зеленський.

Служба зовнішньої розвідки України вважає, що повідомлення про участь українських спецслужб у спецоперації із затримання «вагнерівців» у Білорусі є «спеціальною інформаційною операцією», що має «російське походження», завданням якої було: 

1.Звинувачення українських спецслужб у причетності до організації і проведення операції на території Білорусі і, як результат, втягнення України у міжнародний скандал і підрив її міжнародного авторитету; 

2. Дискредитація керівництва України  з метою зниження  рейтингу влади напередодні місцевих виборів» (повний маразм!).

У ГУР МО України вважають історію з «вагнерівцями» повністю спланованою в Москві, яка хотіла цією подією «вбити трьох зайців»: «1. Психологічний тиск на білоруську владу (президента Лукашенка) і спровокувати на більш жорсткі дії проти протестантів. 2. Покласти відповідальність на Україну і погіршити українсько-білоруські відносини. 

3. Змусити Лукашенка спиратися на російську підтримку. Приблизно так само було і з Януковичем»,- заявив новопризначений начальник ГУР Кирило Буданов (призначений Зеленським 5 серпня ц. р.), 

Соромно за таких керівників спецслужб України, які, як і їх безпосередній начальник – Зеленський, брешуть українському народу! 

Спроба окремих колишніх керівників ГУР, СБУ, СЗР України відбілити Зеленського, Єрмака та своїх колег – керманичів спецслужб, мовляв, ніяка операція із затримання «вагнерівців» не проводилася, оскільки українські спецслужби не спроможні на такі операції, що це фейк Москви, щоб дискредитувати президента Зеленського, є такою ж голослівною і у справжніх професіоналів викликає лише усмішку.

Їх загальні розмірковування, що такого не могло бути взагалі, вказують швидше на їхній низький рівень професіоналізму і більше схожі на саморекламу, з надією, що, можливо, Зеленський призначить їх на якісь посади в офісі президента або у відомствах, які вони раніше  очолювали, як було з призначенням екс-тричі генпрокурора Піскуна радником генпрокурорші  Венедіктової.

Так, ексголова СЗР Микола Маломуж 19 серпня заявив, що операція про затримання «вагнерівців» може бути сценарієм в шпигунському  кіно, але ніяк не в житті. Для такої операції СБУ повинна мати своїх сильних агентів і своє прикриття в ФСБ і білоруському КДБ.

Начальник ГУР МО України (2008-2010 рр.) Віктор Гвоздь розцінює інформацію про операцію українських спецслужб із затримання російських бойовиків ПВК «Вагнер» як антиукраїнську спецоперацію.

«Моє переконання: це – спеціальна операція, яка проводиться іншою країною проти нашої країни. Тому що тут фактично завдається удар по основах національної безпеки, по основних наших інституціях і підривається до них авторитет»,- сказав Гвоздь на брифінгу 19 серпня ц. р.

Наступного дня (20 серпня) після цих улесливих «спростувань»  Зеленський охрестив «маячнею» інформацію про «злив» спецоперації із затримання «вагнерівців». «Я не знаю ні про який «злив» якоїсь операції»,- заявив (збрехав!) Зеленський в інтерв’ю «Радіо Свобода».

У відповідь на уточнювальне запитання журналіста, чи планувалася така операція, Зеленський роздратовано перепитав: «Навіщо ви ставите таке провокаційне запитання? Навіщо зараз ви президенту України кажете, що операція планувалася?».

Більш ідіотських пояснень тих, хто заперечує операцію «вагнерівці», яку проводили ГУР МО і СБУ, важко навіть придумати!

Нагадаю Зеленському. Про операцію, яку проводили українські та американські спецслужби із виманювання і затримання «вагнерівців», йому вперше доповіли ще в березні ц. р.

На цьому відео куратор «вагнерівської» спецоперації спростовує брехню Зеленського, Єрмака, колишніх і нинішніх керівників спецслужб України та інших так званих «експертів», які заперечують сам факт існування операції із затримання «вагнерівців», яку проводили ГУР МО і СБУ (див. тут: https://youtu.be/5ravjwPrjvg).

“На початку 2020 року в США вже знали про цю спецоперацію. В операції був задіяний один представник спецслужб США, який був координатором між українським та американським керівництвом. Він не брав активної участі у спецоперації. Був спостерігачем, який на будь-якому етапі доповідав у США про хід операції, - заявив куратор операції. в інтерв’ю журналістці Любові Величко.

Інший офіцер по імені «Олег» стверджує, що безглуздо переконувати американців в  тому, що операції не було. США не потрібні офіційні заяви Зеленського, Єрмака чи Баканова, які можуть обманювати кого завгодно, але не американців, які знали про операцію «вагнерівців» - її представник ЦРУ брав у ній участь. 

“Керівництво ГУР МО та СБУ постійно на зв’язку з американськими спецслужбами. Із 2014 року наявність американського “спостерігача” під час проведення масштабних секретних спецоперацій є негласним правилом”, – розповів «Олег», який і сам був учасником зустрічей із американськими кураторами в ході проведення секретних спецоперацій.

Після того, як розвідники зібрали компромат на “вагнерівців” та завербували їх, уже можна було переходити до активної фази операції. Саме в цей момент були проінформовані американська сторона і президент Зеленський (24 липня) про те, що “вагнерівська” спецоперація може бути реалізована найближчим часом”, – зазначив «Олег» журналістці.

Заперечувати проведення цієї операції можуть лише недоумки, дебіли та політичні повії, які обслуговують за гроші верхівку державної влади. Переконувати їх – пуста трата часу. Докази і логіка на таких не діють. Залишимо їх і їхню маячню-заперечення, як непотріб (сміття), на узбіччі громадянського суспільства.

На думку колишнього керівника (1992-1999 рр.) секретної спецслужби Ізраїлю «Натів» Якова Кедмі (з яким я особисто знайомий), в Україні повна деградація органів державної влади і спецслужб. 

Наприклад, з приводу проведення 21 липня 2020 року операції зi звільнення заручників, затримання так званого «луцького» терориста і ведення Зеленським переговорів з ним, Кедмі заявив: «Зеленський пробував доказати герою АТО, що він не лох. Так у нього ж на лобі написано, що він лох у квадраті, в кубі». 

(див. відео: https://youtu.be/CW5bVM0h5eM).

На пів року раніше Кедмі охарактеризував Зеленського як «інфантильного ідіота», якого «необхідно показати психологу» (див. відео на 09:48 – 09:51:  https://youtu.be/KW3iAg4bEsk).

«Злив» інформації в Москву, що українські спецслужби з західними партнерами проводять операцію із затримання «вагнерівців», що призвело до її провалу, на мою думку, є  державною зрадою (ч.1 ст. 111 КК), за вчинення якої Зеленський і Єрмак повинні понести заслужене покарання!  

Зауважу, офіцери, які надали журналістам матеріали про операцію «вагнерівців» після її провалу, злочину не вчинили. Вони діяли в стані крайньої необхідності (ст. 39 КК), захищаючи національні інтереси України. 

***

Прибуття «вагнерівців» у Мінськ і їх затримання

Для повного уявлення картини про операцію із затримання «вагнерівців» та коли, від кого і за яких обставин особисто мені стало відомо про неї, тепер можна розповісти більше. 

Хронологію подій розпочну з моменту появи першої новини про затримання в Білорусі «33 бойовиків» із понад 200, які прибули в Мінськ «для дестабілізації ситуації під час президентських виборів».

Після півночі 25 липня 2020 року з Росії в Мінськ на автобусі «Мерседес» (водій Геннадій Кумпан) охоронного товариства з обмеженою відповідальністю «Гард Сервіз» (власник Владислав Кумпан – батько водія)  прибуло 32 «завербованих заробітчан». О 03:32 (за місцевим часом) «вагнерівці» прибули в готель Мінського міжнародного освітнього центру ім. Йоханнеса Рау (ІВВ Міnsk) і заселилися в ньому лише до ранку 25 липня. При заселенні всі 32 особи пред’явили паспорти і дали можливість адміністратору готелю зробити їх ксерокопії.

Поселення «вагнерівців» в готель (зверніть увагу на дату і час)

Центр (ІВВ Міnsk) знаходиться на просп. Газети Правда, 11 – в 200 метрах від німецького посольства (просп. Газети Правда, 11-д).

Встановлено, що «вагнерівці-заробітчани», засиляючись в готель, уже були зареєстровані на авіарейс за маршрутом «Мінськ – Стамбул», який вилітав 25 липня (субота) о 10:55 до Стамбулу. В цей же день були ще два прямих авіарейси до Туреччини: о 8:05 до Стамбулу і о 11:25 до Ататюрка.

Проте «вагнерівці» не вилетіли ні одним з цих рейсів, а залишилися в готелі до 27 липня. Вранці 25 липня з Києва надійшла команда чекати – виліт перенесено на 30 липня, на який рейс – буде повідомлено додатково. 

Звертаю вашу увагу на те, що саме 27 липня з 00:01 починався «режим повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі».

27 липня «вагнерівці» переїхали для подальшого проживання в санаторій «Білорусочка», яким керує колишній начальник Головного клінічного центу ЗС БР полковник Савицький Святослав Федорович (людина, яка, окрім всього іншого, тісно пов’язана з військовою розвідкою).

Санаторій належить Федерації профспілок Білорусь, яким керує Михайло Орда – начальник виборчого штабу Лукашенка.  

В ніч на 29 липня 32 «вагнерівці» були затримані спецназом КДБ і ОМОН РБ (див. відео: https://youtu.be/kVqBxqJ9-p8)

29 липня 2020 року о 12:39  білоруське державне агентство БЕЛТА з посиланням на правоохоронні органи повідомило: «Після отримання інформації про прибуття в Білорусь понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої компанії в санаторії під Мінськом були затримані 32 особи».

Через декілька годин після затримання «бойовиків» на терміново скликаному засіданні Ради безпеки президент Лукашенко запитав: «Це абсолютно точно встановлено, що це компанія «Вагнера», приватна компанія?». Голова КДБ РБ Валерій Вакульчик ствердно відповів: «Так, так!» (див. відео, засідання Радбезу РБ з 0:38:   https://www.radiosvoboda.org/a/video-donbass-realii/30762372.html).

Після засідання Радбезу в оновленому повідомленні (14:55) БЕЛТА назвала, ким є затримані «бойовики»: «Сьогодні вночі працівники правоохоронних органів Білорусь під Мінськом затримали 32 бойовики іноземної приватної компанії «Вагнера». Окрім того, ще одна особа була виявлена і затримана на півдні країни». При прибутті в столицю в ніч з 24 на 25 липня група заселилася в один із готелів Мінська і повинна була виселиться 25 липня, але покинула готель 27 липня і переїхала в один із санаторіїв Мінського району,- йдеться в повідомленні 

(https://www.belta.by/incident/view/pod-minskom-zaderzhany-32-boevika-inostrannoj-chastnoj-voennoj-kompanii-400470-2020/).

Третина затриманих були ветерани ПВК «Вагнер», що підтверджувалося анкетами, фото, списками і розписками, вилучених у  затриманих (див.:

https://novayagazeta.ru/articles/2020/07/30/86449-kak-batka-vzvod-vagnerovtsev-v-plen-vzyal).

Зустріч з колегою – старшим офіцером СБУ

Під вечір 31 липня на мене вийшов старший офіцер СБУ (назвемо його «Андрій Невідомий»), з яким я провів понад трьох годинну зустріч. Після знайомства і обміну декількома фразами (одна з яких була ключовою, вона означала - колега свій, не провокатор, можна довіряти!), він дістав з папки дві газети «України молодої» (за 28.05.2019 р. і 27.11.2019 р.) з моїми статтями «І це – не жарти: Відкритий лист-2 президенту України Володимиру Зеленському з приводу порушень Конституції та законів, а також кадрових призначень..»

(https://www.umoloda.kiev.ua/number/3462/180/133753/)

і «Прорвало не лише Трубу, а всю Зе-каналізацію: Записи в кабінеті директора ДБР не є фейком» 

(https://www.umoloda.kiev.ua/number/3537/188/140397/).

Потім колега дістав з папки планшет, відкрив його і показав матеріали мого розслідування причин авіакатастрофи польського президентського літака під Смоленськом 10 квітня 2010 року і збиття малайзійського пасажирського літака МН17 17 липня 2014 року, опублікованих на сайтах видань «Гордон»: 

«Омельченко: У ситуації, що склалася, ліквідацію Путіна буде визнано законною, за аналогією з убивством Усами бен Ладена» (14.12.2017 р.

https://gordonua.com/ukr/publications/omelchenko-v-situatsiji-shcho-sklalasja-likvidatsija-putina-bude-viznana-zakonnoju-za-analogijeju-z-vbivstvom-usami-ben-ladena-221115.html);

«Від вибуху польського літака до збиття МН17, або Спецоперація Путіна із «зачистки» виконавців авіакатастроф. Розслідування» (06.02.2018 р.

https://gordonua.com/ukr/publications/vid-vibuhu-polskogo-litaka-do-zbittya-mh17-abo-specoperacya-putina-po-zachistci-vikonavcv-aviakatastrof-rozsliduvannya-229209.html);

і «Український репортер»:

«Літак з президентом Польщі Качинським був підірваний термобаричним зарядом. Тих хто вижив – пристрелили.  Розслідування Григорія Омельченка» (13.04.2020 р.

https://ukrreporter.com.ua/videogalereya/litak-z-prezydentom-polshhi-kachynskym-buv-pidirvanyj-termobarychnym-zaryadom-tyh-hto-vyzhyv-prystrelyly-rozsliduvannya-grygoriya-omelchenka.html);

«Момент істини для МН17: чи спроможне правосуддя Нідерландів засудити вбивцю Путіна і його терористичну організацію» (08.03.2020 р. 

https://ukrreporter.com.ua/politic/war/moment-istyny-dlya-mn17-chy-spromozhne-pravosuddya-niderlanp-zasudyty-putina-i-jogo-terorystychnu-organizatsiyu.html).

Сказавши декілька фраз про рівень мого професіоналізму як слідчого, «Андрій Невідомий» почав розповідати про затриманих в Мінську «вагнерівців», яких СБУ планувала захопити ще 25 липня, а потім – 30 липня, коли вони повинні були летіти з Мінська до Стамбула в повітряному просторі України з вимушеною посадкою в аеропорту Бориспіль. 

*** 

Вербування «заробітчан»

За словами офіцера, операцію по встановленню місць знаходження «вагнерівців», їх документуванню, вербуванню на роботу до Сирії, а згодом – до Венесуели для охорони нафтових вишок, виманюванню їх із Росії через Білорусь в Україну, СБУ проводила спільно з ГУР МО і ЦРУ США, представник якого курирував цю операцію.  

На підтвердження своїх слів, що спецоперація проводилася, колега показував у  планшеті фото затриманих у Мінську «вагнерівців», їх кадрові анкети, автобіографії, паспорти, військові  квитки, нагородні документи, медалі, ордени, різноманітні оперативні і процесуальні документи СБУ, електронні квитки на авіарейс  Мінськ-Стамбул на 25 і 30 липня, аудіозаписи вербування «вагнерівців» на роботу в Сирію і Венесуелу, на яких вони в деталях розповідають про свою участь в бойових операціях в Сирії і на окупованій території Донбасу, хто з них, де і коли збив з ПЗРК українські військові літаки, гелікоптери, за що вони були нагороджені Путіним державними нагородами РФ, посвідчення до нагород, відео, на яких «вагнерівці» демонструють уламки збитих ними українських літаків. 

Для централізованої закупки авіаквитків для «вагнерівців» були зареєстровані туристичні фірми у Києві і Львові,- пояснив офіцер СБУ. 

За легендою завербовані «заробітчани» летіли на роботу до Венесуели для охорони нафтових об’єктів на три місяці. Для реальності нашої легенди, 15 липня їм були закуплені квитки на літак до Стамбула, який вилітав із Мінська 20 липня о 10:50. Далі, за легендою, після стиковки авіарейсів, вони повинні були летіти до Гавани (Куба), а звідти до столиці Венесуели – Каракас, де їх зустріне наш представник. Щоб виключити будь-які сумніви і підозри у «заробітчан», їм 15 липня були куплені  квитки в обидва кінці. Після повернення з Венесуели в Туреччину у них уже були квитки на рейс Стамбул – Москва на 19 жовтня,- сказав мій співрозмовник і показав копії електронних квитків, куплених «вагнерівцям».

 

Квиток  «заробітчанина»  Д. Харитонова на рейс «Мінськ – Стамбул» 

на 25 липня і зворотній – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня 

Квиток  «заробітчанина» І. Шеломенцева на рейс «Мінськ – Стамбул»

на 25 липня і зворотній – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

“Всього було куплено 47 квитків в обидва боки: 33 квитки для групи «Шамана» (Артем Міляєв) і 14 для другої групи «заробітчан» (на фото деякі з них):

Квиток  «заробітчанина» Р. Самаріна на рейс «Мінськ – Стамбул» 25 липня

Квиток  «заробітчанина» А. Шацького на рейс «Мінськ – Стамбул» 25 липня

 

Квиток  «вагнерівця-снайпера» В. Лі на рейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня і зворотній – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

Володимир Ар’єв оприлюднив документи спецоперації по затриманню вагнерівці

Квиток С. Павленка  на рейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня і зворотній – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

Володимир Ар’єв оприлюднив документи спецоперації по затриманню вагнерівці

Квиток  А. Руденка на рейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня і зворотній – «Стамбул – Москва» на 19 жовтня

Вагнерівців” свідомо не оголошували в міжнародний розшук за воєнні злочини, вчинені на Донбасі. Адже злочинець, який знає, що його шукає Інтерпол, навряд чи наважиться ризикнути і “світитися” на митному контролі перед прикордонниками чужої країни, де його можуть затримати,- наголосив офіцер СБУ.

Для розмов з «вагнерівцями» оперативний працівник СБУ під псевдонімом «Сергій Петрович» користувався телефоном Сирії. Коли він телефонував «вагнерівцям», то на їх телефонах висвічувався код цієї країни,- заявив колега і показав у планшеті номер «сирійського» телефону: +963-931-42-562 (через тиждень після нашої зустрічі мені стане відомо, що для вербовки «вагнерівців» для охорони нафтових вишок у Венесуелі інший працівник СБУ під псевдонімом «Артур» використовував венесуельський телефон: +5-841-291-01-091). 

Для підтвердження своїх слів про «Сергія Петровича" колега показав також лист керівника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Олександра Поклада (за № 2/5/3-834нт від 13.07.2020 р.) «Щодо виконання доручення» на ім’я т.в.о. начальник ГСУ СБУ полковника Андрія Швеця. 

В листі зазначено: «На виконання доручення слідчого в рамках кримінального провадження № 42014000000000457 від 31.05.2014 р. встановлено, що 2019-2020 роках на території Російської Федерації створено незаконне збройне формування т. зв. приватну військову компанію  «МАР» (НЗФ «ПВК «МАР»), представники якої здійснюють вербування осіб для участі в бойових діях на території Сирійської Арабської Республіки, Боліварської Республіки Венесуела.  

Встановлено, що вербування найманців здійснює представник НЗФ «ПВК «МАР» - особа по імені та по батькові «Сергій Петрович». Сприяння йому надає громадянин Російської Федерації Міляєв  Артем Вікторович, 01.02.1981 р. н., який безпосередньо веде переговори з найманцями  та повинен в подальшому очолити групу під час участі в бойових діях.   

У своїй протиправній діяльності невстановлена особа  на ім’я «Сергій Петрович» використовує електронні поштові адреси «[email protected]» та «[email protected]».

Також встановлено анкетні дані на 40 осіб, які вже відібрані для відправки для участі у бойових діях (довідки щодо вказаних осіб містяться в додатку). 

Додаток: довідки від 13.07.2020, № 833 нт, №№ 835нт-873нт на 569 арк., не таємно. 

Заст. начальника управління підполковник (прізвище і підпис).

На листі стоїть штамп ГСУ СБУ, вх. № 6278 і дата реєстрації: 13.07.2020 р.» (на фото).

Коли я закінчив ознайомлення з листом і анкетними довідками на «вагнерівців-заробітчан» колега додав, що операцію «вагнерівців» процесуально курирував заступник Генерального прокурора України Мамедов. «Подивіться ще один документ, який підтверджує проведення нами операції із затримання «вагнерівцям» і кураторство Мамедова»,- сказав офіцер СБУ і дав  прочитати його в планшеті.  

Це був, як і попередній, лист керівника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Поклада (за № 2/5/3-835нт від 24.07.2020 р.) «Щодо передачі розсекречених матеріалів НСРД» (негласних слідчих розшукових дій) на ім’я т.в.о. начальник ГСУ СБУ полковника Андрія Швеця.

В листі зазначалося: «Відповідно до клопотання заступника Генерального прокурора України Мамедова  Г. А. № 18/2/2-3114т від 24.07.2020 (вх. 5 управління ДКР СБ України № 1627т  від 24.07.2020) про розсекречування матеріалів НСРД секретної інформації щодо проведення негласних слідчих (оперативних) дій в рамках кримінального провадження № 42014000000000457 від 31.05.2014 р. направляю на Вашу адресу розсекречені матеріали  НСРД з метою використання їх у рамках досудового розслідування» (на фото).

