В Україні відзначають 100 років героїчного бою під Крутами

Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина відбулася подія, яка увійшла в українську історію як бій під Крутами.

Цей бій, який мужньо вели декілька сот київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» з 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова, тривав 5 годин.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дороз.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

В Україні вшановують пам'ять студентів, що полягли у нерівному протистоянні із більшовицькими військами армії Муравйова. І хоча події датовані 29-м січня, вже на сьогодні запланована низка заходів.

Зокрема, вшановуватимуть героїв безпосередньо у Чернігівській області, де й стався визначальний бій. У Івано-Франківську створять реконструкцію бою. А в Тернополі місцеві студенти символічно себе ув'язнять, аби привернути увагу до героїчного подвигу юнаків у 1918-му.

А вже у понеділок – смолоскипною ходою активісти та небайдужі пройдуть в столиці та інших містах України.

Разом з тим, сьогодні вранці в Києві зі станції Київ-Пасажирський вирушив швидкісний «Потяг єднання» на станцію Крути.

Як повідомили в Українському інституті національної пам’яті, о 12:00 розпочнеться церемонія вшанування пам’яті Героїв Крут за участю Президента України Петра Порошенка. Зокрема, відбудеться церемонія пам'яті, вручення Державних прапорів з пам'ятними стрічками, прем'єрне виконання концертного маршу «Героям Крут».

 В українську історію бій під Крутами увійшов як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України.

«Аргумент»


 В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]