Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: Мальтійський лицар – в оперативній розробці НКВС

2024-10-26 09:20 | Наша історія

У 1920–1930-х роках в оперативну розробку органів дпу/нквс потрапляли всі помітні представники національно-визвольного руху, причетні до творення української державності, які й на чужині не припиняли боротьбу за українську справу.

Фото:

Уроки історії. Поламана ООН все більше нагадує безсилу Лігу націй

2024-10-25 09:21 | Наша історія

Рік, що минає, вчергове засвідчив глибоку кризу світових інститутів: ООН безсила перед обличчям агресії Росії та ХАМАС, Генсек організації в поклоні тисне руку російському диктатору під час візиту в РФ, ОБСЄ паралізована, Угорщина саботує політику ЄС і НАТО. Чи повторить ООН долю Ліги Націй?

Фото:

Уроки історії. 356-та річниця розгрому московитів у Гайвороні на Чернігівщині

2024-10-22 09:20 | Наша історія

20 жовтня 1668 року союзне військо кримських татар та українських козаків на чолі з наказним гетьманом Григорієм Дорошенком вщент розгромило великий загін московитів, захопивши трофеї та багато полонених, включно з командувачем – родовитим князем Андрієм Ромодановським.

Фото:

Як Росія відбирала у Донбасу українську мову: «Мовчати українською»

2024-10-21 09:21 | Наша історія

 Українською говорити небезпечно, українцем бути – перекреслити своє майбутнє. Понад 300 років Російська імперія, Радянський Союз та сучасна Росія знищували українську мову та національну ідентичність українців – і на Луганщині з Донеччиною теж.

Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

2024-10-16 09:20 | Наша історія

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув’язнення в гітлерівському...

Фото:

Як називали гроші українці: гривня, пенязь, шеляг, шаг

2024-10-13 09:20 | Наша історія

Кожен українець пам’ятає з казки про Козу-Дерезу, що ця порушниця громадського спокою "за три копи куплена". Що спадає на думку про копу? — це копиця сіна чи жита. Однак не лише! Копа — це одиниця лічби, що дорівнювала 60 штукам чого-небудь: снопів збіжжя, дощок,...

Фото:

«Ганьба, яка спіткала Росію». Фіаско Російської імперії в Криму 170 років тому

2024-10-07 09:21 | Наша історія

170 років тому, у вересні 1854 року, настав кульмінаційний момент Кримської чи то Східної війни (1853–1856). Британсько-французько-турецькі війська висадилися в Криму і невдовзі взяли в облогу Севастополь. Це був один із найбільших конфліктів другої половини ХІХ століття.

Фото:

"Хочемо жити вільно!" Коли виникла УПА і за що вона боролася

2024-10-05 09:21 | Наша історія

Щороку на день Покрови Пресвятої Богородиці патріотична громадськість відзначає день створення Української повстанської армії. Раніше свято припадало на 14 жовтня, однак після переходу УГКЦ і ПЦУ на новий календар — на 1 жовтня.

Фото:

Як чекісти знищували технічну інтелігенцію Донбасу: шпигуни, диверсанти і “приховані вороги”

2024-10-04 09:18 | Наша історія

 Сумні звістки про масштабні пожежі на Луганщині, з якими не може чи не хоче впоратись окупаційна адміністрація, заграли новими фарбами, коли місцева пропаганда колаборантів почала розповсюджувати інформацію про те, що пожежі виникли внаслідок навмисних диверсій. 

Фото:

Поночі. Змита кров на вулиці Коперника у Львові 1 жовтня 1989 року

2024-10-03 09:20 | Наша історія

Новий лідер СРСР Михайло Горбачов у 80-рр. ХХ ст. оголосив курс на побудову «соціалізму з людським обличчям», демократизацію культурно-духовного життя суспільства. Головним методом реалізації нових реформ була політика «гласності», яка передбачала припинення...

Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: «…І майбутнім поколінням передасте своє ім’я, оповите безсмертною славою»

2024-10-02 09:21 | Наша історія

 «УПА – це збройна сила українського народу. Боротися в лавах УПА – це почесний обов’язок кожного громадянина України». Ці фрази дуже часто трапляються в інструкціях, наказах, відозвах, листівках Української повстанської армії, що збереглися в архівних фондах...

Сторінки з Реймського Євангелія — видатної пам'ятки руської писемності XI—XII і

Чому після цієї жорстокої війни з Росією нас чекає величезний сплеск боротьби за культурно-мовну спадщину Русі

2024-09-30 09:20 | Наша історія

 До питання про привласнення Росією назви «Русь» й ідеологічні конструкти російської імперської науки довкола давньоруської мови — розмова з професором Віктором Мойсієнком з Житомирського державного університету імені Івана Франка та членкором НАНУ  

Ілюстрація: Микола Пимоненко, ”Жертва фанатизму”, 1898 рік

Громадський суд і осуд в Україні XVII–XVIII століть

2024-09-28 09:20 | Наша історія

 Українське село кінця XVII–XVIII ст. пережило багато буремних потрясінь. Це був період Руїни, поділу України по Дніпру, повстань, переворотів і ситуативних союзів. На ту епоху припадає державницька та військово-політична діяльність Івана Мазепи, Івана Скоропадського, Павла...

Фото:  Невідома операція гітлерівців проти УПА

Невідома операція гітлерівців проти УПА: "Кількаразово доходило до рукопашного бою"

2024-09-21 09:21 | Наша історія

 Нацистська операція проти УПА в Завидівському лісі досі лишалася практично невідомою. Українські повстанці зазнали в ній серйозної поразки — серед інших загинув командир загону й окружний військовий референт. Мало хто хоче зайвий раз згадувати про таке.

Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: невідомі памфлети Івана Багряного

2024-09-20 09:20 | Наша історія

 У матеріалах оперативної розробки відомого політичного діяча і письменника Івана Багряного, які зберігаються в архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України нарівні з довідками, агентурними повідомленнями, планами і звітами нквс/мдб/кдб, знайдено художні твори митця, які чекісти...

Фото:

Десять питань про Люблінську унію та її вплив на Україну

2024-09-13 09:18 | Наша історія

  У 1569 році на Люблінському сеймі руський народ здобув права, а також широку автономію. Тогочасні інтелектуали починали формулювати уявлення про те, ким є цей "руський народ". Так з’явилося обґрунтування його давнього минулого. І саме розповідь про спільну історію, як...

Фото:  «Синопсис Київський», видання 1674 року

Хто, як та чому конструював у лаврі «русскій мір»? 350 років тому в Києві видали «Синопсис Київський»

2024-09-09 09:21 | Наша історія

 350 років тому, в 1674 році, з друкарні Києво-Печерського монастиря вийшла, без перебільшення, видатна і не менш одіозна історична книжка – «Синопсис Київський».

Фото:

Знаки якості. Історія та символізм гербів усіх областей України

2024-09-08 09:20 | Наша історія

Перші прообрази сучасних гербів мали ще стародавні держави — шумери, Рим, Греція. Ну а вже більш сучасний їхній вигляд, який ми знаємо, зʼявляється за часів Хрестових походів. Застосовувати їх могли зокрема й для того, щоб на полі бою розрізняти, де чужий, а де свій.

Фото:

Від Курська до Кубані: чому по той бік кордону місцеві говорять українською

2024-09-02 09:20 | Наша історія

 Цьогоріч у День соборності Володимир Зеленський видав Указ про історично населені українцями території РФ. У ньому, зокрема, йшлося про необхідність збереження ідентичності українців на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині — частині сучасних російських областей...

Фото:

Крим у подарунок. Зліт та падіння Ногая

2024-09-01 09:29 | Наша історія

 Небагато в історії знайдеться настільки видатних людей, що їхнім ім'ям називатимуться держави та народи. І хоча самого Ногая з Кримом пов'язує трагедія, без ногайців уявити історію півострова та всієї Східної Європи просто неможливо.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]