До листа були додані протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії від 24.07.2020 р. і три диски DVD-R, реєстраційні номери 10711, 10712, 10713 від 22.07.2020 р., НЕТАЄМНО.

Лист підписаний заступником начальника 5 управління ДКР СБУ.

Я ознайомився з анкетами завербованих «заробітчан-вагнерівців», прослухав понад десяток аудіозаписів їх вербування на роботу, ознайомився з роздруківками аудіозаписів, протоколами оглядів оптичних дисків, оперативними і процесуальними документами.

Наприклад, (на фото): кадрова анкета Міляєва Артема Вікторовича (позивний «Шаман»), заповнена ним власноручно 21 травня 2020 року і направлена на вказані «Сергієм Петровичем» (співробітником СБУ) електронні адреси «[email protected]», «[email protected]»).

Артем Міляєв («Шаман») воював під Маріуполем із липня 2015-го по січень 2016 року у складі стрілецького батальну «Чебурашка» (в/ч 08819) кулеметником. Був призначений командиром першої групи «вагнерівців» із зарплатою $7000 в місяць. За два місяці роботи з «рекрутування заробітчан» СБУ перерахувала «Шаману» через банкомат «Альфа-банк» $14 000. Він і 32 його підлеглі, повинні були вилетіти 30 липня з Мінська в Стамбул, але були затримані в ніч на 29 липня КДБ РБ.

На фото (скріншот) СМС-повідомлення про отримання  «Шаманом» коштів за роботу:

Фото (скріншот) СМС-повідомлення про отримання «Шаманом» (Міляєвим) заробітної плати за «рекрутування» найманців на «заробітки» за кордон.

Ще один документ із матеріалів кримінального провадження, який підтверджує, що СБУ проводила  операцію «вагнерівці».

Так, згідно протоколу огляду від 25 липня 2020 року, зробленого старшим слідчим ГСУ СБУ підполковником юстиції (прізвище, ім’я, по-батькові: Т. О. С.), встановлено (цитую):

Предметом, що оглядається є наступні носії інформації, на яких міститься інформація отримана в ході проведення негласної слідчої – розшукової дії зняття інформації з електронних інформаційних систем за ідентифікаційними ознаками: електронна поштова скринька «[email protected]», зокрема:

оптичний диск № 10711 від 22.07.2020. Оглядом вказаного диску встановлено, що на ньому міститься папка з назвою «Входящие ч.1», в якій знаходяться 493 файли з розширення «сml».

Оглядом файлів, які містяться на вказаних дисках встановлено, що вони містять серед іншого відомості щодо наступних осіб (фото документів,  переписка та аудіофайли): Сердюков А.В., Фомін М.М., Дрига О.І., Самарін П.Л., Маслов С.О., Єкімов В.С., Бубнов С.Г., Сапронов О.В., Алтухов О.В., Тараканов І.Г., Шубін О.І., Танов Р.К., Сидоров С.О., Кошман М.Я., Шатських А.Ю., Щербаков С.В., Лі В.О., Руденко О.С., Міляєв А.В., Сєргєєв Ф.М., Селіхов В.І., Зайдулін Р.А., Нижник П.О., Токаренко А.В., Зябліцев Є.С., Кожевніков А.Ю., Харитонов Д.Ю., Павленко С.Г., Бахтагараєв Т.М., Волгін О.В., Карімов Р.І., Бакунович А.П., Шеломенцев І.Б., Фетісов Г.Є. (фото 32-х осіб із 34-х, перерахованих слідчим СБУ, мною подані нижче – Г.О.).

В подальшому наявні дані щодо кожної з даних осіб оглянуті та відображені в окремому додатку  №№ 1-34, які долучаються до даного протоколу на ___арк.

На цьому огляд закінчено. Протокол прочитаний, заяв, зауважень та доповнень не надходило.

Огляд провів та протокол склав:

Старший слідчий…ГСУ СБ України підполковник юстиції: підпис (Т.О.С.).

Із завербованих на «заробітки», наприклад, Олександр Алтухов воював у Сирії і Судані. Він і ще четверо завербованих росіян не воювали на Донбасі, але їх включили до вербування, щоб ветерани «вагнерівці» і ті хто воювали на Сході України не зрозуміли принципу (закономірності), за яким їх відбирали на «заробітки» (вчинення воєнних злочинів проти України).

Список затриманих у Мінську 29 липня 33 «вагнерівців» - громадян РФ, переданий РБ Україні (мовою оригіналу):

1. Миляев Арем Викторович, 01.02.1981 г.р.;

2. Бахтигараев Тахир Минигаянович, 18.04.1980 г.р.;

3. Алтухов Александр Викторович, 18.04.1980 г.р.;

4. Ли Владимир Александрович, 26.07.1989 г.р.;

5. Кожевников Андрей Юрьевич, 16.01.1980 г.р.;

6. Сапронов Алексей Владимирович, 08.07.1978 г.р.;

7. Щербаков Сергей Владимирович, 21.07.1981 г.р.;

8. Волгин Алексей Владимирович, 21.06.1975 г.р.;

9. Дрига Олег Игоревич, 03.06.1986 г.р.;

10. Павленко Сергей Григорьевич, 25.06.1976 г.р.;

11. Руденко Александр Святославович, 26.12.1984 г.р.;

12. Харитонов Денис Юрьевич, 16.03.1980 г.р.;

13. Сидоров Сергей Александрович, 01.01.1972 г.р.;

14. Кошман Максим Ярославович, 06.09.1981 г.р.,

15. Бубнов Сергей Геннадьевич, 08.01.1971 г.р.;

16. Нижник Павел Александрович, 24.06.1987 г.р.;

17. Селихов Владимир Иванович, 04.10.1986 г.р.;

18. Фетисов Геннадий Евгеньевич, 22.10.1986 г.р.;

19. Фомин Михаил Николаевич, 07.03.1973 г.р.,

20. Екимов Владимир Сергеевич, 19.10.1973 г.р.;

21. Каримов Ринат, 15.08.1984 г.р.;

22. Шубин Александр, 15.01.1996 г.р.;

23. Шеломенцев Игорь, 18.08.1975 г.р.;

24. Маслов Сергей Алексеевич, 29.09.1988 г.р.;

25. Зайдулен Рустем, 06.10.1974 г.р.;

26. Токаренко Андрей Викторович, 24.01.1965 г.р.;

27. Сердюков Андрей Викторович, 16.08.1975 г.р.;

28. Сергеев Федор Михайлович, 17.05.1987 г.р.;

29. Танов Рафик Кабулович, 30.04.1975 г.р.;

30. Зяблицев Евгений Сергеевич, 23.11.1992 г.р.;

31. Самарин Павел Львович, 11.11.1981 г.р.;

32. Бакунович Андрей Петрович, 30.12.1977 г.р.;

33. Шацкий Артем, 30.07.1982 г.р. 

У документі СБУ, в якому говориться, що в пошті "Сергія Петровича" знаходяться фото документів, листування та аудіофайли з інформацією про 34 осіб, зазначені в ньому прізвища та ініціали збігаються з даними затриманих в Мінську 33-х вагнерівців (крім Тараканова І.Г., якого немає серед затриманих).

До вашої уваги додаток № 21 (на фото) до протоколу огляду від 25.07.2020 – відомості щодо Харитонова Д.Ю., аудіозаписи розмов «Сергія Петровича» (оперативний співробітник СБУ) з  Харитоновим, Щербаковим, Сидоровим та світлини інших «вагнерівців», затриманих у Мінську 29 липня 2020 року (https://youtu.be/9BXWnDDLxYw)

Володимир Ар’єв оприлюднив документи спецоперації по затриманню вагнерівці

Володимир Ар’єв оприлюднив документи спецоперації по затриманню вагнерівці

Знайомлячись з процесуальними документами, я звернув увагу на дату (29 липня 2020 року!) складання письмового  повідомлення про підозру «вагнерівцям» (див. фото):

«Андрій Невідомий» зауважив, що повідомлення про підозри слідчими ГСУ СБУ готувалися ще 24 липня, оскільки затримання «вагнерівців» було заплановане на 25 липня. Але у зв’язку з перенесенням їх вильоту на 30 липня, дата на повідомленнях про підозри (набраних в ноутбуках слідчих) на першій і останніх сторінках була змінена на 29 липня. Адже відповідно до КПК (ст. 278) письмове повідомлення про підозру повинно бути врученим підозрюваному в день його складання, а затриманій особі не пізніше 24 голин з моменту її затримання, зазначив колега.

В переривах між прослуховуванням аудіозаписів вербування «вагнерівців» на «роботу в Сирію і Венесуелу» я розповів колезі, як мені довелося прослухати багатогодинні записи майора Миколи Мельниченка, які він зробив у кабінеті президента Леоніда Кучми, коли я був головою парламентської ТСК у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Вислухавши мене, колега сказав, що він читав звіт комісії, мої статті і інтерв’ю про злочини, вчинені Кучмою. І зробивши паузу добавив, якби Кучму засудили за вбивство Гонгадзе та інші злочини, які були встановлені очолюваною мною комісією, то Зеленський побоявся б здавати національні інтереси України і не пішов би на «злив» операції «вагнерівців» в угоду Путіну.

Переконаний, що коли у вересні відкриється сесія Верховної Ради, президент Зеленський не дозволить депутатам із своєї фракції «слуг» створити ТСК, щоб встановити з чиєї вини була провалена операція із затримання «вагнерівців», оскільки він сам причетний до цього. Зеленський зрадив нас,- зробив підсумок «Андрій Невідомий».

На уточнююче запитання, чому був перенесений виліт «вагнерівців», колега повідомив, що 24 липня заступник голови СБУ Руслан Баранецький (призначений на посаду 26 червня 2019 року президентом Зеленським – Г.О.) і начальник ГУР МОУ Василь Бурба (призначений на посаду 15 жовтня 2016 року президентом Порошенком – Г.О.) за своєю ініціативою доповіли президенту Зеленському в присутності глави його офісу Єрмака про фінальну стадію проведення операції, яка була запланована на 25 липня. Проте Зеленський, на прохання Єрмака чи з якихось інших  міркувань, віддав наказ перенести затримання «вагнерівців» на 30 липня. Хто ще був на нараді у Зеленського і чому він віддав такий наказ, офіцер СБУ відповів, що точно не знає.

***

Вісточка про «вагнерівців»

Згодом, агент НАБУ, ветеран АТО Євген Шевченко майже повністю підтвердить інформацію мого колеги «Андрія Невідомого». 17 серпня на своїй фейсбук сторінці Шевченко повідомив, що затримання в Білорусі групи ПВК «Вагнера» було тривалою і ретельно спланованою операцією контррозвідки СБУ, проведення якої зірвав глава офісу президента Андрій Єрмак.

За його словами, це достовірна інформація з негласних слідчо-розшукових справ (НСРД), зокрема інтерв'ю з «вагнерівцями», які поки перебувають під грифом "Таємно", але, коли прийде час, будуть опубліковані. 

Нагадаю, що наступного дня (18 серпня) і 20 серпня журналістка Яніна Соколова опублікувала частину цих аудіо-інтерв’ю з «вагнерівцями»: ( 1. https://youtu.be/9BXWnDDLxYw

2. https://youtu.be/NrMiKmUixwg).

А тут ви прочитаєте роздруківки аудіозаписів розмов «вагнерівців», які розповідають про свої злочини на Донбасі та інші свої «подвиги», побачити їх фото, документи, нагороди та інші документи, які підтверджують, що ГУР і СБУ проводили операцію по їх затриманню: 

(https://plus.obozrevatel.com/ukr/crime/zirvana-spetsoperatsiya-iz-zatrimannya-vagnerivtsiv-komu-vdalosya-vtekti-zavdyaki-ermaku-video-z-rozmovoyu-sbu.htm).

Шевченко заявив: "Залегендований агент нашої спецслужби набирав групу людей із досвідом війни на Донбасі – нібито для роботи у Венесуелі. Кожен із бойовиків пройшов відеоінтерв'ю, в якому детально розповів про свій бойовий досвід, набутий в Україні, – російські виродки, які вбивають людей за гроші, ні про що не підозрювали й хвалилися своїми злочинами під відеофіксацію в межах кримінальної справи, санкцію і процесуальний контроль за якою здійснював заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов".

Він підкреслив, що після набору групи вагнерівці купили квитки на рейсовий літак із Мінська. Також на цей рейс було куплено квиток ще одному агенту СБУ, у якого під час перельоту над територією України нібито мав "трапитися епілептичний припадок або щось іще гірше", що вимагало б "негайної посадки літака в Києві для надання екстреної медичної допомоги "хворому".

"Під виглядом медбратів у літак мала б зайти група спецназу "Альфа" і затримати всіх найманців. За день до планованого арешту заступник голови СБУ Баранецький здійснив доповідь особисто президенту України, під час якої також був присутній глава ОП Андрій Єрмак. Після доповіді Єрмак зажадав негайного скасування операції нібито через те, що впродовж чотирьох днів мав відбутися великий обмін полоненими", – зазначив агент НАБУ.

Він наголосив, що скасувати операцію було неможливо, оскільки «вагнерівці» вже прямували до столиці Білорусі на автобусі. Також додав, що незабаром Баранецький "був змушений підкоритися президенту, який підтримав позицію Єрмака". Всі вони, заявив ветеран АТО, нібито домовилися про те, що відкладуть виліт найманців із Мінська на чотири дні.

Посилаючись на дані СБУ, Шевченко зазначив, що вже наступного дня (тобто, 25 липня! – Г.О.) російська ФСБ у повному обсязі отримала інформацію про підготовку спецоперації українських контррозвідників.

"І щоб усе не здавалось настільки вже очевидним, вони "злили" ці дані в КДБ Білорусі, після чого відбулося затримання і подальше повернення найманців до РФ. А великий обмін, яким Єрмак аргументував президента, так і не відбувся... Унікальна, надзвичайна операція СБУ була злита в унітаз руками глави Офісу президента України, який є агентом російських спецслужб", – підвів підсумок Євген Шевченко (https://plus.obozrevatel.com/ukr/crime/veteran-ato-zayaviv-pro-derzhzradu-ermaka-iz-zatrimanimi-vagnerivtsyami.htm). 

***

На нараді у Зеленського

Наступного дня (18 серпня), відповідь на моє запитання 31 липня колезі із СБУ «Андрію Невідомому», хто ще був на нараді у Зеленського, доповнив Юрій Бутусов. За його інформацією, на нараді у Зеленського, окрім Єрмака, Баранецького і Бурби, були також присутні:  перший заступник секретаря РНБО, голова комітету розвідки Руслан Демченко, заступник глави ОП з питань оборони Роман Машовець і секретар президента Марія Левченко, яка не мала допуску до державної таємниці і не мала права бути на цій нараді.

Сім учасників наради 24 липня в офісі президента України, після якої Москві стало відомо про спецоперацію “вагнерівці” (Колаж видання «Новинарня»)

На нараді Єрмак категорично наполягав на перенесенні операції, мотивуючи свою позицію тим, що він веде переговори з помічником президента Росії Дмитром Козаком, а затримання «вагнерівців» зашкодить початку перемир’я на Донбасі, запланованого на 27 липня. 

Бурба і Баранецький переконували Зеленського, що операцію переносити не можна, бо терористи — в дорозі до Мінська, уже зареєстровані на ранковий рейс 25 липня до Стамбула, й зупинка операції може призвести до її провалу. Операція готувалася більше року і пов’язана з затриманням бойовиків, які перебувають у державному розшуку за вчинення терористичних актів в Україні, серед них є і співучасники збиття пасажирського малайзійського літака 17 липня 2014 року.

Проте Зеленський підтримав Єрмака і віддав усний наказ Бурбі та Баранецькому зупинити захоплення «вагнерівців-терористів» 25 липня, а операцію перенести на 30 липня, щоб «зручніше було вести переговори з Москвою». 

Саме після цієї наради цілком таємна інформація і потрапила до спецслужб РФ, а потім – і Білорусі. Продовження операції було перенесене на 30 липня, але 29-го вся група військових злочинців була затримана білоруським КДБ, – заявив куратор “вагнерівської” спецоперації українських спецслужб в інтерв’ю журналістці Любові Величко.

Підтвердженням того, що «злив» інформації відбувся саме після цієї наради у Зеленського (24 липня), на мою думку, є те, що її витоку не було, коли про операцію щодо «вагнерівців» йому вперше доповіли ще в березні ц. р. і Зеленський не заперечив проти її проведення. 

Тоді, наголосив мій колега «Андрій Невідомий», завершенню операції по затриманню  “вагнерівців”, які були готові летіти на заробітки за кордон, перешкодило закриття аеропортів у зв’язку з жорстким карантином, введеним з пандемією «коронавірусу». Коли ж авіарейси відновили, треба було опрацювати маршрут польоту «заробітчан», який би проходив у повітряному просторі України, оскільки польоти літаків з Росії через Україну заборонені. Самим зручним і надійним маршрутом українські спецслужби вибрали авіарейс «Мінськ – Стамбул», який пролягав через Україну, з урахуванням того, що в проведенні фінальної стадії операції із затримання «вагнерівців» нам допомагали турецькі спецслужби.

“Викрадення людей із територій чужих країн – це дуже проста і буденна операція, – пояснював журналістці Л. Величко досвідчений учасник антитерористичних операцій СБ України по імені «Сергій». – Зазвичай її проводять військові розвідники, але інші фахівці також цим не гребують”. Із відомих реалізацій можна назвати, наприклад, операції із затримання бразильського найманця “ДНР/ЛНР” Лусваргі та донбасівця Цемаха, колишнього командира ППО бойовиків та цінного свідка у справі збитого “Боїнга”,- сказав «Сергій».

Влітку 2019 року оперативні співробітники ГУР МО запропонували керівництву зухвалий план одночасного викрадення кількох десятків терористів, які були задіяні у наймасштабніших терактах на території України з моменту російської інтервенції. 

Тепер ми називаємо цю спецоперацію “вагнерівською” – бо левова частка завербованих військових злочинців входили до приватної військової компанії “Вагнера”. Простими словами, говоримо “вагнерівці” – маємо на увазі росіян, які отримували гроші за вбивства та санкціоновані Кремлем теракти і бойові дії на території іноземних держав, - наголосив «Сергій».

***

ПВК «Вагнера»

Доповню колегу «Сергія» хто такі так звані «вагнепрівці», щоб читачі мали більше уявлення про них та вчинені ними злочини проти України. 

Приватна військова компанія Вагнера, ПВК Вагнера (рос. Частная военная компания Вагнера, ЧВК Вагнера) – російська військова структура, що комплектується найманцями, створена 2013 року. Очолює її громадянин РФ Уткін Дмитро Валерійович (позивний «Вагнер»), уродженець м. Асбеста (Свердловська область), підполковник у відставці ГРУ ГШ ЗС РФ, особистий номер, жетон – М-0209, кавалер чотирьох орденів «Мужність». В червні США ввели санкції проти Уткіна як керівника ПВК «Вагнер» і самої компанії.

Керівному складу та командирам ПВК «Вагнер» державні нагороди Росії вручає особисто президент Путін. 

ПВК «Вагнера» брала участь у бойових діях у низці воєнних конфліктів, зокрема на Донбасі на стороні Росії, в Сирії на боці союзника Росії режиму Асада, в Судані, Лівії, Мадагаскарі, Мозамбік, ЦАР.

«Солдати удачі» ПВК «Вагнера» в Сирії

На Донбасі підрозділи «Вагнера» забезпечували прикриття регулярних підрозділів російської армії в боях за Дебальцево і Луганський аеропорт, а також виконували доручення, зокрема ліквідацію ватажків бойовиків, діяльність яких не задовольняла російське керівництво.

На офіційному рівні існування організації Росією не коментувалося, але є коментар президента РФ Путіна на щорічній пресконференції в грудні 2018 року (цитую мовою оригіналу): 

«Теперь по поводу «Вагнера» и того, что люди делают. Все должны оставаться в рамках закона, все. Мы можем запретить вообще частную охранную деятельность, но стоит только это сделать, думаю, что и к Вам придут с большим количеством петиций, требованием защитить этот рынок труда. У нас там работает чуть ли не миллион человек. Если эта группа «Вагнер» что-то нарушает, тогда Генеральная прокуратура должна дать правовую оценку. Теперь по поводу присутствия их где-то за границей. Если, повторяю ещё раз, они не нарушают российского закона, они вправе работать, продавливать свои бизнес-интересы в любой точке планеты», - зазначив Путін.

Військові експерти вважають, що ПВК «Вагнера» є підрозділом Сил спеціальних операцій РФ, і лише маскується під приватну компанію, натомість виконуючи завдання як Генштабу МО РФ, так і ФСБ РФ. Голова СБУ Василь Грицак заявив: "Ми вважаємо членів ПВК Вагнера військовослужбовцями ЗС Російської Федерації".

За даними ІнформНапалму, Кремль використовує ПВК «Вагнера» як елемент гібридної війни Росії в інших країнах. Під вивіскою приватної компанії зібрано інтернаціональних найманців, але основою цієї структури є російські військовослужбовці у відставці, які виконують накази російського командування. Вони проходять підготовку на базі 10-ї окремої бригати спецпризначення ГРУ Росії, яка знаходиться, за словами Грицака, у Краснодарському краї РФ.

