Андрій Клименко: Про "прорив зернової блокади"

|
Версия для печатиВерсия для печати

"Про "прорив" 3-ма героїчними суднами всі вже чули. Мене питають, чому я не пишу про такі епічні події?

1. Перша реакція відповідальної людини – "не нашкодь".

2. Друга реакція - перевір весь контекст. Ось він.

Станом на зараз - 21:40 київський час 31.07.2023 на якірній стоянці на південь-пвденний захід від острову Зміїний (переважно в терводах Румунії) перебувають як мінімум 16 "проривателів блокади" (на карті відмічені жовтим маркером). Деяки з них прийшли туди досить давно, саме тоді і після того, коли східні варвари зробили свої варварські заяви. Ще кілька наразі на шляху від Босфора.

Вони не вважають себе героями і "проривателями" - це просто нормальні моряки, що роблять свою роботу.

Впевнений, що українські та румунські лоцмани, портовики та ВМСУ роблять те, що треба. І не здіймають галасу.

До речі, термін "зернова блокада" ще можна було б зрозуміти стосовно портів Одеської області, бо там був "зерновий коридор", якого поки ще немає. До дунайських портів цей термін не дуже доречний. Як і просто "блокада".

Блокада - це коли військові кораблі заважають проходу суден, тобто вимагають зупинитися, повернути, проводять осмотри тощо. Наскільки мені відомо, поки все обмежилося попередженнями по рації на дуже поганому англійському. І повідомленнями про замінування. І всі зрозуміли, що моряків хочуть "взяти на слабО".

І нарешті. 25.07.2023 – тобто вже 7 днів після припинення участі РФ в "зерновому коридорі" – МО Росії заявило про нічну атаку двома безекіпажними катерами (морськими дронами) на патрульний корабель "Сергей Котов" ЧФ РФ. Він виконував завдання щодо "контролю судноплавства" у південно-західній частині Чорного моря – 370 кілометрів від Севастополя (130 км від протоки Босфор). Це, до речі, виключна морська економічна зона Туреччини. І варвари українських дронів бояться. Чому? - тому що це вже 3-я атака.

До цього було ще 2 таких атаки в цьому році:

11.06.2023. Чорне море. Атака надводних дронів на розвідувальний корабель "Приазов'я" ЧФ РФ в 300 км від Севастополя, приблизно в 200 км від Босфору.

24.05.2023. Чорне море, економічна зона Туреччини, 140 км від Босфорру. Три надводні дрони атакували російський розвідувальний корабель ЧФ РФ "Іван Хурс" (базується в Севастополі) - цей точно отримав влучання".

Автор: Андрій Клименко, керівник Моніторингової групи "Інституту Чорноморських стратегічних досліджень", головний редактор BlackSeaNews

(Джерело).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]