Фото:

"Мазюка" за ціною золота. Історія розквіту та занепаду "Галицького нафтового клондайку"

2024-07-19 08:20 | Наша історія

На зламі ХIХ і ХХ століть Галичина мала статус "нафтової імперії". Бориславський басейн у часи найінтенсивнішої експлуатації давав 5% від світового видобутку нафти. Завдяки цьому регіон отримав славу "Галицької Каліфорнії".

Фото:   Декларація про державний суверенітет України та боротьба за неї

Як приймалась Декларація про державний суверенітет України та велась боротьба за неї

2024-07-17 08:18 | Наша історія

Російська імперія, яка тоді називала себе Радянським Союзом, наприкінці 1980-х років, зазнаючи поразки в глобальному військово-політичному й економічному протистоянні із Заходом, змушена була після десятиліть терору й репресій послабити режим, цензуру, запровадити гласність, перестройку та...

Фото:

«Полоцька різня»: історія вбивства унійних монахів московитами

2024-07-16 08:22 | Наша історія

Наразі їх не згадують у церковному календарі, бо їх процес беатифікації ще не починався. Але вже їх як мучеників за віру вшановують білоруські католики, та й в Україні також пам’ятають.

Станіслав Рогульський з дружиною Ґеновефою та донькою Марією. Польська родина, я

Польський журналіст про події на Волині 1943 року: «Мої рідні вижили завдяки українцю»

2024-07-13 08:21 | Наша історія

Щороку 11 липня у Польщі на державному рівні вшановують жертв трагічних подій на Волині у 1942-1943 роках. Це – одна з найчутливіших і найсуперечливіших тем в українсько-польських відносинах. Історичний та політичний погляд, трактування тих подій дуже різняться.

Фото:

Розсекречені архіви радянських спецслужб: Українська Головна Визвольна Рада. Таємні протоколи

2024-07-12 08:20 | Наша історія

80 років тому (11–15 липня 1944 року) в умовах суворої конспірації в передгір'ї Карпат на Львівщині на установчих зборах було проголошено Українську Головну Визвольну Раду (УГВР). Як свідчать розсекречені документи з архіву Служби зовнішньої розвідки України, про створення цього...

Княгиня Ольга Джерело фото: Сайт НАНУ

Як княгиня Ольга їздила до Константинополя й приймала християнство

2024-07-11 08:22 | Наша історія

У «Повісті минулих літ» подана досить колоритна розповідь про поїздку княгині Ольги до Константинополя й про прийняття нею християнства.

Фото:  Репліки таборових вишивок, зробених українками у радянських таборах Фото:

Історії вишивок, які українки створили у таборах радянського ГУЛАГу: «Допомагало не зламатися»

2024-07-09 08:28 | Наша історія

Унікальні українські орнаменти можна побачити у Дніпрі на виставці «Всесвіт на вістрі голки». Це репліки таборових вишивок українських дисидитенток-політкаторжанок, а також вишиті речі з колекції та авторські роботи громадської діячки й майстрині Людмили Огнєвої. Вона народилася на...

Фото:

Конотопська перемога

2024-07-08 08:22 | Наша історія

7–9 липня Україна відзначає чергову річницю битви під Конотопом. Конотопська перемога – славетна сторінка вітчизняної військової історії.

Фото:  Князь Володимир

Русь-Україна та королівська політична традиція в нашій історії

2024-07-07 08:20 | Наша історія

 Із середини ІХ ст. на просторих теренах Східної Європи починає формуватися така геополітична реальність, яка з часом отримала назву Русі й осердям якої були нинішні українські землі з центром у Києві. Її становлення й розвиток здійснювалося на шляху з «варяг у греки».

Фото:  Прокляття династії Ростиславичів

Отрута з-під нігтя. Прокляття династії Ростиславичів

2024-07-05 08:21 | Наша історія

 Від найдавніших часів отруту використовували для того, щоб звести рахунки з конкурентами й ворогами. Таке практикували й у середньовічній Русі, серед інших отруїли й багатьох Рюриковичів. Найбільше не пощастило представникам династії Ростиславичів.

Фото:  Волинська духовна семінарія в Житомирі на поч. ХХ ст.

«Стихійне українство». Волинська духовна семінарія в Житомирі та український національний рух

2024-07-01 08:20 | Наша історія

Попри те, що в духовних закладах царської Росії нав’язувалася учням російські релігійні традиції та російська імперська культура, все таки вони в Україні ставали осередками, в яких викладали й навчалися люди, що прилучилися до українського національного руху вкінці ХІХ – на початку...