Табір ПВК «Вагнера» базується біля хутору Молькіно, в 30 кілометрах від Краснодару на південь по трасі М-4 «Дон».

Казармы лагеря ЧВК / фото znak.com

Казарми табору ПВК «Вагнера»

ссо

Полігон 10-ї окремої бригади спецпризначення ГРУ Росії, де проходять підготовку найманці «Вагнера»

Важке озброєння і техніку вони отримують безпосередньо з баз зберігання МО Росії. Від кадрових військовослужбовців Збройних сил РФ їх відділяє тільки формулювання в контракті і розмір грошового забезпечення, а також те, що офіційній Москві від них легше відмовитися,- констатують експерти.

На брифінгу 7 жовтня 2017 року голова СБУ Грицак повідомив, що група Вагнера на  сході України збила Іл-76 з українськими десантниками, коли загинули 49 військових, штурмувала аеропорт "Луганськ" та брала участь у штурмах Дебальцевого та інших населених пунктів.

"У штурмі аеропорту "Луганськ" та збитті Іл-76 брали участь 72 бойовики, з них втрачено "двохсотими" 15 осіб. У штурмі Дебальцево брали участь 205 бойовиків, втрати - 21 особа. Знаємо (дані) кожного", - зазначив він.

Грицак додав, що бойовики ПВК брали участь у диверсіях та провокаціях проти сил АТО на лінії розмежування, а також у силовій підтримці Ігоря Плотницького - ватажка бойовиків "ЛНР" - і ліквідації опозиційних ватажків та бойовиків незаконних збройних формувань. 

"Слідчі СБУ направили в суд обвинувальні акти щодо трьох замовників збиття Іл-76, у т.ч. ватажка "ЛНР" Плотницького. Окрім нього, фігурантами справи є його помічники Патрушев та Гурєєв. Однак судді беруть самовідвід і не хочуть розглядати цю справу, переймаючись за власну безпеку", - додав глава СБУ.

"З великою долею ймовірністі назову імена тих, хто нажимав на спускові гачки ПЗРК, коли збивали Іл-76: Олександр Гуральов 1990 р.н., м.Улан-Уде, громадянин РФ, особовий номер М1235, посада - стрілок-зенітник розрахунку ПЗРК. Інша людина - Андрій Лєбєдєв - 1974 р.н., с. Харинське Ярославської області, громадянин РФ, особовий номер М1671, старший стрілок-зенітник розрахунку ПЗРК", - повідомив Грицак.

Слідчі СБУ виписали підозру Уткіну («Вагнер») у вчиненні військових злочинів на території України, у т. ч. збиття літака Іл-76 біля Луганська у 2014 році, заявив Грицак.

Він додав, що СБУ володіє достатнім обсягом інформації про членів ПВК "Вагнер".  Маємо номери паспортів, особисті номери, позивні, дані про місця проживання. Діяльності кожного з них буде надаватися правова оцінка в рамках кримінальних проваджень. Нами встановлено близько 40 осіб громадян України, які воюють у складі ПВК «Вагнера». За нашими даними 95% «вагнерівців» - це громадяни РФ,- зазначив Грицак. 

За його словами, група Вагнера є найбільшо з ПВК, які за завданням Кремля брали участь у збройному конфлікті на Донбасі та у Сирії. 

"Вперше діяльність ПВК Вагнера на території України зафіксовано 29 травня 2014 року. Встановлено 1587 осіб - членів "групи Вагнера", загальний кількісний склад - близько 5 тисяч осіб.

За даними Грицака, підтверджено дані 277 осіб, які воювали на Донбасі, потім - у Сирії, встановлено дані і повні імена на 67 загиблих з них.

***

Свідчення куратора операції «вагнерівці»

Куратор «вагнерівської» операції  розповів журналістці Любові Величко, що ідея виманити чи викрасти не одного, а багатьох злочинців одномоментно, раніше в Україні не реалізовувалася. У випадку успішного проведення такої спецоперації українські спецслужби вбили б одночасно кількох зайців: і отримали б світове визнання, і притягнули б злочинців до відповідальності, і поповнили б “фонд” заручників для обміну наших громадян, які перебувають у російському полоні. Тож керівництво ГУР МОУ вирішило ризикнути та дало операм “зелене світло”.

За півроку українські розвідники виконали колосальну роботу, опрацювавши тисячі документів та по крихтах зібравши інформацію про конкретних терористів.

“Нас цікавили ті російські військові, чиї дії призвели до великої кількість жертв, – пояснює принцип відбору злочинців куратор “вагнерівської” спецоперації. – Зокрема, люди, які збивали наші військові літаки.

Доказів у нас було достатньо, адже терористи настільки тупі, що самі себе задокументували на багатьох відео та фото і виклали їх у соціальних мережах. Ми підкріплювали ці дані агентурною інформацією, показами свідків та розшифровками перехоплених телефонних розмов”.

Сформувавши список потенційних об’єктів спецоперації, українські розвідники перейшли до активної фази – вербування терористів .

 “Сотні “вагнерівців” місяцями сидять удома без роботи. Грошовитих замовлень не так уже й багато, – пояснює куратор спецоперації. – Тому виманити їх із Росії можна було, запропонувавши військовий контракт у країні, де реально є гарячі точки”.

Схопити завербованих терористів вирішили на півдорозі з Москви до Венесуели – під час спеціально спровокованої екстреної посадки літака з пасажирами в аеропорту “Бориспіль”, поруч із Києвом.

Задум українських спецслужб, за словами куратора, полягав у тому, щоб:

1.Підробити телефонні номери та електронні адреси реальних компаній, від імені яких представлялися українські агенти, розповідаючи про працевлаштування у Венесуелі.

2.Переконливо вести діалоги з “вагнерівцями” від імені “рекрутера” – досвідченного військового командира (щосили імітуючи російський акцент, у чому “рекрутер” навіть трішки перестарався). 

3.Організувати роботу своїх агентів, які зустрічали “вагнерівців” на території Білорусі і вирішували логістичні питання у дорозі.

4.Скласти план екстреного приземлення пасажирського літака на українській території, проконсультувавшись із реальними пілотами.

5.Вивести злочинців із літака і надягти на них наручники в аеропорту “Бориспіль”.

Українські розвідники залегендувалися під менеджерів російської компанії ПАТ “НК “Роснафта”, які начебто шукають контрактників для охорони нафтових свердловин у Венесуелі.

Обіцяючи зарплату 5000 доларів на місяць, “роботодавці” ставили кваліфікаційні вимоги до майбутніх охоронців: участь у військових діях та бойовий досвід.

Щоб підтвердити свою профпридатність, кандидати не лише проходили співбесіду по телефону, а й надсилали пакет документів в електронному вигляді: паспорти, військові квитки, фото нагород, медичні книжки, автобіографію із банківськими реквізитами та іменами всіх родичів тощо.

Увесь процес вербування документувався.

Одним із перших українські розвідники завербували Артема Міляєва, позивний “Шаман”.

“На початку потрібно було знайти людину, яка має досвід в організації подібних відряджень по військовому контракту, – розповідає куратор “вагнерівської” спецоперації. – На цю роль підійшов Артем Міляєв. У нього велике портфоліо, чудові організаторські здібності та широкі зв’язки у мілітарних колах”. 

Дзвінку від імені фейкового “співробітника ФСБ” він дуже зрадів.

“Ребята, вы попали в точку! У меня всюду есть люди, меня все знают”, – переповідає куратор операції.

Як організатор, «Шаман» отримував винагороду за свої старання. Його гонорар – частина офіційних витрат української державної скарбниці на “вагнерівську” спецоперацію,- наголосив куратор операції.

На цю Офис Президента: в обьятьях ФСБ

Народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв опублікував відео із допиту співробітниками СБУ снайпера Володимира Лі, якого було затримано серед бойовиків ПВК «Вагнера» в Білорусі, його паспорти і власноручно написану автобіографію:

(https://plus.obozrevatel.com/ukr/crime/opublikovano-nove-video-peregovoriv-sbu-i-vagnerivtsya.htm).

СБУ допитувала одного з "вагнерівців", яких затримали у Білорусі

Автобіографія "вагнерівця"

"Владімір Лі з Ростова. Снайпер, найманець, вбивця десятків українських військових. Вбивав також у Сирії. Відверто розповідає про свої злочини. Нагороджений Путіним медаллю "За відвагу". Мав вже місяць сидіти в українській тюрмі...", – написав він.

Крім відео, Ар’єв виклав текстовий запис розвідувального допиту "вагнерівця" Лі.

Як свідчить запис, в розмові з оперативником снайпер Лі розповів про те, скільки разів він їздив у "відрядження" на Схід України, в яких угрупуваннях "Л/ДНР" служив та які обов’язки виконував. 

Запис розмови оперативника СБУ й снайпера-члена ПВК Вагнера 

Снайпер з Ростова зізнався у вбивствах українських військових 

"Вагнерівець" Володимир Лі розповів про те, в яких угрупуваннях воював на Донбасі 

"Точно не можу сказати. Нехай це буде 50", – зізнався снайпер про те, скільки вбив українських бійців.

Ар’єв же зазначив, що саме через таких бойовиків і те, що інформацію про проведення спецоперації із їхнього викриття намагаються приховати від українського суспільства, низка політиків разом із військовими і членами родин загиблих продовжують вимагати створення тимчасової слідчої комісію у Верховній Раді.

"Ви маєте знати, які саме злочинці уникнули покарання завдяки російському «кроту» в офісі президента... Зрадники і вбивці мають бути покарані!", – підкреслив народний депутат.

Обнародовані Ар’євим фотокопії документів беззаперечно  вказують на проведення операції «вагнерівці»  українськими спецслужбами, яку до цього часу заперечують в офісі президента.

(https://plus.obozrevatel.com/ukr/crime/arev-opublikuvav-novi-dokazi-zrivu-spetsoperatsii-sbu-schodo-vagnerivtsiv.htm).

Раніше опубліковані Ар’євим фотокопії документів об’єктивно підтверджують, що спецоперація ГУР МО і СБУ із затримання найманців з російської ПВК «Вагнера» була. Він зазначив, що оперативні співробітники спецслужб, які брали участь у спецоперації, готові давати свідчення про неї слідчій комісії Верховної Ради 

(https://www.obozrevatel.com/ukr/politics/arev-opublikuvav-dokazi-zrivu-spetsoperatsii-po-vagnerivtsyam-foto-ta-dokumenti.htm).

Журналістка Яніна Соколова оприлюднила на своєму YuoTube-каналі серію записів вербування російських найманців співробітником СБУ (псевдонім «Сергій Петрович») нібито для участі в одному з військових конфліктів за кордоном.

Бойовики відверто розповідають про свою участь у війні на Донбасі, зізнаються в знищенні літаків ЗСУ та постачанні техніки в ОРДЛО з території Росії.

"На плівках – доказ того, що саме Росія постачала на Донбас важку техніку: танки, БМП, самохідні ракетні зенітні комплекси, а головне – кілька "Буків". З одного з них і було збито МН-17. Спочатку в Луганськ зайшла "Група Вагнера" під його безпосереднім керівництвом. Згодом багато хто з них отримали державні нагороди Росії, підписані Путіним. За вбивство людей бійці отримували зарплату. Наприклад, Савицький, який збив Іл-76 під Луганськом, погодився на зарплату в $6 000 на місяць", – зазначила Соколова.

Терорист Олексій Волгін, погоджуючись на роботу за контрактом, терорист розповів, що воював у Чечні, в Югославії, в Україні, в Центральній Африці, в Судані та Сирії.

Військовий квиток "вагнерівця" Волгіна.

Паспорт терориста Олексія Волгіна.

Говорячи про Україну, «вагнерівець» Волгін зізнався, що воював у Луганську і в Дебальцевому. Він нібито був військовим медиком у складі "групи Вагнера", якою керував безпосередньо сам «Вагнер».

"Втрати у нас були серйозні, у нас там горіло на одному полі, втрат досить багато було, потім ми пішли на Городище... А потім, вже коли саме Дебальцеве, там так, заруб серйозний був, з боку залізничного вокзалу ми заходили. У мене від взводу 12 осіб залишилося. Не поранених, не 200-х, не 300-х", – розповів про свій бойовий досвід на Сході України терорист Волгін.

Крім того, він додав, що його підрозділ тимчасово вивели з Донбасу після збиття Іл-76 з українськими десантниками. За словами Волгіна, причетних до трагедії розшукували.

Другий найманець Дмитро Григорян похвалився, що має безперервний бойовий досвід із 2014-го по 2020 рік. Йдеться про Сирію і про війну на Донбасі. В окупації України Григорян брав участь із травня 2014-го по серпень 2015 року.

Терорист Григорян, причетний до знищення Ан-26 ЗСУ.

"Я не був у жодному підрозділі, ми заходили туди зі штабом «Дельфіна – Тамбова». Це не "добровольці", ми від «Степанича» заходили туди. Я був коригувальником. Краснодон, Луганськ, Дебальцеве, Красний Луч, Алчевськ. Супроводжував ще з "нуля" вантажі (військову техніку з Росії. – Г. О.). Працював з ПЗРК. Бойові пуски були. Бойове підтвердження було", – сказав "вагнерівець" Григорян.

"Коротше скажу, що було підтверджено пуски з підтвердженим знищенням Ан. Ми його збивали не ПЗРК, а "Буками". Це було в "ЛНР". Він там один був збитий із десантниками. Потім його взяли на себе якісь хлопці, нібито вони його з кулемета ушатали. Але я знаю, хто його збив", – зізнався Григорян.

Один із паспортів бойовика Дмитра Григоряна.

За вчинені військові злочини на окупованому Донбасі Путін нагородив Григоряна орденом «Мужність» (див. фото):

За участь у війні на Донбасі Григорян отримав нагороду.

У третій частині ролика міститься запис розмови "Сергія Петровича" з терористом Дмитром Савицьким (позивний «Сова»), який збив Іл-76 з українськими десантниками у луганському аеропорту в червні 2014 року. На його борту загинуло 49 захисників України.

Терорист "Сова" причетний до загибелі 49 українських воїнів.

"Я самоучка, досвід є. "Игла" (ПЗРК. – Г. О.). І в Слов'янську був. Було два бойових пуски. Один нормально, а один так. По великому транспорту. Там два розрахунки було – ми і ще один. Дві одразу ж, а потім третя (йдеться про пуски ракет – Г. О.). Дві там проср*ли, балони закисли. Ми поки балон поміняли, наступний вже... А там же ще з "Утеса" (добивали літак із кулемета – Г. О.). Два точно влучило. Один у ліву частину, під крилом, а другий – у хвості", – розповів про свій злочин найманець Савицький.

Дмитро Савицький збив український Іл-76.

Інформацію журналістів Бутусова, Соколової, Велично, ветерана АТО Шевченка, народного депутата Ар’єва, мого співрозмовника із СБУ «Андрія Невідомого» та інших офіцерів спецслужб підтвердив у програмі «Прямий доказ» на телеканалі «Прямий» офіцер розвідки, який назвався «Богданом».

Він розповів, що ідея виманити російських найманців, які брали участь у війні на Донбасі, і пред’явити їм звинувачення за злочини виникла серед оперативників Головного управління розвідки Міністерства оборони. Потім її підтримало керівництво.

Так звана «вагнерівська» спецоперація почалася улітку 2019 року.

"На них була готова вже вся повністю інформаційна база… Усе було готове наперед. Вони сідали б в аеропорту "Бориспіль" на літаку, і не треба було чекати якийсь час, щоби зрозуміти, а що їм узагалі пред’явити", – зазначив "Богдан".

За його словами, щоб зібрати "ударну групу", розвідники спочатку знайшли серед бойовиків "ватажка", який міг би зібрати й правильно організувати військовиків – Артема Міляєва з позивним "Шаман" із міста Волжський у Волгоградській області. У 2015-16 роках він воював у складі 9-го "полку" 3-го стрілецького батальйону "Чебурашка" на Маріупольському напрямку. РПГ-шник і кулеметник.

Військових злочинців вербували нібито на роботу у Венесуелі, до того ж, щоб у них не виникло підозр – брали не тільки учасників війни на Донбасі. Так, із 33 бойовиків, у військовій агресії проти України брали участь 28.

"Я вам більше скажу, що були застосовані додаткові важелі, і літак сів би не на 90%, навіть не на 99% – на 100%. Не було б навіть мінімальних умов для командира екіпажу. Не було б жодних шансів", – повідомив "Богдан".

Виліт "вагнерівців" із Білорусі почав готуватися з 24 липня. Але цього ж дня відбулася нарада в офісі президента, де керівництво держави проінформували про подробиці ситуації та перехід її у фінальну фазу.

"ОП не віддав належного цій спецоперації із самого початку, а особливо на етапі завершальної стадії", – зазначив «Богдан».

За його інформацією, на нараді голова офісу президента Андрій Єрмак буцімто запропонував главі держави Володимиру Зеленському, а той погодився, перенести операцію через встановлення перемир’я. І її перенесли на 30 липня. Розвідники в авральному порядку купили "вагнерівцям" нові квитки і поселили їх у санаторій "Білорусочка" під Мінськом – щоб недорого і подалі від зайвих очей. І після цього, за день до відкладеного вильоту, заробітчан зі скандалом накрило КДБ Білорусі.

"У нас у найвищому керівництві держави сидить "щур". Такий величезний "щур", явно з можливостями зателефонувати комусь туди і сказати про це. Це не рівень прибиральниці, секретарки чи особи, яка миє вікна. Це рівень має бути такий, щоб його там почули такі люди і так, щоб відбулося те, що відбулося. На рівні міжпрезидентському, розумієте?" – зауважив "Богдан".

За словами розвідника, під час наради щодо "вагнерівців" 24 липня в офісі президента за столом були присутні семеро. Доповідали про спецоперацію тодішній голова ГУР Міноборони Василь Бурба і заступник голови СБУ Руслан Баранецький. Перед ними сиділи Зеленський, його помічниця Марія Левченко, яка, до речі, не має доступу до державної таємниці, перший заступник секретаря РНБО Руслан Демченко, заступник керівника ОП Роман Машовець і власне сам Єрмак. Тому під підозру можуть потрапити всі, включно з Зеленським,- наголосив офіцер-розвідник. 

Цими свідчення він підтвердив інформацію журналістів про те, хто був на нараді у Зеленського 24 липня при обговоренні операції «вагнерівці».

Після провалу операції почалася "зачистка" в кадровому складі спецслужб і приховування слідів її проведення. "Банально майже всі особи, які були задіяні в цій спецоперації, з керівного складу, були звільнені. І проти них вже порушено кримінальні справи", – розповів "Богдан" (https://youtu.be/vbQw_RpPtNQ).

*** 

Як ФСБ РФ розкриє схему нашої операції… 

Мій співрозмовник «Андрій Невідомий» 31 липня зауважив, що після затримання «вагнерівців» у Мінську ФСБ РФ і їхня філія КДБ РБ дуже швидко і легко розкриють всю нашу схему, за якою ГУР і СБУ проводили операцію, а саме: 

1. Через мобільні телефони затриманих, на які телефонував наш співробітник «Сергій Петрович», буде встановлений його віртуальний «сирійський» телефон (+963-931-42-562).

2. З електронних адрес, з яких завербовані «вагнерівці» відправляли на прохання «Сергія Петровича» фотокопії документів про себе і свою участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії, будуть  виявлені наші віртуальні поштові скриньки, які вказані в листі начальника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Олександра Поклада за № 2/5/3-834нт від 13.07.2020 року: «[email protected]» та «[email protected]».

3. З цих електронних адрес ФСБ узнає, які документи «вагнерівці» вислали на наші поштові скриньки, навіть якщо вони їх видалили після відправки.

4. За допомогою куплених електронних авіаквитків на рейс Мінськ-Стамбул на 25 і 30 липня ФСБ встановить коли, у якій компанії і ким вони були куплені, на чию електронну пошту (кому) і коли були відправлені і де роздруковані. Будуть виявлені наші туристичні фірми, через які ми купували ці квитки.  

5. ФСБ також встановить, що трудові договори завербованих на роботу  «вагнерівців» - липові, підписи і печатки на них підроблені. 

6. Буде встановлено, що компанія «Роснафта» була нами використана в темну, а  її електронний адрес: «[email protected]» в Росії не зареєстрований і є видуманим.

7. В політичному плані Путін і ФСБ використають цю ситуацію в інформаційній війні проти України, щоб погіршити її відносини з Білорусь, а Лукашенка зробити ще більш залежним від Росії.

8. Треба очікувати, що російські ЗМІ, з посиланням на свої джерела у ФСБ, зроблять сенсаційне повідомлення: Україна навмисно влаштувала провокацію із затриманням «вагнерівців» на передодні президентських виборів в Білорусі, щоб посварити її з Росією. Спочатку СБУ  виманила їх у Білорусь за фальшивими трудовими контрактами, а потім повідомила КДБ РБ, що «вагнерівці» прибули в Мінськ для дестабілізації ситуації в країні, розраховуючи, що Лукашенко, в знак подяки, екстрадує їх в Україну на її запит, оскільки вони вчинили воєнні злочини на Донбасі і об’явлені в міжнародний розшук,- підсумував мій співрозмовник «Андрій Невідомий».

