В Росії розправляються над істориком, який відкрив Сандармох: за що судять Юрія Дмитрієва?

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Петрозаводську (Російська Федерація) триває гучний судовий розгляд у справі глави карельського «Меморіалу» Юрія Дмитрієва. Справа за всіма ознаками політична: про нього вже вийшов великий скандальний сюжет на федеральному телебаченні, а в інтернеті опубліковані звернення десятків його прихильників. Серед них - Людмила Улицька, Світлана Алексієвич, Борис Гребенщиков, Андрій Звягінцев і інші.

Про це йдеться у відерепортажі «Открытая Россия».

Юрія Дмитрієва заарештували в грудні 2016 року за підозрою у виготовленні дитячої порнографії. Правозахисники, знайомі зі справою Дмитрієва, вважають, що справжньою причиною його переслідування стали зовсім не знімки прийомної дочки, а те, чим Дмитрієв займався протягом декількох десятків років, - поверненням імен репресованих в роки радянської влади і пошуком місць, де були розстріляні і таємно поховані невинно вбиті люди.

Сьогодні одна з найбільш часто згадуваних заслуг Юрія Дмитрієва - виявлення урочища Сандармох. Масове поховання неподалік від Біломорканалу Дмитрієв разом з колегами з «Меморіалу» виявив в 1997 році. З тих пір Сандармох став точкою тяжіння для людей з багатьох країн, об'єднаних трагедією сталінського терору. Завдяки Дмитрієву тисячі людей дізналися, ким були їхні діди і прадіди, за що вони були розстріляні, де поховані і - що в контексті справи Дмитрієва виглядає найбільш значущим - хто підписував і здійснював неправосудні вироки 30-х років.

Сандармох кремлівському режиму став сильно заважати. Схоже, став заважати і Юрій Дмитрієв, який з грудня 2016 роки сидить в СІЗО. Детально в репортажі: «Бранець Сандармоху: за що судять Юрія Дмитрієва».
«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]