Фото:  Церква Зіслання Св. Духа 1726 року і дзвіниця 1813 року на фото до 1896 р

Історія найдавнішої дерев’яної церкви у верхів’ї Чорної Тиси

2024-06-29 08:21 | Наша історія

 Перші писемні згадки про верхів’я Чорної Тиси походять з XV ст., коли вони належали до родини Драґфяка. Ймовірно, на початку XVI ст. тут, поблизу польського кордону, було засноване перше поселення. А перша згадка про власне село Ясиня походить з документа 1555 року, коли в ньому...

Фото:

Коли та чому Києву повернули статус столиці України

2024-06-28 08:22 | Наша історія

24 червня 1934 р. відбувся переїзд владних структур УСРР з Харкова до Києва. Ухвалені перед цим рішення засвідчували наміри влади продемонструвати цілковите упокорення України. За кілька років до того усі шанси стати новою столицею мало інше місто УСРР

Кримське ханство на карті 1707 року, ліворуч – Україна, а праворуч – Московія Фо

Про досвід перебування українського козацтва під протекторатом Кримського ханства

2024-06-25 08:20 | Наша історія

Ханська Україна чи то Ганьщина – цікаве, але малознане явище в українській історії. Внаслідок подій другої половини ХVІІ століття, які відомі як Руїна, Україна розділилася по Дніпру на Право- і Лівобережну, відповідно під владою...

Фото:

Цінності у родинних альбомах. Навіщо в Україні продають і купують чужі сімейні фото

2024-06-24 08:30 | Наша історія

Старі сімейні фотографії, що лишилися у спадок дітям і внукам, можуть десятиліттями лежати вдома, а можуть опинитися у соціальних мережах, на маркет-плейсах чи на інтернет-аукціонах, причому часто зовсім не з волі власників цих фото.

Фото:  Кам'яні скульптури з фронтової Донеччини. Дніпро, червень 2024 року Фото:

Баби заважають рашистам. Половецькі скульптури не вписуються в історичні міфи Кремля

2024-06-23 08:21 | Наша історія

Із фронтової Донеччини до Дніпра евакуйовують кам’яні половецькі статуї. Наразі національний історичний музей імені Яворницького дав прихисток дев’ятьом бабам із зони бойових дій. Їм – понад 800 років, деякі пошкоджені через обстріли армії РФ.

Фото:

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Міфи про «Велику Вітчизняну» і правда про українців

2024-06-22 08:21 | Наша історія

Друга світова — найкривавіша і наймасштабніша війна в історії людства — почалася 1 вересня 1939 року з нападу нацистської Німеччини на Польщу.

Фото:  Сергій Плохій, професор історії, директор Гарвардського українського наук

Професор історії Сергій Плохій: Перемогою України буде збереження нації, держави, ідентичності та свободи вибору

2024-06-20 08:36 | Наша історія

 Ми ведемо війну не лише за себе. І у нас могли бути інші варіанти. Нічого в історії не є абсолютно детерміновано. Не треба бути фаталістами. Але війна була цілком вірогідною, дивлячись на розвал інших імперій. І нам не вдалося її оминути.

Фото:

Як та хто розвалив торгівельний флот України

2024-06-19 08:21 | Наша історія

Історія компанії, яка в найкращі свої часи володіла флотом з майже 300 суден і яка генерувала 10% валютної виручки всього СРСР. Як управлінські рішення призвели до її зникнення?

Фото:  Справа ЦК УПСР

«Справа ЦК УПСР»: як радянська влада нищила національно-визвольні рухи передусім в Україні

2024-06-17 08:19 | Наша історія

Поразка національно-визвольних змагань 1917–1921 років в Україні визначила долю багатьох українських політичних і державних діячів. Більшість із них змушена була емігрувати, інші з різних причин залишилися на рідній землі, де їм довелося пройти нелегкий шлях поневірянь і політичних...


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

17:46
Офіційний курс гривні вчергове оновив історичний мінімум
16:07
Журналіста WSJ Гершковича засудили в росії до 16 років колонії суворого режиму
15:13
Честь дорожча: вийшла з фракції одна з небагатьох порядних людей у "Слузі народу" нардеп Яцик - вона не хоче сприяти розкраданню Держави
14:25
30 підозр і 70 обшуків за розкрадання 138 млн для армії − ОГП повідомив про масштабну спецоперацію
12:03
Син ексзаступника секретаря РНБО Гладковського (Свинарчука) будує віллу в Іспанії
11:23
Масштабний технологічний збій на всіх континентах: не працюють аеропорти, банки, телеканали
11:04
Уряд хоче запровадити 20% податку на всі посилки з-за кордону, виняток – відправлення від фізосіб вартістю до 45 євро (ДОКУМЕНТ)
10:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 19 липня
09:05
Кабмін вдвічі підвищив оклади співробітникам Податкової служби та збільшив штат центрального апарату на 206 осіб (мабуть, тому, що це "бронь")
08:00
Ворог просунувся біля Новоселівки Степової, Невського, Прогресу та в Новоселівці Першій

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]