Колега із СБУ виявився не лише професіоналом-контррозвідником і політичним аналітиком, але й провидцем, що підтвердилося через тиждень. 

*** 

«…провокація спецслужб України»

6 серпня о 23:45 за московським часом на сайті газети «Комсомольская правда» появилася стаття Олександра Коца під заголовком «Арешт 33 росіян в Мінську виявився провокацією спецслужб України»: 

(https://www.kp.ru/daily/217165/4266019/).

Стаття починалася фразою, що «Комсомольській правді стали відомі сенсаційні деталі того, як шпигуни «незалежной» пробували посварити Білорусь і Росію».

Далі в публікації зазначалося, що 29 липня в Мінську були затримані 33 росіянина, яких охрестили загоном ПВК «Вагнер», звинуватили в підготовці до участі в масових безпорядках і підшили до справи місцевих опозиціонерів  Сергія Тихановського і Миколи Статкевича, затриманих раніше. Більша частина затриманих воювали на Донбасі на стороні ополчення, і Київ уже затребував їх видачі. Між тим комплексна перевірка російських правоохоронних органів показала, що осіб, які вирішили  підзаробити за кордоном просто використали в темну... 

Викладу основні моменти статті. Це важливо! Чому? Зрозумієте, коли прочитаєте її до кінця і порівняєте з тим, що мені говорив колега із СБУ «Андрій Невідомий» 31 липня. Майже стовідсоткове підтвердження його інформації!

За даними джерела газети в російських спецслужбах, вербовка групи почалася дзвінком із Сирії якогось «Сергія Петровича», який телефонував колишнім бійцям ПВК «Вагнер» з привабливою пропозицією попрацювати охоронцями нафтових об’єктів у Сирії.

При цьому на мобільних телефонах дійсно висвітлювався код арабської республіки: +963-931-42-562 (номер, який мені показував у планшеті при зустрічі колега із СБУ – Г.О.). Але, як вияснилося пізніше, номер був віртуальним, в мережах сотого зв’язку він не зареєстрований, місце знаходження його визначити неможливо, з нього доступні лише вихідні дзвінки.    

«Сергій Петрович» телефонував «солдатам удачі» і цікавився їх бойовим минулим, щоб мати уявлення про рівень досвіду і підготовки. Як тонкий психолог, він фактично проводив розвідувальні допити, козиряючи подіями і фактами, із яких можна було зробити висновок, що він точно один із бійців ПВК «Вагнер» або високий чин із МО РФ. Полковник – мінімум! Тому ніхто навіть не насторожився, коли він розпитував про навики управляння «Буками», ПЗРК або про знайомства з російськими військовими в зоні АТО.

Один із ветеранів бойових дій на Донбасі Артем Міляєв (позивний «Шаман»), пише журналіст Коц, так довірився «Сергію Петровичу», що визвався допомогти йому рекрутувати групу  для «роботи за кордоном». В середині травня до переговорів приєднався «менеджер по безпеці «Роснафти» Сергій Вікторович Безинський (проте особи з такими даними в Росії немає і в штаті «Роснафти» така людина відсутня), у якого була електронна пошта на домені нафтової компанії: «[email protected]» (цей адрес вказаний в листі начальника 5 управління Департаменту контррозвідки СБУ Олександра Поклада за № 2/5/3-834нт від 13.07.2020 року, який мені показував на зустрічі 31 липня колега – Г.О.). Адрес в Росії не зареєстрований і перестав працювати 31 липня – через двоє діб після арешту росіян.

В кінці травня «Сергій Петрович» запропонував «Шаману» збільшити групу до 180 осіб. Що він і зробив, відправив всі анкетні дані з фото і реквізитами банківських карт на адресу «Роснафти» - для зарахування зарплати в майбутньому. При цьому Міляєв («Шаман») при наборі людей на роботу чомусь використовував атрибутику ліквідованої в 2018 році ПВК «Мар».

6 липня «Шаман» отримав із «Роснафти» повідомлення, що в Лівії смертю хоробрих загинув «Сергій Петрович» (з оперативних міркувань СБУ вивело його з телефонної гри – Г.О.). Через декілька днів на «Шамана» вийшов новий куратор «Артур» (псевдонім оперативного працівника СБУ – Г.О.), який зателефонував йому  уже з венесуельського номера (+5-841-291-01-091). Він запропонував «Шаману» переорієнтуватися під проекти «Роснафти» - там якраз потрібні 180 осіб, яких потрібно розбити на 5 груп. Що і було зроблено «Шаманом». У кожної – свій командир: Міляєв («Шаман»), Кривенко («Юрич»), Бєлік («Санич»), а також  «Парадокс» і «Адмін» (прізвища редакції невідомі).

Чотири групи повинні були виїхати в Мінськ 24 липня, 26 липня, 4 серпня і 6 серпня. Групі «Юрича» поїдка до Венесуели передбачалася морем.

Як зазначає газета, за даними її джерела в російських спецслужбах, послуги «Шамана» по вербуванню на заробітки були оцінені в 14 тисяч доларів, які були перераховані на його рахунок через банкомат.

У першій групі, яку очолив «Шаман», були переважно особи, які раніше мали громадянство України і воювали на Донбасі. До неї також приєднався Андрій Бакунович (громадянин Росії і Білорусі, затриманий окремо від «вагнерівців» 29 липня – Г.О.), який уже знаходився і Мінську.

Виліт із столиці Білорусі за маршрутом Стамбул – Гавана – Каракас був призначений на 25 липня. За 10 днів до вильоту Міляєву («Шаману») на електронну пошту прийшли копії квитків на літак на рейс турецької авіакомпанії з вильотом із Мінська 25 липня. 

Авіаквитки виглядали як куплені через інтернет-сайт фірми Must Go (зареєстрованої в Києві, тел. +38 (050) 946-82-96). Але на квитках були вказані реквізити туристичної компанії Coral Travel. Проте через офіс «Турецьких авіаліній» в Москві було встановлено, що квитки були придбані в «авторизованому агентстві, зареєстрованому в Україні, що видно із відповіді московського представництва турецької авіакомпанії»,- зазначається в статті Коца (див. фото відповіді):

В официальном ответе авиакомпании ясно сказано, что все операции с билетами проводились на территории Украины.

При бронюванні квитків був вказаний контактний телефон +38 (050) 946-82-96, який являється номером телефону фірми Тревел Сет, яка знаходиться в Києві за адресом: бульвар Вацлава Гавела, буд. 6, корпус 17-А, офіс 706/1, що підтверджено документами із московського представництва турецької авіакомпанії. Зазначена фірма і її директор, громадянка України Калюжна Ніна Леонідівна, ідентифіковані. Фірма зареєстрована у січні 2020 року,- зазначає «Комсомольська правда».

Окрім того, встановлено, що у ланцюг придбання квитків була вмонтована під брендом Must go українська компанія «Ізі травел Укрйнс» (зареєстрована у м. Львів, тел. +38 (097) 550-03-25). При цьому в якості консолідатора цієї групи квитків в системі бронювання і управління ними указана Анна Алєйнік, телефони: +38 (044) 222- 85-00; +38 (095) 294-55-11.

Анна Алейник - была указана как консолидатор для группы пассажиров в бронировании и управлении билетами

Квитки для групи «Санича» купувала також українська фірма «Ейр Лайф Логістик» (м. Київ, Печерський район, вул.Предславінська,11), яка, як і Тревел Сет, була зареєстрована в січні 2020 року. Її керівник – Кашперська Альона Олександрівна. 

Поки група «Шамана» була в дорозі до Мінська, її квитки до Стамбулу були анульовані і переброньовані на 30 липня.

На кордоні з Білорусь (в ніч з 24 на 25 липня – Г.О.) заробітчани «Шамана» пред’явили білоруським прикордонникам трудові догори з компанією «РН-Захід» і поїхали до Мінська. Газета опублікувала один з цих договорів (див. на фото).

Этот трудовой договор переслали людям для показа белорусским пограничникам. Сергей Рустамов - реальный человек, но уже год не работает в Минске. Печать, подпись и реквизиты - поддельные.

Вказаний в трудовому договорі директор «РН-Захід» Сергій Рустамов – реальна людина, але уже як рік не працює у Мінську. Громадянин Токаренко Андрій Вікторович – член групи «Шамана». Печатка, підпис Рустамова і реквізити договору – підроблені.

Розміщенням росіян в Мінську займалася Лариса Миколаївна Самаріна – «працівниця російського посольства в Стамбулі» і по сумісництву – «спеціаліст «Роснафти». Що не відповідає дійсності (вона була то Самохіной, то Єгоровой). Ця «працівниця» використала зареєстрований 15 липня підставний телефонний номер +7-903-399-96-97, який також віртуальний і в сотовій мережі не реєструвався.

«Самаріна» вислала «Шаману» ідентифікаційну карту з буцім-то своїм фото для зустрічі в аеропорту Стамбула.

Лариса Самарина, занимавшаяся размещением россиян в Минске.

«Лариса Самаріна», яка займалася розміщенням групи «Шамана» в Мінську

Зауважу, що після появи фото «Самаріної» в «Комсомольській правді» уже наступного дня (7 серпня) було встановлено її справжнє прізвище – Паренчук Лариса, мешканка окупованого Донецька (детальніше див. тут: https://www.kp.ru/daily/217166.5/4266402/).

Паренчук повідомила, що фото кимось було взято з її діючого українського паспорта. «Я дійсно була директором туристичної компанії AClass, яка зареєстрована в Україні, але у зв’язку з війною, з 2014 року припинила її діяльність, в тому числі – податкову. Певний час проживала в Росії. Весь минулий рік (2019) провела в турецькому регіоні Мармаріс. Зараз живу в Донецьку. В період активної туристичної діяльності я була публічною людиною і мої фото могли появляться в соціальних мережах. Чому мене приліпили до Стамбулу я не знаю», – повідомила Паренчук і виклала своє фото.

Жительница Донбаса Лариса Паренчук: "Видимо, чтобы сделать провокацию поярче, они выбрали человека, занятого в туризме с локацией в Донецке".

Мешканка Донецька Лариса Паренчук

Вона впевнена, що використання її фото це «абсолютно почерк украинских товарищей», які використали її в сліпу, знаючи, що вона була занята в туризмі з локацією в Донецьку.

Вранці 25 липня, за пару годин перед вильотом, «Шаману» повідомили про відміну рейсу і дали вказівку знищити старі квитки на літак. Йому сказали, що група полетить 30 липня.

Ну, а далі, зазначає «Комсомольська правда», відомо. 29 липня групу «Шамана» затримала білоруська «Альфа», а окремо пов’язали Бакуновича.

Все це похоже на те, пише «Комсомольська правда», що білоруські спецслужби уже були в тісному контакті з українськими, отримавши від них інформацію про заїзд «диверсантів». Не дарма ж Лукашенко 24 липня під час відвідування бригади спеціального призначення обмовився про «іноземні ПВК», які збираються робити в Білорусі безпорядки.

Зауважу, що таке припущення журналіста Олександра Коца було вдалим ходом (підказкою ФСБ) – спробою вивести з під удару московського «крота» в Україні, який злив у Москву інформацію про операцію із затримання «вагнерівців», заплановану в Києві спочатку на 25 липня, а потім перенесену на 30 липня.

Спираючись на дані, отримані із джерел в російських спецслужб, журналіст констатує, що українські спецслужби створили фейковий проект, у який залучили 180 громадян Росії, при цьому включили в першу групу ветеранів війни на Донбасі (що це дійсно так –  підтверджую  Г.О.).

Можна допустити, пише Коц, що білоруській стороні вся ця повчальна історія була доведена  в дуже обрізаному вигляді – без деталей про авіаквитки. 

А далі – вигідна Путіну політична версія, як складова інформаційної війни проти України і черговий випад проти п’ятого президента України Петра Порошенка.

Цією операцією СБУ, зазначає журналіст Коц,  похоже, планувалося одним пострілом вбити відразу декількох зайців – всюдисущу, кошмарну і жахливу ПВК «Вагнер», рикошетом повинно було задіти «Роснафту», як одну з найбільших російських компаній. 

Але головний удар, без сумніву, був направлений по російсько-білоруських відносинах. Не кажучи про можливу екстрадицію громадян Росії в Україну, чому Київ був би безмежно радий – така можливість відомстити за своїх моряків, яких Порошенко відправив «на забій» в Керченський пролив,- робить висновок, вигідний Путіну, російський журналіст Олександр Коц.  

«Комсомольська правда» сподівається, що до опублікованих нею сенсаційних матеріалів, як українські шпигуни пробували посварити Білорусь і Росію, придивляться в Мінську. 

Думаю, що в Москві швидше придивляться до списку бойовиків групи «Шамана», які воювали на Донбасі, вчинили воєнні злочини і є співучасниками або свідками збиття пасажирського малайзійського літака МН17. Швидше за все їх чекає доля, як і інших свідків злочинів Путіна – раптова смерть від сердечного приступу, інсульту, ДТП, необережного поводження зі зброєю (її у них достатньо), нещасний випадок на полюванні, випав з вікна, попав під поїзд, втопився та і на СOVID-19 легко списати смерть неугодних. Способів, щоб вони замовкли на віки, в арсеналі ФСБ достатньо!

***

Зустріч з іншими співробітниками СБУ, які підтвердили проведення операції «вагнерівці»

30 липня по телефону я дав коментар телеканалу «Прямий»  з приводу можливої екстрадиції затриманих у Мінську «вагнерівців» в Україну (https://m.youtube.com/watch?v=SB3-GPd0q44).

Коментуючи ситуацію, я сказав, що на передодні президентських виборів у Білорусі,  у ній зацікавлені не лише Лукашенко і Путін. Є  у справі затримання «вагнерівців»  і третя сторона – нею можуть бути США. Мав на увазі, що ЦРУ США разом з СБУ і ГУР МО України брало участь в спільній операції по виманюванню «вагнерівців» з Росії через Білорусь з метою затримання їх в Україні. Але в слух про участь США в операції не сказав, оскільки у ЗМІ ще не було «нашої публікації» про неї (https://prm.ua/ukrayina-maye-negayno-vimagati-ekstraditsiyi-vagnerivtsiv-z-bilorusi-omelchenko/).

Після публікацій Юрія Бутусова і Яніни Соколової (18 серпня) про «злив» у Москву інформації про операцію із затримання «вагнерівців», яку проводили ГУР і СБУ і її провал та недолугої спроби керівництва держави і спецслужб України спростувати (19-20 серпня) сам факт існування такої операції  ця тема стала топ новиною, яка обговорювалась і коментувалась  на всіх телевізійних шоу, в пресі і Інтернеті.  

Мені подзвонили з Радіо Свобода і попросили розповісти, що мені, як генералу СБУ, відомо про операцію із затримання «вагнерівців» у Мінську і прокоментувати заяви журналістів, президента Зеленського і керівників спецслужб з цього приводу.

Я відповів, що про операцію і причини її провалу знаю достатньо. Але наразі, поки не перевірю всі обставини її проведення і причини провалу, які мені відомі з 31 липня та дані, викладені в «Комсомольській правді» за 6 серпня ц. р., вважаю, що говорити про це передчасно і не професіонально. Після перевірки з задоволення дам інтерв’ю,- пообіцяв я Радіо Свободі.

23 серпня в ефірі телеканалу «Прямий» я сказав ведучим, що впродовж двох тижнів зможу дати відповіді на їх запитання у справі «вангерівців».

Та, як інколи буває в нашій професії, фортуна посміхнулася раніше, і під вечір 28 серпня я отримав ту ланку, якої не вистачало, щоб замкнути весь ланцюг державної зради на самісінькому політичному олімпі України.

Зауважу, що після моєї заяви на «Прямому» на мене 24 і 25 серпня вийшли (окремо) три оперативних працівників СБУ, які брали  безпосередню участь у проведенні цієї спецоперації. Кожен із них розповів про свою роль у ній і те, що йому відомо. З їх розповідей картина проведення операції «вагнерівців» в загальному контексті співпадала і ставала цілісною.

Свої свідчення вони підтвердили фотокопіями документів, рапортів, довідок із грифом «таємно», на яких стояли резолюції їхніх начальників, паспортів і автобіографій «вагнерівців», їхніх фото, електронних авіаквитків на рейс «Мінськ—Стамбул» на 25 липня. Ці та інші документи про «вагнерівців» мені на першій зустрічі 31 липня показував мій колега з СБУ «Андрій Невідомий».

Я знову прослухав аудіо і подивився відеозаписи, на яких «вагнерівці» розповідають про свої «подвиги» на Донбасі, «рекламуючи» себе. Частина з цих документів і аудіозаписів уже були оприлюднені журналістами і мною прослухані ще 31 липня.  

Колеги по «цеху» розповіли, що операція з виявлення, анкетування і документування «вагнерівців», які брали участь у війні на Донбасі, причетних до знищення українських військових літаків і гелікоптерів, а також збиття малайзійського «Боїнга» та вчинення воєнних злочинів, розпочалася в минулому році, коли головою СБУ був Василь Грицак, а генпрокурором Юрій Луценко, яким добре відомо про неї. 

«Вагнерівців» вербували на роботу під легендою охороняти нафтові свердловини в Сирії і Венесуелі. Загальна кількість бажаючих поїхати на заробітки складала понад півтори сотні осіб. Серед них були і ті, хто воювали на Донбасі і вчинили різні злочини, в тому числі теракти.

Реальних же бойовиків-терористів, яким слідчі могли пред’явити підозру відразу при затриманні в Україні, було відібрано майже пісотні. Їх розбили на групи. У першій, основній, із 33 осіб, які повинні були вилетіти 25 липня і вже були зареєстровані на рейс «Мінськ—Стамбул», реальних терористів було 28. П’ятеро було для розбавлення «коктейлю». 

Фактичні дані, добуті оперативним шляхом, стверджували офіцери, вони передавали своїм безпосереднім начальникам. Далі матеріали направляли слідчим СБУ і в Генеральну прокуратуру, прокурори якої здійснювали процесуальне керівництво, для процесуального оформлення, щоб оперативні матеріали отримали статус доказів у кримінальному провадженні, яке веде ГСУ СБУ.

Один із співрозмовників розповів, що літак із «вагнерівцями», який повинен був вилетіти з Мінська до Стамбула в першій половині дня 25 липня, планували посадити в Борисполі через штучно створену «ситуацію», яка передбачає вимушену посадку – різке погіршення здоров’я у пасажира (наш оперативний співробітник) і імітація втрати ним свідомості. Роль лікаря, який би виявився серед пасажирів, виконував би також наш оперативник.  

Під час зустрічі офіцери пропонували мені взяти копії документів, які підтверджували правдивість їх свідчень. Я вирішив не брати з кількох причин.

По-перше, я раніше ознайомився із значно більшим обсягом документів про «вагнерівців» і не виключав, що це може бути «підстава», організована СБУ після моєї першої зустрічі 31 липня з старшим офіцером СБУ «Андрієм Невідомим» і ця зустріч відбувається під візуальним і технічним «ковпаком». І після отримання документів я буду затриманий і звинувачений у спробі заволодіння документами, які є державною таємницею.

По-друге, вивчивши їх документи, я ще раз наочно переконався в тому, що спецоперація проводилася, а опублікована журналістами інформація — достовірна. І це було головною метою моїх зустрічей з колегами.

По-третє, я запропонував офіцерам дати свідчення Тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради, якщо вона буде створена у вересні, коли розпочнеться сесія, або на Комітеті з питань національної безпеки, оборони і розвідки. І передати ці документи членам ТСК або Комітету чи ж підтвердити достовірність документів, уже оприлюднених в інтернеті.

Писати рапорти на ім’я президента Зеленського з цього приводу я не рекомендував, оскільки він є головним винуватцем провалу операції із затримання «вагнерівців».

Кожному офіцеру, з яким зустрічався, я подарував примірники газети «Україна молода» з моїми статтями: «Володимире, ти не український і не мій президент – іди з Богом» (21.07.2020), «Володимире, ти проклятий батьком загиблого сержанта Ярослава Журавля», (05.08.2020), «Вирок» кінцевий і оскарженню не підлягає! Майбутнє «Янелоха-Зеленського» (11.08.2020), «Зеленський, пішов ти… з поста президента! Присуд народного трибуналу президенту» (19.08.2020). 

Прочитати статті можна тут:

Один із співробітників СБУ  сказав, що саме ці публікації і відіграли вирішальну роль, що він вирішив вийти на контакт зі мною. Інший вирішив зустрітися після моєї заяви про «вагнерівців» на телеканалі «Прямий» 23 серпня. 

На початку вересня в газеті «Україна молода» (за 2 і 4 вересня 2020 р.) у статтях «ЗЕ! Кріт на Банковій: хто «злив» інформацію про операцію із затримання «вагнерівців» 

(https://www.umoloda.kiev.ua/number/3632/180/149621/)

і

«Служу Росії? Як спецслужби США виявили ЗЕ! «кротів» Москви на Банковій» (https://www.umoloda.kiev.ua/number/3633/180/149707/) я опублікував результати власного розслідування як ГУР МО і СБУ разом із спецслужбами США і Великої Британії проводили операцію вербування, виманювання і затримання «вагнерівців» в Україні після вимушеної посадки літака рейсу Мінськ-Стамбул в Борисполі та  ким інформація про операцію була «злита» в Москву, що привело до її провалу.

