«Енергоатом» заплатив Росії півмільярда за ядерні відходи РАЕС до 2035 року

|
Версия для печатиВерсия для печати

ДП «НАЕК «Енергоатом» 13 червня замовив Федеральному державному унітарному підприємству «Виробниче об’єднання «Маяк» (Росія) зберігання і повернення осклованих високоактивних радіоактивних відходів на $16,83 млн, або 438,73 млн грн.

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть Наші гроші.

На 2018-2035 роки українське державне підприємство замовило у компанії країни -агресора зберігання і повернення орієнтовно 544 т відходів.

Йдеться про Доповнення №18 до Контракту №235/98-01 від 1 червня 1998 року про послуги зі зберігання і повернення осклованих відходів, отриманих внаслідок переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС, вивезеного для зберігання і переробки на «ВО «Маяк» у 1993-2015 роках.

Закупівлю провели за переговорною процедурою через відсутність конкуренції.

Довідково:
Спершу відпрацьоване ядерне паливо з українських АЕС охолоджують у пристанційних басейнах витримки. Потім воно з Запорізької АЕС направляється у пристанційне проміжне сховище сухого типу, а з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС – на переробку в Росію до введення в експлуатацію Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) у Чорнобильській зоні.

У перспективі атомники розглядають варіант витримки та переробки відпрацьованого ядерного палива на підприємствах «Areva» (Франція) з наступним зберіганням у сховищі високоактивних радіоактивних відходів.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com