Історія поразок москалів

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Вони кажуть: «Росіян ніхто і ніколи не зможе перемогти!» - ця самовпевнена мантра стала символом Росії протягом століть. «Ми розбили кожного, хто встав проти нас». Ці фрази звучать серед росіян давно і з такою постійністю, що багатьом здаються абсолютною стовідсотковою правдою. Пропаганда, наче метроном, відраховує кроки імперії: кожен крок уперед - це, звісно ж, тріумф, а кожен крок назад - це героїчний подвиг. Так виховувалися цілі покоління, вбираючи цей міф із молоком матері. Він лежав в основі всіх режимів - від царизму до Радянського Союзу і путінської автократії.

Цей міф створювався і шліфувався століттями, щоб приховати реальні поразки і представити Росію як силу, з якою нібито неможливо впоратися. Пропаганда так наполегливо насаджувала цю легенду, що вона почала жити своїм життям і за межами Росії. Сьогодні навіть на Заході, серед світових політиків, є ті, хто мимоволі чи свідомо підтримує цей наратив. Ось, наприклад, Трамп в інтерв'ю Fox News розповідав:

«Мені зателефонував президент Зеленський. І ми добре поговорили. Я сказав, що треба покінчити з цією війною. Перед вами військова машина. Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона...»

Дитячий садок, друга чверть - їй богу. Трамп явно прогулював лекції з історії і став жертвою пропаганди. Але давайте подивимося на історію без пелени імперських міфів. Щойно Росія стикалася з рішучим опором або ворогом, який перевершував її технологічно, від переможного ореолу не залишалося і сліду. Провал Кримської війни (який пропаганда назвала «героїчною обороною Севастополя»), розгром від Японії (що наблизив кінчину російської імперії), фіаско в Афганістані (що стало провісником розвалу СРСР) - це лише окремі невеликі епізоди, які не просто загубилися на периферії пам'яті, їх у Росії навмисно спотворюють, змінюючи фокус уваги або просто замовчують. 

Чому ж міф про «непереможну» Росію такий упорний? Або я б сказав - упоротий. Тому що Росія будувала свою ідентичність на своїх нібито стовідсоткових «перемогах» і силі, а відкинути цю ілюзію - значить визнати не тільки військові, а й моральні провали. Але що ще гірше, цей міф виявляється зручним не тільки для самої Росії, а й для тих, хто вважає за краще бачити в ній непереможного колоса, якого краще не злити. І таких людей, погано знайомих з історією, на жаль, усе ще дуже багато. І особливо небезпечно, що таких жертв пропаганди достатньо і за межами Росії. Чому небезпечно, ви прекрасно розумієте, правда?

Якщо Росія справді була б непереможною, навіщо так завзято вибудовувати ілюзію про перемоги. Справжня сила не потребує виправдань, а впевненість у власній непереможності не потребує пропагандистських вивертів. 

Сьогодні ми розберемо, Як цей міф не тільки створювався, а й культивувався московською владою - від царів до нинішніх правителів. І головне: Що станеться, якщо цей наратив, підтримуваний століттями, нарешті впаде? Чому для Кремля викриття цього міфу небезпечніше, ніж санкції, протести і навіть військові поразки? Відповіді на ці запитання не тільки розкриють витоки російської політики, а й покажуть, як міф про «непереможність» прирікає Росію на занепад і нові катастрофи.

Відео: REPOSTUS

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]