29 вересня, як і обіцяв, я дав інтерв’ю Радіо Свобода про обставини операції «вагнерівці», причини її провалу та вчинення Зеленським і Єрмаком державної зради (https://www.radiosvoboda.org/a/zelenskii-ermak-putin-vagnerivtsi/30862234.html).

Редакції Радіо Свободи я відправив фотографії «вагнерівців», затриманих у Мінську 29 липня, які повинні були летіти з Мінська до Стамбула 30 липня, фотокопії документів, які підтверджували успішне ведення операції нашими спецслужбами із їх вербування, заманювання в Україну через Білорусь і план затримання «вагнерівців» в Києві після вимушеної посадки літака в аеропорту «Бориспіль», допоки інформація про неї не була «злита» з офісу президента Зеленського в Москву. Надав редакції і вищезазначені статті, опубліковані в «Україні молодій».   

Аналіз зібраних фактичних даних (доказів) та отримана конфіденційна інформація дають мені (як начальнику відділу військової контррозвідки СБУ) зробити в оперативному плані однозначний, а в процесуальному — майже однозначний висновок, хто, коли, кому і в який спосіб «злив у Москву інформацію» про спецоперацію «вагнерівців».

***

Зрада Зеленського і Єрмака

Після провалу операції, 3 серпня Зеленський зібрав у себе ту ж саму групу осіб, яка була в нього на нараді 24 липня.

Начальник ГУР Бурба заявив президенту Зеленському про повний провал дуже дорогої спецоперації, і що причина провалу — ЗРАДА! Бурба вимагав розпочати перевірку всіх, у кого була інформація про операцію, і провести перевірку на поліграфі його самого і тих, хто був на нараді у Зеленського 24 липня,- повідомив Юрій Бутусов.

Мої джерела підтвердили достовірність інформації Бутусова. Мені також стало відомо, що Зеленський занервував від такої вимоги Бурби і перейшов на підвищений тон. Адже в цій ситуації перевірку на поліграфі мусив пройти і він сам. 

За моїми даними, обидві наради у Зеленського (24 липня і 3 серпня) велися під аудіозапис. Не виключаю, що вони з’являться в інтернеті, як і аудіозаписи «вагнерівців». 

Зеленський, відчуваючи свою провину в провалі операції (адже вона була перенесена на 30 липня за його усним наказом!) не прислухався до вимог Бурби і не призначив службового розслідування, не дав доручення СБУ порушити кримінальне провадження для виявлення «крота», який «злив» спецслужбам РФ інформацію про заплановану операцію із затримання «вагнерівців».

Більше того, 5 серпня без будь-яких пояснень, обґрунтувань і мотивів Зеленський своїм указом №307/2020 звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МОУ і на його місце призначив Кирила Буданова.

10 серпня 2020 року президент Зеленський представив нового голову ГУР МО Кирила Буданова

Через два тижні Буданов «подякував» Зеленському за своє призначення запереченням того, що українські спецслужби проводили операцію із затримання «вагнервців», зробивши заяву: «Лише необізнана людина може повірити у казку, ніби цих «наївних» бойовиків могли обманом затягнути до Мінська… На передодні місцевих виборів українські політичні сили чи корупційно-бізнесові клани вирішили використати ситуацію задля критики влади і запускають на базі російського фейку свої додаткові інформаційні хвилі»,- наголосив новоспечений керівник ГУР МО України.

Зауважу, вперше за всю історію незалежної України очільником ГУР МО була призначена 34-річна особа без будь-якого управлінського і аналітичного досвіду на керівних посадах в розвідці.  

Віддаю належне і шану за мужність і відвагу, проявлені на війні з російським агресором,  учаснику бойових дій, повному кавалеру ордена «За мужність» Кирилу Буданову як офіцеру-оперативнику розвідувальної і диверсійної діяльності. Але робити такі непрофесійні, брехливі заяви на угоду Зеленському за своє призначення – це принижувати честь і гідність бойового офіцера!     

«Майор запасу ГУР МО України» Олексій Арестович (під час служби в 1999-2005 роках займався конфліктологією та психологією екстремальних ситуацій) 19 серпня у інтерв’ю з новопризначеним керівником ГУР Будановим разом «відбілювали» Зеленського і Єрмака від державної зради і провалу з їх вини операції «вагнерівці» 

(https://youtu.be/Mrp6Fj4BHGI).

Мабуть, за ці «заслуги» майор-актор, уродженець Грузії  Арестович і був призначений радником з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі, яку очолює Л. Кравчук (президент України 1991-1994 рр.).

(https://censor.net/ua/news/3227712/arestovych_stav_ofitsiyinym_rechnykom_ukrayinskoyi_delegatsiyi_v_tkg).

Арестович став офіційним речником української делегації в ТКГ

О. Арестович і Л. Кравчук

Арестович вважає себе військовим і політичним оглядачем. У російсько-українській війні участі не брав. Більш повно і детально про нього ви можете  дізнатися у «Спецпроекті «Без цензури: Хто такий Арестович? Як замирювач з «Мухтара» буде послом Мінської ТКГ» (https://youtu.be/1khUuWEbVuA). Рекомендую подивитися. Дуже цікаво!    

У статтяі «ЗЕ! Кріт на Банковій: хто «злив» інформацію про операцію із затримання «вагнерівців» («Україна молода» за 2 вересня 2020 р.) я зауважив, що під підозру підпадають усі, хто був на нараді у Зеленського 24 липня: Андрій Єрмак, Руслан Демченко, Роман Машовець, секретар президента Марія Левченко, Бурба, Баранецький і сам Зеленський. Усі вони повинні були пройти перевірку на поліграфі, як пропонував Бурба.

Я запропонував, щоб експертизу на поліграфі щодо них проводили міжнародні незалежні експерти, зокрема, поліграфологи із ФБР і ЦРУ США за спеціально розробленою комп’ютерною програмою, яку спецслужби США  та інших країн,  використовують в подібних ситуаціях для виявлення агентів іноземних розвідок. Програма забезпечує майже стовідсотковий результат. А якщо додати до перевірки на поліграфі  ще й допит підозрюваного у шпигунстві в стані глибокого сну під гіпнозом – шансів у  «крота» приховати свою шпигунську діяльність немає! 

Якби Зеленський не був причетний до провалу операції із затримання «вагнерівців», він би дав доручення провести перевірку в запропонованому мною варіанті всіх тих, хто був присутнім у нього на нараді 24 липня, включаючи, в першу чергу себе і Єрмака!  

Із групою експертів-контррозвідників я провів аналіз-перевірку, хто з зазначених осіб, які були на нараді у Зеленського в той день, міг бути «кротом».

Отримана нами інформація, аналіз минулої політичної, партійної, громадської діяльності (роботи) тих, хто був на нараді, їх зв’язки з Росією, політичні й ідеологічні погляди, спосіб життя, участь (не участь) в АТО дали нам підстави зробити висновок. 

Найімовірнішими «кротами», які працюють на агресора — Російську Федерацію, є президент Зеленський і глава його офісу Єрмак. 

За повідомленням ЗМІ і військового експерта Олега Жданова, батько Андрія Єрмака — Борис Михайлович Єрмак — співробітник ГРУ ГШ ЗС РФ. Зараз він на пенсії, мешкає в Москві і дружить з керівником розвідки Росії. А колишніх розвідників чи контррозвідників, як відомо, не буває.

«Зеленський каже, що Єрмак — його друг. Андрій Єрмак — людина вагома у країні, от і маємо нюанс: оточення Зеленського з ОП може вирішувати свої справи від його імені, а він про це навіть і не здогадується. Усі ці фактори загалом можуть мати важкі наслідки для країни», — зазначає Жданов.

Уже мають! Провал зазначеної спецоперації з вини Зеленського і Єрмака, на моє переконання, є державною зрадою, яка завдала непоправного удару по іміджу і престижу України та призвела до втрати довіри наших союзників!

Російський політик і публіцист Андрій Піонтковський стверджує, що Андрій Єрмак є агентом ФСБ РФ під псевдонімом «Козир», якого необхідно арештувати разом з агентами держави-агресора Медведчуком і Коломойським за звинуваченням у державній зраді й негайно відмовитися від нав’язаної Єрмаком абсурдної і принизливої ролі в переговорах нормандського формату. На те, що Єрмак є працівником спецслужб РФ, вказують й інші експерти.

Аналіз діяльності Андрія Єрмака, його зв’язки в Росії та утаємниченість особистого життя, на мою думку, дають підстави зробити висновок: ймовірність того, що він є агентом або кадровим офіцером ФСБ або ГРУ ГШ РФ, майже стовідсоткова. 

Це підтверджували і працівники СБУ, з якими я мав зустріч. Один із них повідомив, що після наради у Зеленського в період із 25 по 27 липня Єрмак телефонував декілька разів по закритому зв’язку в Москву батькові і Козаку — помічнику президента Путіна.

Наскільки ця інформація відповідає дійсності, необхідно щоб її перевірили технічні спеціалісти СБУ. Встановити кому, куди і коли Єрмак дзвонив з мобільних телефонів, дуже легко, як і отримати від оператора мобільного зв’язку аудіозапис (або роздруківку) цих розмов, якщо вони збереглися, за рішенням суду. 

Не виключаю, що дзвінки і розмови Єрмака були перехоплені електронною розвідкою США і Великобританії. І це стало однією з головних причин «запрошення» Зеленського на «чай» до керівника англійської розвідки МІ-6 Річарда Мура (детальніше про це – далі).

Залишилося одне – допитати нашими слідчими Єрмака на поліграфі зі спеціалістами ФБР і ЦРУ США або МІ-6 Великобританії і все стане на свої місця – Єрмак буде викритий як агент спецслужб Росії, про що стверджують у ЗМІ експерти і політики.

Те, що Зеленський і Єрмак — агенти політичного впливу Москви – це незаперечний факт стверджують політичні аналітики. 

За таких умов провалу операції «вагнерівців» Єрмак мав бути негайно звільненим iз займаної посади, взятий під варту, а його діяльністю повинна «щільно» зайнятися контррозвідка СБУ. Але хто ж його звільнить, а тим більше – «посадить», коли він майже «пам’ятник», а Баканов і Зеленський — близькі його друзі! 

Не звільнення до цього часу з займаної посади Єрмака, може свідчити про те, що Зеленський, щоб не сердити Путіна, особисто дав доручення Єрмаку повідомити в Москву, що на 30 липня СБУ запланована операція із затримання «вагнерівців», які будуть летіти з Мінська до Стамбулу з вимушеною посадкою в Києві. І Єрмак успішно виконав доручення свого «шефа».

***

Зеленський – іграшка в руках Путіна

Аналіз річної діяльності Зеленського дає мені (з урахуванням мого професійного, політичного і міжнародного досвіду) підстави зробити однозначний висновок: Зеленський — іграшка в руках Путіна і його спецслужб, які його використовують у геополітичних інтересах Росії.

Найяскравіші приклади цього — призначення Зеленським главою свого офіса Єрмака після візиту з ним в січні ц. р. в Оман і зустрічі там з людьми Путіна.

Куратор операції «вагнерівці» в інтерв’ю журналістці Любові Величко заявив: «Можна лише здогадуватися про рівень довіри та відданості Зеленського Єрмаку. Президент призначив головою свого офісу та, фактично, куратором “донбаського напрямку” Андрія Єрмака, знаючи, що: його мати – росіянка; його батько Борис Єрмак працював у Головному розвідувальному управлінні Російської Федерації; із 1999 року бізнес-партнером Андрія Єрмака у ТОВ “Інтерпромфінанс Україна” є громадянин Російської Федерації Рахамім Емануїлов, а директором компанії є батько Андрія Єрмака – Борис Єрмак.

Також Андрій Єрмак керував компанією ТОВ “Медійна група Європейського партнерства” в той час, як її співвласником був Рахахім Емануїлов.

Справи бізнес-партнерів йшли успішно: у 2018 році компанія подавала заявку на державне фінансування двох кінострічок – і таки отримала два гранти по 25 мільйонів гривень кожен.

Але Рахамім Емануїлов – не просто росіянин. Він є радником голови Ради Федерації – верхньої палати російського парламенту, частину членів якої призначає президент РФ Володимир Путін.

А родину Єрмаків об’єднує не лише спільний бізнес з Емануїловим. Про своє тепле ставлення та спільний світогляд із Рахамімом Яшаєвичем у соцмережі фейсбук на його сторінці відкрито пише Борис Єрмак (орфографія збережена): “Ромуля! С наступающим Новым годом и Рождеством Тебя и Твою семью! (…) Иногда смотрю твои посты и с большим уважением отношусь к твоей позиции и сегодняшним событиям. Обнимаю!”

Андрій Єрмак та його брат Денис не забувають про Емануїлова і поза бізнес-стосунками.

Наприклад, вони регулярно лайкають фото росіянина у фейсбуці.

Співробітники спецслужб, як ніхто, знають, наскільки сильною політичною фігурою є голова офісу президента. І наскільки сильно голова ОП може впливати на рішення гаранта Конституції.

“Ще за часів президентства Кучми, коли Віктор Медведчук був головою адміністрації президента, в Україні заведено, що керівник АП – це сірий кардинал, – пояснює контррозвідник із Департаменту контррозвідки СБУ «Олександр». – Єрмак – це не просто чувак, який має каву подати і папіпець принести на підпис. По факту Єрмак – це людина, яка сидить біля президента і вирішує такі серйозні питання, в які президент навіть не вникає. І я це знаю не з телевізора”, – стверджує «Олександр».

А що може бути простіше, ніж зателефонувати батьку-розвіднику, який спілкується з керівництвом Головного управління розвідки Російської Федерації?», - зазначив «Олександр».

«Американці в шоці через зрив операції, бо не думали, що Єрмак буде діяти настільки примітивно і тупо»,– говорить учасник операції, який спілкується зі співробітником США, що стежив за операцією під час її активної фази. – Вони і раніше були невисокої думки про наш ОП – бо дії цих людей з точки зору локальних та масштабних вчинків говорять про те, що рівень інтелекту у керівництва ОП дуже низький. В офісі президента не вміють передбачати на три кроки вперед, як це робить та ж Росія. В ОП не було розуміння, які наслідки будуть, якщо “вагнерівську” операцію зірвати. Їхні думки зайняті зовсім іншим завданням – лягти (!) під Росію, а не просто подружитися з нею”, - заявив офіцер СБУ «Олександр» в інтерв’ю Любові Величко.

***

«Миротворці» Кравчук і Фокін – «два удальца из московского ларца»

Те що президент Зеленський і глава його офісу Єрмак залежні від Путіна і його кума Медведчука підтверджується тим, що Зеленський призначив 86-річного експрезидента Леоніда Кравчука керівником ТКГ, а першим його заступником – 87-річного експрем’єр-міністра Вітольда Фокіна, який у 2017 році виправдовував окупацію Криму Росією.

«Миротворці» Л. Кравчук і В. Фокін – «два удальца из московского ларца» 

"Чому американські авіаносці увійшли в Середземне море, пройшли Дарданелли, Босфор? Є версія, що якби Росія не захопила в той час Крим, то цілком можливо, вона б втратила Крим навічно, бо прийшли б сюди американці. А Росію треба зрозуміти: у неї там флот", – сказав Фокін, і назвав цю позицію серйозною.

Свою думку Фокін озвучив в інтерв'ю Дмитру Гордону на телеканалі "112 Україна" (https://youtu.be/6-NjLS0IJA4). 

Фокін був призначений на посаду Зеленським 18 серпня за клопотанням Єрмака, якого попросила його давня подруга Марія – внучка Фокіна.

Марія зі своїм дідом Вітольдом Фокіним

«Вони знайшли спільну мову з Анрюшою, ну, з Андрієм Борисовичем, як вони можуть закінчити цю війну»,- заявила співачка і модель Марія Фокіна: (https://youtu.be/fkQZLuNaViI).

Після призначення на посаду Кравчук тут же запропонував розпочати переговори з представниками окупованих територій ОРДЛО, домовлятися з ними, щоб «лідери» так званих «ЛНР» і «ДНР» запропонували, яким вони бачать майбутнє регіону, що і є сценарієм Москви — Росія не агресор і не є стороною війни з Україною.

Фокін, окрім виправдання анексії Криму, також заявив, що він виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині. Цю ідею, за його словами, підтримує й Кравчук. 

Під тиском громадянського суспільства Зеленський змушений був звільнити Фокіна.

Нагадаю, на парламентських виборах 2006 року тодішній член партії СДПУ(о) Леонід Кравчук очолював проросійський політичний альянс «Не Так!», у який входили «обрізані есдеки» Медведчук, Шуфрич, Суркіс, Папієв і «республіканець» Бойко.

Нині вони — народні депутати окупаційного промосковського блоку «ОПЗЖ» (прозваний в народі московським окупаційним блоком «За смерть»), який є основою «п’ятої колони» в Україні. На тих виборах блок «Не Так!» не потрапив у парламент, набравши лише 1% голосів.

Погляди Кравчука і Медведчука не змінилися. Все життя вони категорично виступали і продовжують виступати сьогодні проти вступу України в НАТО і ЄС (незважаючи на те, що цей курс уже закріплено в Конституції) і підтримують вступ України в Єдиний економічний простір iз Росією (Митний союз). 

Діяльність Зеленського постійно корегується Путіним через його агентуру в Україні на акцентування суспільної уваги не на російській агресії, яка нікуди не поділася і набирає оберти, а на міфічному існуванні «націоналістичного організованого злочинного угруповання, яке в 2014 році здійснило державний переворот і захопило владу в Україні», а нині — знову «рветься до влади» і «намагається вчинити реванш».

Це при тому, що справжній реванш проросійської п’ятої колони на чолі з кумом Путіна Медведчуком проявляється з кожним днем сильніше! Парламентська фракція «ОПЗЖ» є колективним агентом політичного впливу Кремля і ворогом України. Мінімум троє в цій  фракції —  архівні агенти КДБ СРСР. А колишніх агентів – не буває, вони завжди на зв’язку у своїх кураторів із Москви!

Органи державної влади, громадські організації, парамілітарні угруповання під крилом РПЦ в Україні (відомої як УПЦ МП) «зарибнені» агентурою спецслужб РФ і агентами політичного впливу Путіна.

Та про що можна говорити, коли агентами ФСБ Росії виявлені генерали і старші офіцери СБУ, керівником якої Зеленський призначив свого «друга з одного двору і кварталу» Баканова, дружина якого — громадянка РФ. 

***

Чи то обмовився, чи натякнув...

Проте отримана ввечері 28 серпня конфіденційна інформація внесла певні корективи про «крота», який міг злити інформацію в Москву щодо «вагнерівців». Згідно з цією інформацією, 26 липня, приблизно о 17 годині, Зеленський із власної ініціативи зателефонував Путіну, з яким мав розмову про перемир’я, призупинення вогню, звільнення утримуваних на Донбасі, про його особливий статус, зміни в Конституцію, про майбутній нормандський саміт і т. д. 

І найголовніше: джерело повідомило, що під час розмови Зеленський чи то необережно обмовився, чи то натякнув Путіну про «заробітчан», які перебувають у Мінську і збираються летіти в Стамбул, та улесливо зауважив, що краще було б, від гріха подалі, якби вони не летіли через Україну.

Путін, буцімто, жартома відповів Зеленському: вони в мене долітаються, надовго запам’ятають, і подякував Зеленському за дружню пораду... 

Окрім того, джерело також зауважило, що Путін, нібито, сам підвів Зеленського до розмови про «вагнерівців»: кажуть, що з Білорусі гості до вас збираються?

Отримавши таку інформацію, я почав негайну її перевірку. Перше, що необхідно було з’ясувати, чи мала місце ця телефона розмова і коли, чи є офіційне її підтвердження на сайті президента України і Росії та чи збереглася вона, адже минув місяць. Якщо є, то порівняти виклад змісту, про що Зеленський говорив із Путіним (якщо зміст цієї розмови є) з отриманою конфіденційною інформацією і в чому вона збігається.

На основі порівняльного аналізу, з урахуванням вище викладеної інформації про Зеленського, необхідно було встановити рівень (низький, середній, високий або є фактом) достовірності конфіденційної інформації.

А також змоделювати ситуацію, чи міг Зеленський «злити» Путіну інформацію про «вагнерівців» у зв’язку із встановленням «всеосяжного» перемир’я», яке наступало на Донбасі через сім годин після розмови з Путіним, щоб «задобрити» його і не ускладнювати стосунки з ним із затриманням «вагнерівців»? 

На офіційному сайті президента України я знайшов (!) повідомлення про те, що дійсно 26 липня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Інформація про це була виставлена на сайті о 17:41: 

(https://www.president.gov.ua/news/prezident-ukraini-volodimir-zelenskii-proviv-telefonnu-rozmo-62433).

