
І це все після того, як на всю країну прогримів скандал з мільйонами доларів на дивані вдома у керівниці хмельницької МСЕК. Пізніше зʼясувалося, що серед хмельницьких прокурорів існує підозріла кількість інвалідностей. Згодом таку ж ситуацію підтвердили і серед прокурорів з інших областей.
Про це повідомляє [2] Центр протидії корупції.
"Втім нещодавно МОЗ провело перевірку і скасувало інвалідності у 74 з 356 перевірених прокурорів. Це означає, що вони не мали достатньо підстав для їх отримання, а отже – інвалідності виявилися фейковими.
Ми в ЦПК спитали у Генпрокуратури і ДБР, скількох прокурорів з інвалідністю звільнили та скільком повідомили про підозру.
Відповідь така: 2 підозри і 0 звільнень.
Щодо хмельницьких прокурорів ситуація ідентична. Раніше після службового розслідування Генпрокуратура не спромоглася звільнити жодного з них. Тоді вони прикрились тим, що їм нібито не вдалося підтвердити, чи були ті інвалідності фейковими.
Але зараз і ДБР, і Генпрокуратура мають на руках висновки МОЗ про фейкові інвалідності 74 прокурорів, 13 з яких – хмельницькі. Але все одно нікого не звільняють.
Що заважає тепер? У Генпрокуратурі написали, що просто не бачать підстав для звернення зі скаргою до Кваліфдисциплінарної комісії прокурорів. Без висновку цієї комісії звільнити прокурорів неможливо.
До речі, до членів цієї комісії нещодавно обрали Катерину Коваль, яка два затягувала процес призначенням керівника САП, а до того у 2012 році приймала памʼятну медаль “За заслуги у захисті прав і свобод громадян» федеральної палати адвокатів рф”, - повідомляє ЦПК.
Нагадаємо, що у листопаді журналіст Юрій Бутусов виявив підозрілу наявність інвалідностей у рекордного числа прокурорів Хмельницької прокуратури. Це відбулося після того, як при обшуках у керівниці Хмельницької Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) Тетяни Крупи вдома знайшли понад 6 млн доларів.
Після цього президент Володимир Зеленський указав Генеральній прокуратурі та правоохоронним органам прозвітувати про “вжиті заходи реагування щодо виявлення, розслідування та протидії корупційним й іншим кримінальним правопорушенням під час встановлення інвалідності прокурорами та іншими чиновниками”. Як наслідок, тодішній Генпрокурор Костін ініціював службове розслідування, у ході якого НЕ ЗВІЛЬНИЛИ жодного з 67 хмельницьких прокурорів з інвалідністю.
Водночас у жовтні 2024 року відкрито кримінальне провадження, у якому досліджуються законність набуття інвалідностей працівниками державних і правоохоронних органах.
Зображення: ЦПК
«Аргумент» [3]
На цю тему:
Ссылки:
[1] https://argumentua.com/novosti/kriminal
[2] https://antac.org.ua/news/henprokuratura-ne-zvilnyla-zhodnoho-z-74-prokuroriv-u-iakykh-moz-vyiavylo-i-skasuvalo-feykovu-invalidnist/
[3] http://argumentua.com
[4] https://argumentua.com/novini/zasidannya-rnbo-po-msek-ta-prokurorakh-invalidakh-rezultati
[5] https://argumentua.com/reportazh/chomu-u-zelenskogo-prokuratura-peretvorilasya-na-vidomstvo-fiktivnikh-invalidiv
[6] https://argumentua.com/novini/50-prokuroriv-khmelnichchini-na-choli-z-oblasnim-prokurorom-oliinikom-oformili-obi-nvalidnist
[7] https://argumentua.com/stati/chi-mozhna-poboroti-prokurorsko-msekivsku-merezhevu-mafiyu
[8] https://argumentua.com/novini/kozhen-desyatii-prokuror-na-poltavshchini-invalid
[9] https://argumentua.com/novini/ternopilskii-oblasnii-prokuror-andrii-mikolaichuk-za-2-roki-viini-otrimav-ponad-500-tis-grn-p