«Енергоатом» в наступному році не планує вивезення відпрацьованого ядерного палива (ВЯП) з атомних електростанцій України на переробку і тимчасове зберігання до радіохімічних підприємств Російської Федерації.
Про це т.в.о. президента НАЕК «Енергоатом» [2] Петро Котін повідомив у ході робочої поїздки на Запорізьку АЕС.
«Ми вже припинили відвантажувати ВЯП до РФ. Якщо нічого не трапиться екстраординарного, то в наступному році ми нічого не будемо поставляти на зберігання до РФ», - зазначив керівник Енергоатома.
Він наголосив, що доставка першої партії відпрацьованого ядерного палива з Южно-Української АЕС на Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) очікується в травні наступного року.
Котін прогнозує, що до травня 2021 року буде усунено останню перешкоду, яка не дозволяє розпочати експлуатацію ЦСВЯП, – завершиться добудова під’їзної залізничної колії до Сховища на ділянці Вільча – Янів. Ця колія з’єднає ЦСВЯП із залізничною мережею України та забезпечить можливість перевезення контейнерів з відпрацьованим паливом з трьох українських АЕС – Рівненської, Южно-Української та Хмельницької (Запорізька АЕС з 2000 року має власне пристанційне сховище відпрацьованого ядерного палива).
Керівник енергокомпанії нагадав, що 18 грудня 2020 року на нараді в Кабінеті Міністрів під час розгляду проблемних питань будівництва залізничної колії від станції Вільча до станції Янів (зона відчуження, Іванківський район Київської області) довжиною 43 км Енергоатом виступив з ініціативою стати замовником зазначеного будівництва, щоб завершити його у найстисліші терміни - до 1 травня 2021 року. У подальшому компанія матиме право господарського відання під’їзної колії до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
«Розраховуємо на позитивне рішення Кабінету Міністрів України з цього питання. Наскільки мені відомо, вже є протокольне рішення уряду. Чекаємо остаточного», - уточнив очільник Енергоатома.
ДП «НАЕК «Енергоатом» у грудні 2020 року завершило будівництво першої черги ЦСВЯП, в якому наступне століття зберігатиметься відпрацьоване ядерне паливо з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС. Вартість будівництва першого пускового комплексу становить близько 2 млрд грн.
Обладнання американської компанії Holtec International встановлено, розпочато його налагодження, випробування й отримання необхідних ліцензійних документів.
«Аргумент» [3]
На цю тему:
Ссылки:
[1] https://argumentua.com/novosti/ekonomika
[2] https://www.energoatom.com.ua/ua/press_centr-19/novini_kompanii-20/p/z_2021_roku_energoatom_moze_pripinite_vivezenna_vidprac_ovanogo_adernogo_paliva_do_rf_ocil_nik_kompanii-46511
[3] http://argumentua.com
[4] http://argumentua.com/novosti/energoatom-zaplativ-ros-p-vm-lyarda-za-yadern-v-dkhodi-raes-do-2035-roku
[5] http://argumentua.com/stati/delo-nikolaya-martynenko-ochen-pokhozhe-na-delo-rossiiskikh-spetssluzhb
[6] http://argumentua.com/novosti/ukraina-prodolzhit-pokupat-yadernoe-toplivo-u-agressora