Процитую окремі фрагменти тексту (який багато про що свідчить і дає інформацію для роздумів, хто може бути «кротом» в офісі президента): «Було обговорено виконання домовленостей, досягнутих під час Нормандського саміту 9 грудня 2019 року в Парижі. Володимир Зеленський порушив питання безпеки на Донбасі.

Співрозмовники привітали досягнення домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починається з 00:01 27 липня 2020 року, президент Російської Федерації підтримав цю домовленість.

Лідери погодилися з необхідністю термінової реалізації додаткових заходів із підтримки режиму припинення вогню на Донбасі... Президент України особливо наголосив на необхідності подальших практичних кроків у питанні звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму, а також у Російській Федерації.

Сторони також обговорили закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який перебуває на розгляді у політичній підгрупі ТКГ, та закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України.

Було акцентовано увагу на необхідності успішної реалізації домовленостей, досягнутих чотирма лідерами в Парижі, у контексті важливості проведення наступного саміту «Нормандської четвірки» в Берліні»,- зазначено в офіційному повідомленні.

На сайті президента РФ також було повідомлення (26.07.2020 р. о 18:05 – за московським часом), що «за ініціативою української сторони відбулася телефонна розмова Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським»

(http://kremlin.ru/events/president/news/63755).

Тональність змісту повідомлень про розмову двох президентів суттєво різнилася. На відміну від українського повідомлення – російське було жорстким щодо України і «серйозною стурбованістю» Путіна. Проте в повідомленнях не було згадування чи натяку на «вагнерівців-заробітчан» ні словом. Це підсилювало підозру, що інформація про спецоперацію із затримання «вагнерівців» могла бути передана в Москву Єрмаком особисто або за дорученням Зеленського.

Проаналізувавши зміст телефонної розмови Зеленського і Путіна 26 липня з отриманою інформацією, що Зеленський міг «злити» йому операцію «вагнерівці» і дуже дивну поведінку Зеленського під час перебування в дитячій лікарні «Охматдит» в обід 29 липня https://youtu.be/eg9APgsBgEk («вагнерівці» були затримані в ніч на 29 липня), а також маразматичні майже одночасні заперечення Зеленського, Єрмака і керівників спецслужб, що спецоперація не проводилася (це фейк), для мене уже сумнівів не було: президент Володимир Зеленський і глава його офісу Андрій Єрмак вчинили державну зраду  (ч.1 ст. 111 КК) і є «кротами» Путіна. Зеленський як агент політичного впливу Москви, а Єрмак, окрім того, найімовірніше – ще і агент спецслужб Росії. 

Для перевірки інформації, чи згадував Зеленський у розмові з Путіним «вагнерівців-заробітчан» необхідно оприлюднити аудіозапис (а не стенограму!) їх розмови 26 липня. 

***

«Хто володіє інформацією – той володіє світом», або як Путін «кинув» Лукашенка як лоха

Мабуть, з нагоди «привітання один одного з досягненням домовленості щодо повного та всеосяжного режиму припинення вогню на Донбасі, яке починалося з 00:01 27 липня 2020 року», Зеленський і зробив подарунок Путіну — «подарував» йому його «вагнерівців».

Після отримання інформації про план українських спецслужб щодо «вагнерівців" Путін і ФСБ розробили безпрограшний сценарій, який РФ використала і проти України, і проти Білорусі через свої агентурні й дипломатичні канали.

Лукашенко «проковтнув наживку» Путіна «про прибуття в Білорусь понад 200 бойовиків для дестабілізації обстановки в період виборчої компанії» і віддав наказ  голові КДБ Вакульчику затримати «бойовиків». 

Хочу попередити «всіх цих «майданутих», що майданів у Білорусі не буде, завив Лукашенко голові КДБ Вакульчику (https://youtu.be/Esef3NWkXKU).

В ніч на 29 липня 33 росіянина, які збиралися відлітати вранці 30 липня в Стамбул і відпочивали в санаторії під Мінськом, були арештовані «Альфою» КДБ РБ.

Виникає логічне запитання:  а де ж решта – понад 170 «бойовиків», які прибули в Білорусь, щоб дестабілізувати політичну ситуацію? Зникли в непрохідних лісах і болотах Білорусі чи може випарувалися?  

Лише на засіданні Ради безпеки Лукашенко узнав від голови КДБ, що затримані «бойовики» це російські громадяни – найманці ВПК «Вагнера», які 30 липня повинні були вилетіти із Мінська до Стамбулу, а далі –  Венесуели на заробітки, а не «дестабілізувати обстановку в Білорусі» (у затриманих «вагнерівців» були електронні квитки на літак і трудові договори).

Лукашенко, зрозумівши, що Путін кинув його як «лоха» інформацією про «прибуття в Білорусь понад 200 бойовиків», затримання 33 росіян почав використовувати як піар технологію у своїх передвиборчих цілях.

По завершенню виборів, перебуваючи в Москві 8 вересня, Лукашенко заявив російським ЗМІ, що затриманим росіянам були принесені вибачення і 14 серпня вони виїхали в Росію.

Лукашенко також зазначив: «Білорусь володіла інформацією, що росіяни повинні були летіти в Стамбул. При цьому ми знали, що вони їхали по трасі і не звернули в мінський аеропорт, потім вони ці квитки спалили» (https://www.interfax.ru/world/725112).

Все вірно. По дорозі в Мінськ керівник групи «вагнерівців» Міляєв («Шаман») отримав від нового куратора (оперативного працівника СБУ «Артура», який замінив «загиблого» в Сирії «Сергія Петровича») інформацію, що виліт до Стамбулу перенесено на 30 липня і команду – знищити квитки на авіарейс «Мінськ – Стамбул» на 25 липня… 

Рішення ж про перенесення вильоту, як повідомили журналістам і мені  співробітники СБУ, було прийнято Зеленським на вимогу Єрмака на нараді в офісі президента 24 липня… 

За допущений «прокол» із затриманням росіян Лукашенко звільнив голову КДБ Валерія Вакульчика з найманої посади. Про це в інтерв’ю головному редактору радіостанції «Говорить Москва» Роману Бабаяну сказав сам Лукашенко. На запитання: «через цю всю історію з затриманням 33 росіян» позбувся своєї посади керівник КДБ? Лукашенко сказав: «Так». Лукашенко також заявив, що не видав би затриманих Києву навіть за відповідного запиту з боку української сторони (http://www.pravda.com.ua/news/2020/09/9/7265790/ ).

Саме через цю службову недбалість (не перевірену до кінця агентурну інформацію про «понад 200 бойовиків») президент Лукашенко і звільнив Вакульчика з посади голови КДБ.

Сьогодні можу стверджувати. Якби Лукашенко знав, що інформація з Москви про прибуття в Білорусь понад 200 радикально налаштованих «майданутих» для вчинення масових безпорядків під час президентських виборів є дезінформацією (цю оперативну інформацію йому вранці 28 липня доповів голова КДБ Вакульчик, який отримав її від ФСБ РФ), то президент Білорусі не віддав би наказ про арешт 33 росіян, які поселилися в санаторій «Білорусочка» і 30 липня планували летіти до Стамбулу. 

Але хто такий Лукашенко (колишній директор радгоспу) в оперативних іграх спецслужб у порівнянні з кагебістом Путіним? Нуль без палички! 

«Хто володіє інформацією – той володіє світом», - сказав понад двісті років тому англійський банкір Натан Ротшильд. В епоху «інформаційних технологій» 21-го століття цей крилатий вислів не лише не старіє, але стає актуальнішим з кожним днем.

Як розгорталися події із затриманням «вагнерівців», який політичний скандал виник в міждержавному трикутнику Білорусь – Росія – Україна, якими «обурливими і бурхливими» словами обмінялися з цього приводу президенти країн (особливо Лукашенко і Зеленський, відчуваючи себе «нелохами») і хто з них виграв у цій ситуації – загально відомо. Путін! Він переграв Лукашенка, зробивши його ще більш залежним від Москви і в черговий раз посміявся над нашим клоуном. 

***

«Дулю з маком» ти отримаєш, а не «вагнерівців»

Зеленський отримав «дулю з маком», а не «вагнерівців», серед яких було 9 громадян нашої країни (які мають одночасно і російське громадянство), яких він просив у Лукашенка видати Україні на офіційний запит Генеральної прокуратури. 

Російські ЗМІ розкрутили піаркомпанію з дискредитації України та її спецслужб, опустивши їх нижче плінтуса. Керівників спецслужб і Єрмака змусили виправдовуватися і брехати (краще б узагалі мовчали!), що ніякої спецоперації не було. 

Зеленський після своєї брехні що такої операції не було вимушений був втягнути язика в одне місце, куди він любить посилати людей, відмовчавшись на заяву Путіна про те, що спецоперація «вагнерівці» - це операція українських і американських спецслужб.

Дійшло до того, що 25 серпня СБУ почала вимагати від журналістки Любові Величко розкрити джерело інтерв’ю з куратором цієї операції, яке опублікувало видання Міnd.ua. Про це журналістка 28 серпня розповіла «Детектору медіа». 

Так і хочеться запитати «славних чекістів-баканових»: ви що, зовсім з глузду з’їхали?!

А вишенька на торті — «подяка» Путіна Зеленському за його «подарунок» у телефонній розмові 26 липня. В інтерв’ю телеканалу «Россия-24» 27 серпня Путін підтвердив, що затримання в Білорусі 33 російських найманців ПВК «Вагнер» — «це операція спецслужб України і США. Зараз це достовірно відомо».

Після такої зради ті, хто мали честь, стрілялися! Але це не про Зеленського та Єрмака — у них її (честі) немає. 

*** 

Панове Бурба і Баранецький, ви теж винні!

А тепер відповім на запитання, який був допущений «прокол» начальником ГУР МОУ Василем Бурбою і першим заступником голови СБУ Русланом Баранецьким на фінальній стадії цієї спецоперації?

До ключового моменту завершення операції (яка йшла повним ходом!) — затримання «вагнерівців» — залишалося менше півдоби! Колеги (Бурба і Баранецький), не ображайтесь за жорсткість (ви учасники бойових дій, маєте досвід оперативної роботи, проведення бойових операцій — за це вам повага і вдячність, а держава відзначила вас бойовими орденами!).

Але це ж якими треба було бути «розумниками», щоб доповідати про хід операції «інфантильному ідіоту» Зеленському (оцінка вашого ізраїльського колеги Якова Кедмі) та ще й серед кагалу таких же «ідіотів», коли рахунок до завершення операції пішов на години, всі задіяні співробітники були приведені в повну бойову готовність, а нервово-психологічна напруга оперативників, причетних до операції під легендою-прикриттям, які були в Мінську, була на межі...

У першу чергу, ви, пане Бурба і Баранецький  винні в зриві операції! Бо доповідали про неї Зеленському в присутності третіх осіб – Єрмака та інших! Це уже з вашого боку, як мінімум, службова недбалість, з ознаками злочину!

У подібних випадках главі держави доповідають по завершенні операції її результати, не розкриваючи оперативних методів і способів її проведення і не ставлять операцію під загрозу провалу від таких профанів у безпековій сфері, як Зеленський і Єрмак! 

Запам’ятайте! Існує неписане правило: керівник розвідки робить свою доповідь виключно особисто президенту країни (у парламентській республіці – прем’єр-міністру) без присутності будь яких третіх осіб! На таких зустрічах не повинно бути нікого!

***

План вимушеної посадки літака з «вагнерівцями» у «Борисполі» і їх затримання

На моє запитання, як планували здійснити  вимушену посадку літака і забезпечити безпеку пасажирів, щоб «вагнерівці» не захопили їх в заручники як і сам літак, старший офіцер СБУ «Андрій Невідомий», посміхнувшись, пояснив. Все було продумано до дрібниць, починаючи від розсадки терористів-бойовиків у двох салонах літака так, щоб вони не змогли вільно рухатися по вузькому проходу літака, не кажучи вже про те, щоб добратися до кабіни пілота, у випадку виникнення у них якоїсь підозри, що їх хочуть затримати при посадці літака.

«Вагнерівці» при собі не мали ніякої зброї або предметів, які можна було б використати для нападу на пасажирів, не мали професійної підготовки з рукопашного бою або захоплення літаків, чи заручників. В салоні літака, в якості пасажирів, також летіли б з півдесятка наших бійців з «Альфи», які б тримали все під контролем. Після посадки літака і його зупинки, «вагнерівці» були б «упаковані» за 20-25 секунд після проникнення спецпризначенців в літак через всі двері, які б їм відкрили зсередини наші хлопці.

Їхній рівень підготовки Вам добре відомий, пане генерале, адже свого часу, на початку 90-х, ви з Василем Крутовим тренували молодих співробітників «Альфи»,- нагадав мені колега.

Короткий відступ. Влітку далекого 1983 року на Всесоюзних зборах інструкторів із підготовки бійців спецпризначення МВС і КДБ я познайомився з Василем Крутовим, майбутнім керівником «Альфи» СБУ (1994 – 1998 рр.). Дружимо по сьогодні. В той час я працював слідчим в МВС УРСР і одночасно тренував працівників міліції прийомам рукопашного бою. Був кандидатом у майстри спорту з боксу, бойового самбо і офіцерського багатоборства. Брав участь у союзних і республіканських змаганнях, був чемпіоном і призером цих змагань. У 1985 році став майстром спортом з рукопашного бою. Роботу слідчого, навчання в ад’юнктурі, викладача в академії МВС, а згодом – начальника відділу військової контррозвідки і народного депутата поєднував з тренуванням співробітників міліції і бійців «Альфи» СБУ до травня 1999 року. 

Один з моїх учнів, яким я особо горджусь і дружу по нині (він перевершив мене по карате!) – колишній оперативний працівник міліції Станіслав Близнюк. Він став багаторазовим чемпіоном і призером по карате в СРСР і УРСР, переможцем багатьох міжнародних турнірів, отримав чорний пояс і 6-й дан в кіокушин карате, кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеню і ордену Данила Галицького…

Колега «Андрій Невідомий» полистав свій планшет і показав дві схеми розсадки «вагнерівців» в літаку на рейси Мінськ-Стамбул на 25 і 30 липня, які були відмічені чорними мітками (їх розсадка в обох випадках була майже однакова), а також місця  розташування працівників «Альфи». 

Розсадка «вагнерівців» і спецпризначенців унеможливлювала будь-які спроби бойовиків вчинити насильницькі дії щодо екіпажу або захоплення  літака, чи  пасажирів у заручники. 

На схемах стояв штамп Департаменту контррозвідки СБУ з номером і датою реєстрації схем та номер сторінки кримінального провадження (148 – Г.О.),- пояснив колега.

Через два місяці (1 жовтня) фотокопія схеми розсадки «вагнерівців» на рейс «Мінськ-Стамбул» 30 липня 2020 року зі штампом ДКР СБУ (№ 2/6/4 – 845 від 15.07.2020 р. – Г.О.) була опублікована  на створених  Telegram-каналах «Vagnerr» і «Окуляри Баканова», а також на сайті «Цензор.НЕТ», головний редактор якого Юрій Бутусов заявив, що «його джерела запевняють, що схема достовірна, вона з кримінальної справи».

Нет описания фото.

Підтверджую, що ця схема достовірна, її мені демонстрував 31 серпня колега із СБУ «Андрій Невідомий». 

Проблем з вимушеною посадкою літака в аеропорту «Бориспіль» також не було б. Було опрацьовано декілька варіантів, через які командир пасажирського літака змушений був би здійснити незаплановану посадку в аеропорту,- наголосив колега. 

Обрали два, найбільш реальних, які мали місце у світовій практиці: імітація пасажиром (співробітником СБУ) різкого погіршення самопочуття (серцевий напад, приступ епілепсії, апендициту) або терористична загроза літаку, інформація про яку надійшла б командиру літака. Перевагу надавали першому варіанту – «погіршення здоров’я», але у нас була і заготовка «терористичної загрози»,- зауважив «Андрій Невідомий». 

Журналіст Юрій Бутусов доповнив мого колегу, повідомивши на своїй фейсбук сторінці, що разом із ГУР МО і СБУ  в спецоперації брали участь спецслужби Туреччини. Загальна координація, управління і фінансування операції здійснювалася спільно зі спецслужбами США.

За його інформацією, розвідслужба Туреччини за запитом українських спецслужб направила до Мінська літак з підвищеною місткістю і додатковим захистом кабіни пілотів. В обмін українська сторона допомогла затримати в Одесі курда Ісу Озера, який був оголошений в розшук у Туреччині.

«Один з пілотів і старший стюард були на борту не випадково, а пройшли підготовку для подібних надзвичайних ситуацій. У салоні перебувало четверо добре підготовлених до рукопашного бою співробітників спецслужб України, які контролювали салон з обох входів. В салоні були також «добровільні помічники», не позначені на схемі СБУ»,- зазначив Бутусов.

Згідно з деталями спецоперації, після вильоту з Мінська літак з бойовиками ПВК Вагнера повинен був запросити екстрену посадку через пасажира, якому різко стане зле,- заявив журналіст.

При цьому він підкреслює, що найманці ПВК Вагнера не змогли б захопити літак, оскільки були без зброї, а кабіна пілота була надійно захищена від злому.

«Учасників бійки на борту як і всіх інших підозрілих осіб затримали б при приземленні українські спецслужби», — написав Бутусов. 

Опубліковану схему розсадки «вагнерівців» я показав ветерану «Альфи» і запитав: «Як на твою думку такий план захоплення бойовиків?». Вивчивши схему і вислухавши мої пояснення, ветеран сказав: «Наша школа. Упакували б їх як сліпих кошенят, нявкнути б не встигли. Голови були б на колінах, а руки потилицях, на які за пару секунд наділи б наручники». Після несподіваної появи наших бійців в літаку та голосної команди російською: «Работает «Альфа»!!! Головы на колени, руки за голову!» «вагнерівці» були б у шоці. Могла б напасти і гикавка, а, можливо, у декого і штани стали б мокрі. Це психологія – інстинкт самозбереження на несподіваний страх, які паралізують людину. Це я не раз бачив при затриманні злочинців,- підкреслив ветеран «Альфи».  

В цілому вся операція, починаючи з вербування «вагнерівців» на заробітки, документування їх злочинної діяльності і виманювання їх з Росії через Білорусь з вимушено посадкою літака в Україні, була професіонально підготовленою,- наголосив підполковник запасу «Альфи» на завершення зустрічі. 

Посміхнувшись один одному, ми зробили завчені до автоматизму на тренуваннях рухи з прийомів рукопашного бою. «Є ще порох в порохівницях»,- майже одночасно сказали ми, міцно потиснувши руки… 

Куратор операції із затримання «вагнерівців» в інтерв’ю журналістці Любові Величко (https://novynarnia.com/2020/09/22/vagnerivtsi-2/) пояснив гарантований варіант незапланованої вимушеної посадки пасажирського літака (наведу основні тези його пояснення – Г. О.): «Варіант із примусовою посадкою літака було обрано як найбільш надійний та юридично досконалий. Отримавши повідомлення про терористичну загрозу на літаку, українські військові та спецслужби мали би всі законні повноваження посадити літак, допитати пасажирів та провести їх обшук

Ми зустрічалися з пілотами пасажирських літаків і розпитували їх, що може стати причиною стовідсоткової позапланової посадки літака, – пояснює куратор. – Тобто нас цікавила не теорія із підручників, а реальні практичні поради. І так ми з’ясували, що на практиці пілот самотужки приймає рішення – садити чи не садити літак – лише у випадку з хворою людиною на борту або з технічною неполадкою. Єдиний форс-мажор, який точно змушує пілота приземлитися – це терористична загроза”.

Літак турецької авіакомпанії – це не територія Туреччини, а приватна власність. Коли літак перетинає повітряний кордон нашої держави, він потрапляє в оперативне керівництво державного підприємства “Украерорух”. І рішення про те, в якому аеропорту він сяде у випадку терористичної загрози, ухвалює диспетчер Украероруху. Його наказ – обов’язковий для виконання пілотом повітряного судна.

Спецпризначенці прорахували до хвилини, коли в Антитерористичний центр України надійде дзвінок зі словами: «Я чув, як двоє пасажирів рейсу «Мінськ – Стамбул» говорили між собою про саморобний вибуховий пристрій».

Коли стається подібна ситуація, АТЦ СБУ зв’язується з ДП “Украерорух”. На цей момент літак вже перебуває в повітряному просторі України – у Київській області.

Потім диспетчер Украероруху зв’язується з пілотом літака і віддає наказ приземлитися в найближчому аеропорту (в рамках спецоперації це логічно був “Бориспіль”).

Існував і план «Б»: якщо турецький пілот не виконує пряму вказівку диспетчера, в небо піднімаються два військові літаки ПС ЗСУ, які “випадково” проводять військові навчання поруч із траєкторією руху турецького літака. Пілоти цих винищувачів у курсі терористичної загрози і вимагають, щоб пасажирський лайнер приземлився в аеропорту у їхньому супроводі.

Дехто з критиків закидає, мовляв, “вагнерівці” в разі виявлення загрози в небі могли б самі захопити літак, розвернути його назад тощо.

Але насправді після того, як російські злочинці опинилися б на борту лайнера над територією України, в них не було шансів чинити опір і утекти. Ось аргументи.

За останні десять років відбулося всього дев’ять терактів із захопленням пасажирських літаків. І всі вони закінчилися ув’язненням терористів, хоча ті були озброєними та заздалегідь продумували свій план.

Українські розвідники придбали квитки для “вагнерів” з таким розрахунком, щоб розпорошити росіян по салону. Тому навіть організувати мозковий штурм їхній групі було б проблематично.

Тим паче, що в росіян не було зброї – система безпеки в аеропортах забороняє пасажирам перевозити з собою навіть складані ножики й манікюрні ножиці, не кажучи про щось серйозніше.

“Захоплення літака планується завчасно. Провести його спонтанно неможливо. Пасажири, в тому числі “вагнерівці”, не розуміли б причини екстреної посадки в Україні. Уявіть собі: ви летите на роботу із мрією про гарний заробіток, і тут раптом за 5 хвилин треба прийняти рішення, як розвернути літак, не розуміючи, чому він завчасно приземляється. Наприклад, якщо це технічні причини, то захоплюй не захоплюй, а все одно літак посадять. Реальні бойовики розуміли б, що без зброї в них шансів немає утримати літак із заручниками”, –  наголосив куратор операції.

“Більшість “вагнерівців” – артилеристи, тобто технічні фахівці з систем протиповітряної оборони. Які навряд чи можуть захоплювати літаки та робити революції в африканських країнах, – розповів журналістці Величко  співробітник СБУ на ім’я «Сергій», який брав участь в антитерористичних операціях в Україні та за кордоном. – І всі волання, припущення, що ми маємо справу з «суперсолдатами», які не дозволили б приземлити літак із ними в Україні – це звичайнісіньке невігластво та профанація. Ба більше, тупе підігрування ворогу”.

Виховати таких спеціалістів – надзвичайно дороге задоволення, яке не може собі дозволити жодна приватна компанія.

“Тільки державні бюджети можуть покривати видатки з утримання «суперсолдатів». На підготовку такої людини-“торпеди” йде від 6 до 8 років. Рахуйте самі, скільки грошей це коштує, якщо ми говоримо про хоча б тисячу бійців”, – пояснив офіцер СБУ «Сергій».

План “вагнерівської” спецоперації передбачав, що після примусової посадки турецького літака в Борисполі Служба безпеки по одному відведе бойовиків в окремі кімнати – під прикриттям стандартної для таких випадків процедури “фільтрації пасажирів”.

У кабінеті з готовою підозрою та рішенням суду про дозвіл на арешт кожного з “вагнерів” чекатиме виокремлений для кожного терориста слідчий СБУ. Злочинець отримає підозру, оперативник “Альфи” надягне на нього наручники.

Але сталося інакше. Через примху Зеленського “вагнерівці” чекали на свій рейс літака цілих п’ять днів. Спецоперацію перенесли аж на 30 липня. Розвідники в авральному порядку придбали їм нові авіаквитки, витративши кругленьку суму з державного бюджету.

“Заробітчан” поселили подалі від зайвих очей, де були доступні недорогі номери, які вміщали загалом 33 осіб. Під ці критерії підійшов санаторій “Білорусочка” поблизу Мінська.

Попри тиху зразкову поведінку “вагнерівців” протягом перебування в санаторії, 29 липня в їхні номери увірвався білоруський спецназ і одягнув на них наручники.

Офіційна підстава затримання – підозра в тому, що бойовики приїхали в Білорусь “для дестабілізації ситуації в період президентської виборчої кампанії”,- заявив журналістці Любові Величко офіцер СБУ.

Погоджуючись з аргументацією куратора «вагнерівської» спецоперації і офіцера СБУ на ім’я «Сергій», від себе додам. 

Я ознайомився з біографічними анкетними даними, встановлених на 40 «вагнерівців», 33-и з яких входили в першу групу на чолі з «Шаманом». Вони повинні були летіти літаком рейсу «Мінськ – Стамбул» 25 липня (перенесений на 30 липня). 

Стверджую, що серед них не було жодного професіонально підготовленого боксера, каратиста, рукопашника, самбіста чи дзюдоїста (як Путін). Завербовані «заробітчани» мали професійні навики застосування різних видів переносних ЗРК. Серед «солдатів удачі» були в основному мінометники, артилеристи, кулеметники, снайпер, водії бронетехніки і військові, які брали участь у бойових діях на Донбасі і в Сирії, а також п’ятеро цивільних безробітних росіян, завербованих на заробітки до Венесуели для «розбавлення групового коктейлю».  

Тепер ви можете собі уявити, чи змогли б такі російські «супермени» чинити хоч якийсь опір нашим бійцям «Альфи» - майстрам з рукопашного бою, які перебували на борту літака в якості пасажирів для контролю за поведінкою «вагнерівців»? Я – ні! 

До речі, серед 33-х «заробітчан», які повинні були летіти, справжніх ветеранів-«вагнерівців» була лише третина. Ось такі 33-и російські «богатирі» і з ними «дядько Чорномор» («Шаман») приземлилися б в аеропорту «Бориспіль», де їх з «хлібом і сіллю» і наручниками чекала наша «Альфа». «Заробітчанам» ввічливо наділи б кайданки і доставили б у слідчий ізолятор, якби Зеленський улесливо не заглядав у вічі кремлівському «кривавому карлику» і не провів з ним телефонної розмови 26 липня…    

***

План ознайомлення суспільства із операцією «вагнерівці» і зрадою влади

Аналізуючи пред’явлені  колегою «Андрієм Невідомим» 31 липня фактичні дані (документальні докази!), слухаючи його пояснення і відповіді на запитання для мене (як слідчого і начальника відділу військової контррозвідки СБУ в минулому) не було ніяких сумнівів, що операція із виманювання і затримання «вагнерівців» була!

План операції «вагнерівці» «злили» в Москву після наради у президента Зеленського 24 липня. Операція була провалена з вини Зеленського, який дозволив бути на цій нараді третім особам і віддав наказ про перенесення затримання «вагнерівців» на 30 липня, чим, на мою думку,  вчинив державну зраду. 

За своєю масштабністю, професійністю підготовки і виконання операція із вербування, документування, заманювання і запланованого затримання «вагнерівців» просто вражала! Якби не надані документальні докази з аудіо і відео записами, повірити в існування такої операції було б майже неможливо.

Успішне виконання операції із затримання «вагнерівців» завдало б нищівного, непоправимого міжнародного, юридичного, політичного, морального і професійного удару особисто Путіну! 

Але з вини Зеленського, який продовжує заглядати йому у вічі та його друга Єрмака унікальна операція, яка проводилася ГУР МО і СБУ спільно із спецслужбами країн НАТО (США, Туреччини, Великої Британії) без єдиного проколу впродовж півтора року, була провалена в результаті державної зради  офісу президента.

Залишалося встановити, хто саме з присутніх на нараді у Зеленського 24 липня є «кротом» спецслужб РФ, який проінформував своїх кураторів про операцію затримання «вагнерівців», заплановане на 30 липня.

Необхідно було також продумати план, як інформацію про операцію і її провал через зраду в офісі президента довести до суспільства. Офіцерам спецслужб, які брали участь в операції із затримання «вагнерівців», проводити прес-конференцію – не можна. Це, думаю, зрозуміло всім. 

Провести самому брифінг або зробити відповідну заяву з цього питання у ЗМІ – мені як генералу СБУ було не зовсім етично. Зробити це я міг лише в крайньому випадку – якби інформація про операцію «вагнерівці» не була обнародувана журналістами або народними депутатами. 

Вирішили зупинитися на старому, провіреному способі, який спецслужби часто використовують у подібних випадках. Передати матеріали журналістам, які користуються довірою у людей, відомі своїми об’єктивними публікаціями і розслідуваннями, мають принципову громадянську українську патріотичну позицію (у нашому випадку це було дуже важливо!) або мають свої джерела в СБУ і ГУР, яким довіряють. Таке було і в моїй практиці, коли очолював відділ військової контррозвідки СБУ.

З метою донесення суспільству правди про спецоперацію «вагнерівці» ми розпочали власну операцію під кодовою назвою «Бумеранг» (https://www.youtube.com/watch?v=hATKA_380y8&feature=share). 

По завершенні зустрічі колега «Андрій Невідомий» заявив, що співробітники СБУ і ГУР, які брали участь в цій операції, вважають, що Зеленський зрадив не лише їх, а й рідних загиблих захисників України. Таке не пробачається,- наголосив офіцер. Вони вирішили обнародувати через журналістів і політиків інформацію про провал операції із затримання «вагнерівців», щоб встановити хто зрадив і заслужено покарати зрадників. 

На прохання «Андрія Невідомого» я підписав йому свої статті в «Україні молодій» на згадку про нашу зустріч і ми міцно потиснули один одному руки, що означало: «Своїх не кидаємо!».

Судячи з обсягів і змісту публікацій, обнародуваних документів, часу їх появи – оперативні працівники спецслужб  і журналісти спрацювали професіонально! За що їм дякую від імені нашої команди.

***

Реакція США на заяву Путіна

В інтерв’ю телеканалу «Россия-24» 27 серпня Путін заявив, що затримання в Білорусі 33 російських найманців ПВК «Вагнер» — «це операція спецслужб України і США. Зараз це достовірно відомо».

Увага! Путін у своїй заяві зміщує акцент на затримання «вагнерівців» саме в Білорусі й наголошує, що це справа рук українських та американських спецслужб, прямо натякаючи, що СБУ передала КДБ РБ інформацію про «вагнерівців», які прибули в Білорусь для вчинення масових безпорядків під час президентських виборів.

Пригадуєте статтю в «Комсомольській правді» (06.08.2020), яка з посиланням на свої джерела у російських спецслужбах, написала, що «білоруські спецслужби уже були в тісному контакті з українськими, отримавши від них інформацію про заїзд «диверсантів».

Конструкція такої заяви Путіна є тонкою маніпуляцією, мовляв Росія не причетна до затримання своїх громадян у Мінську 29 липня. Це справа рук  спецслужб України і США.

Путін правий в одному – спецслужби України і США дійсно спільно проводили операцію «вагнерівці». Але з метою НЕ затримання їх у Мінську, а щоб  виманити «вагнерівців» з Росії через Білорусь і затримати їх в Україні в результаті вимушеної посадки літака, на якому вони повинні були летіти із Мінська до Стамбулу. СБУ і ЦРУ США не мають ніякого відношення до затримання «вагнерівців» в Мінськуі, оскільки інформацію про операцію вони ні Путіну, ні Лукашенку «не зливали».

Інформацію про заплановане затримання «вагнерівців» в Україні, яке було перенесене за вказівкою Зеленського з 25 на 30 липня, на моє глибоке переконання, «злили» Путіну (спецслужбам Росії) «кроти» офісу президента – Зеленський або Єрмак.

США не заперечили того, що їх спецслужба разом з українською проводила спільну операцію з виманювання «вагнерівців» через Білорусь в Україну, де їх планували затримати. США, а лише жорстко відповіли Путіну на використання ним бойовиків ПВК «Вагнера».

Речниця Державного департаменту США Морган Ортагус заявила: «Нам відомо про повідомлення про дворушницьке використання Росією маріонеточних сил. Ці історії відволікають увагу від справжньої проблеми, яка полягає в тому, що Росія використовує ці сили для приховування власних наполегливих зусиль поставити уряди інших країн у незручне становище, посилити розбрат усередині країн, підтримати автократів та загалом сіяти хаос, щоб дати Росії можливість впливати на події глобально. Відкриті зусилля Росії позбавити народ Білорусі суверенних прав є неприйнятними». 

«Нахабне використання Москвою найманців ПВК «Вагнера» в цілому світі збагачує російську еліту, завдаючи шкоди країна, у яких вона працює. Використання Росією кампаній впливу для ослаблення супротивників та приглушення голосу народу є неприйнятним», — наголосила Морган Ортагус 

(https://suspilne.media/59058-derzdep-prokomentuvav-zaavu-putina-pro-najmanciv-pvk-vagnera-u-bilorusi/).

Заяви Зеленського, Єрмака, керівників ГУР, СБУ і СЗР, що спільної з спецслужбами країн НАТО операції по затриманню «вагнерівців» не було є цинічною брехнею українському народу!

Те, що така операція проводилася беззаперечно доказано вище наведеними неспростовними доказами!

У випадку провалу подібних операцій керівники спецслужб західних країн мовчать і нічого не коментують! 

Про своє звільнення з посади начальника ГУР МО Бурба заявив, що він «iз повагою ставиться до рішення Верховного головнокомандуючого здійснити ротацію». «Як військовослужбовець я був і залишаюся поза політикою... Не все на війні залежить від нас», — наголосив генерал-полковник Бурба. 

Проте сказати публічно правду про  операцію після такого принизливого звільнення і політичного скандалу з її провалом через зраду в офісі президента Зеленського, у генерала не хватило духу і громадянської мужності, не дивлячись на те, що він учасник бойових дій і відзначений державними бойовими орденами. 

Наслідки провалу операції будуть негативні, якщо скандал навколо неї вб’є перспективи підвищення рівня переданих Україні розвідувальних даних від США, в т. ч. даних космічної розвідки.

А такий наслідок цілком реальний, оскільки американцям немає сенсу ділитися розвідданими, якщо є серйозна небезпека, що всі ці відомості відразу стануть надбанням ФСБ РФ. 

***

Таємна зустріч Зеленського з керівником МІ-6 Муром 

На початку жовтня (7-8 числа) Зеленський відвідав з офіційним візитом Велику Британію, де мав прийом герцогом і герцогинею Кембриджськими у Букінгемському палаці і зустріч з прем’єр-міністром Борисом Джонсоном. Все це спостерігали мільйони українців. 

Поки ЗМІ обговорювали ці прийоми і зустрічі, а експерти аналізували підписані договори, президент Зеленський за рекомендацією (чи на прохання) прем’єр-міністра Джонсона провів таємну двох годинну зустріч з новопризначеним керівником британської розвідки МІ-6 Річардом Муром, яку офіс президента не афішував. Зеленський, мабуть, розраховував на те, що про неї ніхто не дізнається. 

Наївний! Витік інформації про зустріч був зроблений навмисно. Офіс МІ-6 ніяких повідомлень і коментарів про неї не дає.  

Повторюсь, але стовідсотково правий колишній керівник секретної спецслужби Ізраїлю «Натів» Яков Кедмі, який назвав Зеленського «лохом в кубі» і «інфантильним ідіотом», якого «необхідно показати психологу». 

Хто такий Річард Мур? Кадровий розвідник МІ-6 (Secret Intelligence Service – SIS). Службу в розвідці почав в 1987 році. Закінчив Оксфорд, отримав ступінь бакалавра філософії і політичної економіки. Займав пост заступника радника уряду Великої Британії з питань національної безпеки. Свою секретну роботу розвідника «суміщав» під прикриттям дипломатичної діяльності у В’єтнамі, в Туреччині з 1990 по 1992 рік, потім в Пакистані і Малайзії. У 2000 роки займав ряд постів в центральному офісі МІ-6. З січня 2014 по грудень 2017 року був послом Об’єднаного Королівства в Туреччині. 

Стосовно Росії Мур займає жорстку позицію як і уряд Бориса Джонсона після отруєння Скрипалів, Навального, втручання росіян у парламентські вибори 2019 року, спроб російських хакерів украсти дані щодо вакцини проти коронавірусу і багатьох інших протиправних агресивних дій Російську Федерацію Велика Британія розглядає як загрозу своїй національній безпеці.    

Вперше про Річарда Мура я почув у вересні 2008 року від свого колеги по ПАРЄ, депутата британського парламенту Майкла при обговоренні на Політичному комітеті проекту резолюції про агресію РФ проти Грузії. Справа була в тому, що у квітні того ж року на засіданні Комітету і на сесії ПАРЄ я попередив, що в травні Косово в односторонньому порядку проголосить про свою незалежність і виникне воєнний конфлікт, який призведе до людських жертв, а «впродовж 4-6 місяців Росія розв’яже війну проти Грузії, анексує Південну Осетію і Абхазію, створить там квазідержави і на їх територіях розмістить свої військові бази». Що і трапилося в середині травня в Косово і через чотири місяці в Грузії – 8 серпня 2008 року. Я тоді пропонував створити комісію ПАРЄ з питань раннього попередження воєнних конфліктів на території країн Ради Європи і відвідати Росію, Грузію, Косово і провести переговори з керівництвом цих держав. Проте до моєї пропозиції не прислухалися (комісія була створена після анексії РФ Абхазії і Південної Осетії). 

На квітневому засіданні Комітету ПАРЄ британський парламентарій Майкл, знаючи що я генерал української спецслужби, запитам мене з англійським гумором: «Пане генерале, а чиєї розвідки інформація про Косово і що Росія нападе на Грузію через 4-6 місяців? Випадково не нашої – МІ-6?». 

Я відповів йому українським прислів’ям на англійський лад: «У вас англійців, джентльмен не перехреститься, поки грім не гряне. То, що – будемо чекати російського грому?». І порадив прислухатися до мого політичного аналізу ситуації в Косово, на Кавказі і моєї пропозиції щодо створення комісії…

Так от, коли у вересні 2008 року на Політичному комітеті ПАРЄ ми готовили проект резолюції про агресію Росії проти Грузії, Майкл сказав мені, що у нього є друг Річард Мур – мій колега зі спецслужби, професіональний аналітик МЗС Британії і при найменшій нагоді він познайомить нас, оскільки говорив йому про мій аналіз і прогноз щодо Косово і Грузії і він його зацікавив. 

Але так і не познайомилися. А ім’я Річард і прізвище Мур запам’яталися. Хто ж не знає короля Англії Річарда Левове Серце і абревіатуру «МУР - Московский уголовный розыск». 

Та повернемося до конфіденційної зустрічі Річарда Мура і Володимира Зеленського, яка відбувалася в центральному офісі МІ-6.

Перш ніж сказати, про що могла бути їхня розмови, зроблю декілька загальних зауважень. 

Перше, МІ-6, яка входить до складу МЗС Великої Британії, сама могутня в інтелектуальному і аналітичному плані зовнішня розвідка світу. МІ-6 – це інтелект, а ЦРУ США – тіло (мускули) НАТО.

Професійний же рівень Зеленського і Баканова в оборонній і безпековій сферах рівний нулю, про що засвідчує їх майже півторарічне керівництво державою і СБУ та провал операції із затримання «вагнерівців».   

Друге, згідно з протоколом зустрічі на самому високому рівні (президента і прем’єр міністра), це безпрецедентний (нечуваний) в історії випадок, коли глава іншої держави за вказівкою (на прохання, пропозицію, як завгодно називайте) прем’єр-міністра приймаючої сторони, йде на зустріч («на килим») до керівника розвідки цієї країни!

Жодному з попередніх президентів України, під час їхніх офіційних візитів до США, Великобританії або іншої країни Великої вісімки (G8) такої принизливої зустрічі з керівниками розвідок цих країн (ЦРУ, МІ-6 і т. д.) не пропонували і не організовували. 

Третє, Зеленському сказали, що на зустріч з Муром він може взяти з собою лише голову СБУ Баканова і, можливо, керівника  розвідки (ГУР МО або СЗР) і – більше нікого. Перекладач буде лише з британської сторони (можете не сумніватися, що він кадровий розвідник МІ-6).

Четверте, прем’єр-міністр Борис Джонсон з етичних міркувань не міг і не хотів говорити Зеленському неприємні речі. Зробити це він  доручив керівнику МІ-6 Муру – професійному розвіднику і дипломату, перед яким на зустрічі сиділи профани – сценічний образ кіношного президента Голобородька і його «друга дитинства з одного двору», які поняття не мають в розвідувальній і контррозвідувальній діяльності спецслужб.  

П’яте, не сумнівайтеся, зустріч записувалася декількома прихованими відеокамерами з різних ракурсів, щоб зафіксувати реакцію Зеленського і Баканова (і того, хто ще був з ним), їхню міміку на обличчі, вирази очей, жести, рухи рук ніг під час розмови, ознайомлення з документами, аудіо і відео записами, які Річард Мур продемонстрував Зеленському і, можливо, подарував на довгу пам’ять про незабутню зустріч.

Проаналізувавши відео записи спеціалісти складуть об’єктивний психолого-психічний портрет Зеленського (і тих, хто був з ним) і зроблять висновок наскільки щирим  (брехав чи говорив правду!) він був під час спілкування з главою МІ-6 Муром.

Шосте. Геополітичне питання. З моєї точки зору, керівництво Об’єднаного Королівства через МІ-6 проводило так зване «політичне вербування» Зеленського – переорієнтацію його політичного курсу зі Сходу (від Росії) на Захід (до ЄС і НАТО) – «Геть від Москви!» і щоб він, нарешті, перестав «заглядати Путіну у вічі».

Після виходу Англії з ЄС їй потрібний надійний економічний, політичний і військовий партнер з урахуванням вічних недружніх (ворожих) стосунків з Росією. Великобританія прагне самоствердитися й посилити свої позиції у сучасному світі, зокрема й у Східній Європі. 

Росія багато в чому й визначає взаємний інтерес України та Великої Британії.

Для Києва Лондон завжди був одним із найпослідовніших і найжорсткіших соратників у Європейському Союзі у протидії агресії Росії. І, як засвідчив візит Зеленського до Великої Британії, таким він залишається і після Brexit. Слова Бориса Джонсона про те, що «Об'єднане Королівство є найпалкішим прихильником України», — не просто дипломатична ввічливість. Є кілька причин, через які Лондон займає таку позицію.

Одна з них (основних) мною вказана вище – загрози національним інтересам Великобританії з боку режиму Путіна.

Наступна. Ще з радянських часів Велика Британія своїм імперським минулим, політичними традиціями та стилем життя викликала в нашого істеблішменту особливий пієтет, несвідоме замилування. До цього традиційного романтичного благоговіння нині додалися цілком прагматичні інтереси українських політиків і олігархів — навчання дітей в Кембриджі, рахунки в англійських банках, нерухомість у Лондоні…

Окрім того, на українська еліта теж дійшли висновку, що не варто складати всі яйця в один кошик, і під час російської агресії потрібно розвивати особливі відносини з Об'єднаним Королівством. І оскільки Німеччина свого часу взяла на буксир Польщу й Угорщину, чому б цю роль стосовно України не взяти на себе Великій Британії? Звісно, Сполучені Штати залишаються основним зовнішньополітичним союзником України. 

Але ніхто в усьому світі не знає, куди рухатиметься США після президентських виборів 3 листопада і, що там буде відбуватися після них. До того ж для Вашингтону, який є глобальним гравцем номер один, наша країна — одна з багатьох. Інша річ — Велика Британія, для якої Україна справді може стати молодшим партнером.

Загалом усе склалося для зближення двох країн, що підтверджується результатами перебування Зеленського в Лондоні. Для закріплення і розвитку стосунків Великобританії і України необхідно очистити офіс президента від російських «кротів», щоб не було витоку інформації і усунути проросійські налаштованих осіб (носіїв «руского міра») з оточення президента Зеленського, які впливають на нього.

Ось чому, на мою думку, Борис Джонсон відправив Зеленського на зустріч з главою МІ-6 Річардом Муром.

***

Про що ж могли говорити Мур і Зеленський за закритими дверима і чому прес-служба президента так приховувала інформацію про цю зустріч? Адже за словами самого Зеленського, якого ЗМІ змусили визнати, що зустріч ця була, більшість питань голови МІ-6 стосувалися допомоги Україні щодо захисту суверенітету й територіальної цілісності, а також боротьби з фейковими новинами.

«Саме вони (британська сторона – Г.О.) сказали, що в нас велика проблема з тим, що ЗМІ фінансуються не лише українцями… І тому головне питання, про яке ми говорили, якраз про те, що мають бути незалежні ЗМІ, які сьогодні, коли в нас війна, захищають наш суверенітет і територіальну цілісність»,-  сказав Зеленський.

Запитання до президента, якщо «головним питанням», яке він обговорював з Муром, було «що ЗМІ фінансуються не лише українцями» і що  «мають бути незалежні ЗМІ», то для чого було приховувати цю зустріч від українського суспільства і взагалі йти на неї?

Дійсно, правий Яков Кедмі, який вважає Зеленського «ідіотом»!

Видання «Дзеркало тижня» (12.10.2020) повідомило, що на зустрічі з керівником МІ-6 Річардом Муром з українського боку брали участь лише Зеленський і Баканов (але були відсутні представники офісу президента). На ній обговорювали такі три основні теми.

Перша – атаки української влади на антикорупційні органи в Україні й прагнення офісу президента взяти під контроль САП, НАБУ, Офіс генерального прокурора, а  також судові інстанції. 

Друга – ситуація на Сході й дії Росії. 

І, нарешті, третя (що стосується, зокрема, й російської тематики) – оточення Зеленського, не тільки офіційне, а й неформальне, яке має значний вплив на главу Української держави. 

Як розповіло наше джерело, зазначає видання «ДТ», закритість зустрічі була продиктована саме обговорюванням персон із оточення Зеленського: британці бачать, як ВИТІКАЄ ІНФОРМАЦІЯ з України. Зазначимо, що раніше тему найближчого оточення президента України на переговорах з Зеленським порушували американці. Але їхній кейс був тиском на українську владу. А у британців це було попередження. 

якими його асоціюють,- наголошує «ДТ».  

Зеленський заявив, що на зустрічі з керівником МІ-6 був інший склад, ніж пише преса. Проте не називає, хто саме був з ним на зустрічі з Муром і порадив українським ЗМІ «ретельніше перевіряти інформацію, яку вони публікують».  Так чому ж Зеленський не називає тих, хто був з ним на зустрічі, а лише дає поради пресі? Яка може бути державна таємниця, якщо наприклад, на цій зустрічі з ним були керівники ГУР МО і СЗР? Вкотре правий Яків Кедмі!

***

«Оперативний захід №16...GF»

Зустріч Зеленського з главою МІ-6 Річардом Муром відбулася 8 жовтня. Місяцем раніше до неї, 4 вересня в газеті «Україна молода» я опублікував статтю з заголовком «Служу Росії? Як спецслужби США виявили ЗЕ! «кротів» Москви на Банковій». 

Особливу увагу на неї звернули відповідні працівники окремих посольств країн – членів НАТО в України, з якими я мав зустрічі після виходу статті.

Нагадаю основні положення цієї публікації. Думаю, що прочитавши її і вище викладене, ви зрозумієте, чому Зеленського «покликали на килим» до керівника МІ-6 за «джентльменською  порадою» прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.  

14 лютого цього року група американських сенаторів від Демократичної та Республіканської партій  (Крістофер Мерфі, Рональд Джонсон і Джон Баррассо) відвідала Україну і зустрілася із президентом Зеленським (на фото).

Президент зустрівся з сенаторами США від Демократичної та Республіканської партій

14.02.2020. Київ. Зустріч президента Зеленського з сенаторами США

18 лютого сенатори передали свої міркування, викладені в доповіді про результати свого візиту в Україну, Комітету з питань зовнішніх зв'язків Сенату США.

Основний розлом думок з приводу військової допомоги Україні був у питанні про розширення співпраці розвідувальних структур США та України й підвищення рівня переданих Україні розвідувальних даних від США, в тому числі й більш повних даних космічної розвідки, на чому наполягала частина членів сенатського комітету з внутрішньої безпеки та державних справ.

Проти цього активно виступало керівництво Національної розвідки США.

Після досить гострих дискусій за пропозицією одного з сенаторів було реалізовано «оперативний захід №16...GF», який означав, що спецслужби США проводять комплекс оперативних і розвідувальних заходів iз верифікації та документування зв’язків вищого керівництва України з державними структурами РФ, в першу чергу з її спецслужбами. 

Для глибшого розуміння що таке «оперативні заходи №16...GF» рекомендую керівникам СБУ, ГУР і СЗР ознайомитися з моєю публікацією в «УМ» (07.02.18.) під заголовком «Ігрища на крові: «Фіговий листок» американських санкцій проти Росії», де йдеться, зокрема, про політичні ігри Путіна і Трампа та спецслужб США і РФ 

(https://www.umoloda.kiev.ua/number/3271/180/120326).

На необхідність застосування «№16...GF» вплинуло й оприлюднення тексту липневої 2019 року телефонної розмови між Трампом і Зеленським, через яку розпочали процедуру імпічменту щодо президента США. Стенограма їх розмови була оприлюднена напередодні їхньої зустрічі 25 вересня 2019 року на полях 74-ї сесії ГА ООН. 

Іншими словами, США вирішили провести оперативну перевірку Зеленського. та його близького оточення, а також призначених Зеленським керівників спецслужб і силових відомств, чи не є вони «кротами» Москви.

Останньою краплею для прийняття цього рішення став таємний візит Зеленського з Єрмаком в Оман на початку січня 2020 року і зустріч їх iз представником Путіна. Після візиту в Оман і спілкування там з людьми Путіна Зеленський призначає Єрмака керівником свого офісу (11.02.2020) і членом РНБО (12.02.2020).

За оцінкою старшого наукового співробітника Центру глобальної свободи та процвітання Інституту Катона (Вашингтон, США) Андрія Ілларіонова: «…як мінімум з липня 2019 року й до сьогодення всі більш-менш значимі ініціативи та дії пана Єрмака працюють на Росію». 

Суть заходу була проста. Залучивши як довіреного учасника розвідку Великобританії МІ-6, через ГУР МО України США запропонували українській стороні свою участь в операції iз затримання бійців ПВК «Вагнера», які воювали як на території України, так і на території Сирії та Лівії.

Сам результат операції iз затримання «вагнерівців» майже не цікавив США і Великобританію. Участь Росії в сирійському і лівійському воєнних конфліктах добре задокументовано спецслужбами США і декілька сотень «вагнерівців» були знищені в пісках арабських країн. 

Головним для США була фіксація наявності (або відсутності) витоків інформації та її обсягів у Росію з українських державних структур: офісу президента, МО, ГУР, СБУ, СЗР.

Українська сторона (президент Зеленський, глава його офісу Єрмак і керівники спецслужб) навіть не здогадувалася, що розвідка США при взаємодії з союзниками Великої Британії МІ-6 та інших країн НАТО проводила операцію «китайська шкатулка» або «подвійне дно» (назва умовна). ГУР і СБУ було запропоновано провести спільну операцію по вербуванню найманців ПВК «Вагнера» на роботу в Сирію чи Венесуелу. Виманити їх із Росії в Білорусь, а далі літаком до Туреччини. Потім вимушена посадка літака на одному з аеропортів України і захопленням «заробітчан». Як кажуть, класика жанру.

Операція була розроблена ГУР МО і СБУ разом із спеціалістами спецслужб США і Великої Британії (МІ-6), які мають досвід проведення подібних операцій і володіли повним обсягом інформації про ПВГ «Вагнер». Американці запропонували ГУР МО України через військове відомство Англії об’єднати зусилля iз затримання «вагнерівців», які вчинили воєнні злочини в Україні, Сирії і Лівії. 

Українська сторона з вдячністю погодилася на пропозицію, оскільки ГУР і СБУ самостійно вели оперативний пошук iз фіксації місця перебування і документування даних про російських «вагнерівців» і найманців-бойовиків, які брали участь у бойових діях на Донбасі проти України, після збиття ними українських військових літаків, гелікоптерів і пасажирського літака Малайзійських авіаліній 17 липня 2014 році. 

Спільна операція спецслужб України і США розпочалася понад рік тому, коли Зеленський уже був обраний президентом (21.04.20.), а голова СБУ Василь Грицак (звільнений 27.12.19.) і генпрокурор Юрій Луценко ще залишалися на своїх посадах (звільнений 29.08.19). Пізніше до операції була залучена розвідка Туреччини (член НАТО). 

27 серпня 2020 року в ефірі «Право на владу» Луценко підтвердив, що українські спецслужби iз західними партнерами дійсно проводили масштабну спецоперацію щодо затримання «вагнерівців».

«Я знаю, що всі ці розмови були задокументовані в минулому році в рамках одного кримінального провадження і в рамках співпраці українських спецслужб із західними і близькосхідними партнерами. Ці «вагнерівці» були знайдені, їм було поставлено запитання про участь у військових злочинах на території України. У Міністерстві оборони та СБУ проводили оперативні записи, які надсилали до Генеральної прокуратури України», — сказав Луценко. 

Керівництво спецслужб України не знало, що для їх американських і британських колег пріоритетною метою в спільній операції було встановити, чи є російські «кроти» в оточенні новообраного президента України Зеленського і серед призначених ним керівників спецслужб та оборонного відомства і чи не є «кротом» Путіна сам Зеленський. 

Для нових керівників спецслужб України коротко поясню суть спецоперації під умовною назвою «китайська шкатулка», яку досить часто практикують спецслужби Заходу (шкатулка-головоломка, яка може бути відкрита лише після якоїсь неявної дії або серії маніпуляцій. Для відкриття шкатулки потрібний рух ряду невеликих її частин). 

Кінцеву мету спільної операції щодо «вагнерівців» знали лише її організатори — керівництво Національної розвідки США і МІ-6. У нашому випадку операція мала дві мети. 

Про першу знали залучені сторони (ГУР і СБУ), які вважали, що єдиною метою операції є вербування «вагнерівців» на заробітки у Сирію і Венесуелу, збір їх в декілька груп, доставка основної групи на чолі з «Шаманом» з Росії в Білорусь, а далі літаком рейсу «Мінськ—Стамбул» до Туреччини, маршрут якого проходив через повітряний простір України. Далі — вимушена посадка на одному з наших аеродромів і захоплення спецназом «Альфа» всіх 33 «вагнерівців-заробітчан».

Так повинна була завершитися спільна українсько-американська-турецька операція iз затримання «вагнерівців» ще в першій половині дня 25 липня, якби б не було доповіді керівників ГУР МО і СБУ (Бурби і Баранецького) 24 липня Зеленському в присутності Єрмака та інших осіб, що призвело до «зливу» інформації Москву і в кінцевому результаті — провалу операції. 

На мою думку, представник ЦРУ в СБУ для досягнення головної мети операції для США і Великої Британії (чи є «кроти» в офісі президента і серед керівництва спецслужб України) міг порадити керівнику СБУ Баканову або його заступнику Баранецькому доповісти президенту Зеленському про фінальну стадію операції із захоплення «вагнерівців», яка була запланована на 25 липня – за дві доби до «припинення вогню і встановлення  тиші». Що Баранецький і зробив з начальником ГУР МО Бурбою 24 липня. 

Представник ЦРУ доповів (не міг не доповісти!) своєму керівництву в Вашингтон про заключну фазу операції «вагнерівці» і перенесення її на 30 липня. Залишалося лише чекати, чи проявить себе московський «кріт» і хто він.

Результат «оперативного заходу №16...GF» ЦРУ США (головної мети операції) такий: Росія отримала як мінімум два повідомлення від своїх «кротів» у Києві про підготовку «українськими і американськими спецслужбами операції затримання російських «вагнерівців» і відразу після їх арешту в Мінську вибухнула масштабною інформаційною кампанією про «провокацію з боку України, щоб посварити Білорусь і Росію», що, власне, було вже лише додатковим підтвердженням витоку інформації з найближчого оточення Зеленського або і від нього самого.

Американські та англійські спецслужби зафіксували витік інформації та канали цього витоку. 

Висновки з цього факту зроблені й матимуть дуже сильний вплив на багато процесів в Україні. Не виключаю, що незабаром про все це буде в пресі,- зауважив я у своїй статті 4 вересня. 

Згодом мій прогноз отримав підтвердження, зокрема, результатами поїздок Зеленського до Брюсселя і Лондона. 

За моєю інформацією аналітичного характеру, на зустрічі Річард Мур і розвідники МІ-6 продемонстрували Зеленському і Баканову  документальні докази, в  тому числі аудіо записи перехоплених телефонних розмов і аргументовано доказали їм, що в офісі президента, парламенті та інших органах державної влади присутня російська агентура, хто з політиків має контакти в Росії, з ким і які саме. Показали канали витоку важливої державної інформації в Москву і через кого, які олігархи мають вплив на владу і конкретних посадових осіб і в якій формі, їх грошові потоки та схеми фінансування проросійських ЗМІ.

Тепер ви вірите в маячню Зеленського, який заявив, що на зустрічі з керівником МІ-6 Муром головним питанням, яке обговорювалося, була лише «проблема фінансування ЗМІ не лише українцями» і що «мають бути незалежні ЗМІ»?

Думаю, що зрозуміло, чому Єрмака та інших осіб з офісу президента не допустили на зустріч з Річардом Муром.

***

Сподіваюся також, що всім розуміло чому Зеленський і його фракція «слуг» разом з «ОПЗЖ» категорично виступають проти створення парламентської ТСК з розслідування причин провалу спецоперації «вагнерівці».

Як відомо, рідні та близькі загиблих на Донбасі українських воїнів звернулися до Верховної Ради з вимогою створити ТСК для розслідування ситуації навколо видачі "вагнерівців", затриманих у Білорусі, російській владі. Серед тих, хто вимагає створення ТСК, – мати загиблого в літаку Іл-76 Віталія Бондаренка Ніна Бондаренко, батько загиблого в Іл-76 Павла Ніконова Сергій Степанович Ніконов, вдова Героя України, командира літака АН-30Б, що був збитий російськими найманцями у червні 2014 року, Костянтина Могилка Віталіна Тарасова, Тетяна Котова, дружина Олександра Котова, який загинув у збитому літаку Іл-76.

"Не розумію, чому було зірвано спецоперацію по передачі так званих "вагнерівців" до України. Це особи, які влітку 14-го року збивали наші літаки та гелікоптери. Попіл від цих літаків та від згорівших заживо пілотів ще й досі на руках цих людей. Вимагаю від Верховної Ради України, від СБУ створити Тимчасову слідчу комісію, яка дасть відповіді на такі запитання. Кому було вигідно зірвати цю спецоперацію та віддати до Росії людей, які вбили наших рідних? Вимагаю прізвищ зрадників, справедливості та правди", – говорить Віта Тарасова.

"Ми наполягаємо на тому, щоб така ТСК розпочала свою роботу негайно. Ігнорування наших вимог, як і вимог активної, небайдужої частини суспільства буде наругою над пам'яттю загиблих захисників України", – наголошують родичі загиблих українських воїнів.

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія виступив "категорично проти" створення будь-якої тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка б стосувалася роботи спецслужб у справі операції щодо "вагнерівців" і запропонував представникам опозиції альтернативний майданчик для дискусії - підкомітет з питань розвідки, який він очолює. Про це він заявив у коментарі журналістам біля Верховної Ради. 

Народний депутат з фракції "Опозиційна платформа – за життя" (голова політради партії кум Путіна Медведчук) Нестор Шуфрич в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив, що ніякої Тимчасової слідчої комісії по справі "вагнерівців" у парламенті створено не буде, бо ніякої спецоперації українських спецслужб із затримання російських найманців не було (https://youtu.be/ep4qFAztzd0).

Незважаючи, що «ОПЗЖ» жорстко критикує Зеленського і знаходиться в опозиції до нього, Шуфрич підтримав (найімовірніше, за вказівкою Путіна, переданою через Віктора Медведчука) позицію, яку раніше висловлювали Зеленський і Єрмак відносно резонансної інформації щодо зриву спецоперації із затримання «вагнерівців» після доповіді про неї в офісі президента, оприлюдненої у ЗМІ.

На мою думку, блокування створення ТСК у справі «вагнерівців» робиться з метою, щоб не було офіційного визнання, що така операція була (це буде гучним ляпасом особисто Путіну!) і головне – не виявити «крота» в офісі президента Зеленського, який «злив» інформацію про неї в Москву. 

Наголошую, якщо президент Зеленський негайно не звільнить Єрмака з займаної посади і не буде створена парламентська ТСК у справі «вагнерівців», то це, на мою думку, буде прямим доказом того, що Зеленський і Єрмак – агенти Москви, які разом працюють на РФ, а фракції «Слуга народу» і "ОПЗЖ" – вороги України!

ЗЕ!«кроти» Москви на Банковій?

На цю тему: Предатели на самом верху. Спасет ли Зеленский Ермака от гнева ЦРУ и ФБР 

Довіра до Зеленського в американському і британському розвідувальному товаристві підірвана. Це факт! Про це мені відомо від окремих американських сенаторів.

Будемо сподіватися на те, що скандал з провалом операції «вагнерівці» не позначиться на обсягах американської і британської військової допомоги Україні у фінансовому вимірі. Все-таки Україна для США і Великої Британії є дуже важливим партнером і Вашингтон і Лондон зацікавлені у підвищенні нашої обороноздатності протистояти російській агресії.

Але для нас дуже негативним наслідком буде, якщо скандал навколо «вагнерівців» і «Зеленського — Єрмака» вб’є перспективи підвищення рівня переданих Україні розвідувальних даних від США, в т. ч. даних космічної розвідки.

Оперативні й високоточні супутникові дані — це те, що вимірюється не в грошах, а у врятованих життях українських військових, які завдяки цим даним можуть швидко дізнатися про будь-які пересування ворожих підрозділів. 

Проте, судячи з подій після провалу спільної операції із затримання «вагнерівців», Зеленського, схоже, турбує не це, а лише те, як урятувати Єрмака, а разом з ним і себе.

Нам треба розуміти, що лише тісна співпраця зі США  і Великою Британією є запорукою перемоги України у війні з РФ! 

Місцеві вибори засвідчили поразку партії «Слуга народу» і особисто президента Зеленського, втрату ними довіри українського народу, незважаючи на організовану Зеленським антиконституційну піар компанію з опитуванням.

Тому, на мою думку, важливо якнайшвидше добитися усунення Зеленського з поста президента України і притягнення його разом із Єрмаком до кримінальної відповідальності за державну зраду, поки вони не здали всю Україну в «обійми» Росії, а Зеленський не перетворився на диктатора і васала типу Лукашенка. 

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО,

Герой України, 

кавалер ордену ООН «Діяння на благо народів»,

генерал-лейтенант, 

народний депутат України 2 - 6 скликань, 

член ПАРЄ (2006-2010 рр.), 

кандидат юридичних наук; для видання Аргумент


На цю тему:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]