Уроки історії: 363 роки тому московити спалили Борзну “за їхню затятість”

Уроки історії: 363 роки тому московити спалили Борзну “за затятість спротиву”

2022-05-22 08:22 | Наша історія

 12 травня 1659 року царське військо “висікло та випалило” непокірне містечко. Козацьких жінок і дітей насильно вивезли у підконтрольні Московії міста. То була перша російсько-українська війна.

Фото:

Чому конфлікт довкола острова Тузла 2003 року у Керченській протоці варто вважати прелюдією до повномасштабної війни

2022-05-16 08:23 | Наша історія

Російсько-українська війна була запрограмована. Її не можливо було ані уникнути, ані відвернути — хіба відтягнути в часі. Існування самостійної України ніколи не входило в плани кремлівських правителів.

Фото:

Якби не Україна – не було б Дня Перемоги

2022-05-09 08:20 | Наша історія

Уперше за 77 років основним героєм Дня Перемоги буде не Росія, а Україна. Увага країн, котрі по-справжньому шанують ці травневі дати, буде звернена на українців. На націю, котра колись уже зазнала горя через навалу людиноненависницького режиму, а нині потерпає від цього знову. Тому що never...

Фото:  Про смерть в українській історії

Про смерть в українській історії. Як українці здавна ставилися до смерті?

2022-04-24 08:36 | Наша історія

 Всю Українську Книгу Мертвих, яка існує в колективній свідомості нашого народу, почасти записали на напівзотлілих аркушах етнографи та парафіяльні священики. Вона зводиться до трьох основних постулатів: щоб вижити як народ, то потрібно, аби більше людей народжувалось, ніж вмирало; батьки...

Фото:   Пушкін в ореолі легенд, або синдром національного психозу

Пушкін в ореолі легенд, або синдром національного психозу

2022-04-10 08:22 | Наша історія

У Тернополі демонтували пам'ятник російському поетові Алєксандру Пушкіну. За словами міського голови, після звірств, які вчинили росіяни на території України, українцям потрібно позбавлятись всього російського.

Фото:

Чи міг саміт «надій і скандалів» 14 років тому в Бухаресті врятувати Україну?

2022-04-06 08:22 | Наша історія

14 років тому у Бухаресті відбувся доленосний для Східної Європи саміт НАТО. Амбітні очікування були на розширення Альянсу за рахунок Албанії, Македонії, Хорватії, України і Грузії. Росія та її агенти впливу зробили все, щоб ефективних кроків Альянсу до цього розширення не відбулося,...

Фото:

Призабуті уроки історії: Добробут потребує Ладу і Захисту

2022-04-02 08:20 | Наша історія

 Високопоставлений французький політик Талейран, міністр в уряді Наполеона, передбачаючи поразку імператора у війні з російським царем, налагодив з останнім довготривалий таємний зв'язок, який пригодився йому, коли поразка Франції стала очевидною.

Фото:  Як брехлива москва редагує історію: початок традиції брехні

Як брехлива москва редагує історію: початок традиції брехні

2022-04-01 08:22 | Наша історія

 Московська держава є майстернею із фальсифікацій та дезінформації упродовж століть. Перше достовірне свідчення “редагування” історії походить з XIV століття – жертвою історичної цензури став найдавніший новгородський літопис.

Фото:  О мародёрстве русских "освободителей" и красных партизан

О мародёрстве русских "освободителей" и красных партизан

2022-03-27 09:21 | Наша історія

В ходе нынешнего вторжения армии РФ в Украину со всех операционных направлений приходят сведения о мародёрстве "освободителей". Например, масс-медиа и соцсети облетели кадры – фото солдата с ценным трофеем – телевизором, а также видео танков, покрытых дополнительным слоем...

Фото:  полковник Иван Богун

Отпор агрессии и наставления полковника Богуна

2022-03-20 09:21 | Наша історія

 «Все они не православные люди, и вообще не христиане, а язычники, собственно, дикари, которые имеют соответствующие обычаи и которым верить никоим образом нельзя»

Фото:

Досвід УПА у боротьбі з окупантами: чи не час знову для «АБН»?

2022-03-17 09:21 | Наша історія

 Під час нинішньої російсько-української війни, яка реально ведеться із 2014 року, а зараз перейшла у фазу широкомасштабного вторгнення росіян на терени України й далі в свідомості наших людей продовжують домінувати стереотипи т. зв. «великої вітчизняної війни», які часто...

Фото:

Репортаж из ада: харьковская тюрьма как зеркало коллективизации

2022-02-24 09:22 | Наша історія

С внутренней стороны высоких стен на Холодной Горе хорошо не жилось никогда. Ибо не для того их строили. Но бывали и совсем черные годы, когда Горе выплескивалось наружу.

Фото:  "Дом ребенка Каргопольского ИТЛ", 1945, ГА РФ

Уроженцы ГУЛАГа. Каким было детство за колючей проволокой

2022-02-18 09:22 | Наша історія

Осенью 1937 года в газете "Правда" была опубликована программная статья "Счастливые дети сталинской эпохи". С этого момента в жизнь советских людей прочно вошел знаменитый лозунг "Спасибо товарищу Сталину за наше счастливое детство!".

Фото:

По пьяному Харькову на машине времени

2022-02-13 09:22 | Наша історія

В конце 1930 года депутаты Харьковского городского совета сделали роскошный подарок будущим экскурсоводам - ​​собрали в единый реестр все наказы избирателей вместе с отчетами об их исполнении.

Фото:

«… Я уви­дел, как го­рела тол­па». Как погиб классик украинской поэзии

2022-02-12 09:22 | Наша історія

Удалось обнаружить в архивах следственное дело человека, который был свидетелем пожара и гибели поэта. Рассказываем историю гибели классика украинской литературы Владимира Свидзинского — и долгих попыток...

Фото:  На разъезде Долгом на Ямале. Паровоз времен "великой стройки"

Как строилась сталинская "дорога на костях»: "о трупах заботились дикие животные"

2022-02-07 09:22 | Наша історія

29 января 1949 года вышло постановление Совета министров СССР о строительстве заполярной железной дороги Салехард – Игарка протяженностью 1200 километров. Строили ее в основном зэки. В 1953 году после...

Фото:

Жінки в українському Русі опору: “залізний тил”

2022-02-05 09:29 | Наша історія

Участь українок в ОУН і УПА стала одним із феноменів національно-визвольної боротьби. Здебільшого вони не воювали, а організовували діяльність армії, координували зв’язок та лікували хворих. Оповіді про їхню героїчну боротьбу варто прочитати, адже, на жаль, щороку свідкинь тих подій стає...

Фото:

Похоронить империю. Национальные движения накануне распада СССР. Часть 4: Украина

2022-02-05 09:22 | Наша історія

30 лет назад, 28 января 1992 года, Верховная Рада Украины утвердила сине-желтый флаг как символ нового независимого государства. Это решение было принято после острых дискуссий и под давлением общественности.

Фото:

"Сибирская сечь" украинского гетмана

2022-01-28 09:22 | Наша історія

Козак, выбившейся из селян в гетманы. Обладатель безграничной власти, закончившейся большим унижением. Арестант, которого ждала казнь. Жизнь Демьяна Игнатовича напоминала экстремальный сценарий еще до того, как он услышал смертный приговор.

Фото:

У коммунистов был шок: "Как смогли столько людей вывести?"

2022-01-26 09:22 | Наша історія

Решение про “Ланцюг злуки” в Украине принимали на заседании центрального провода Народного Руха 16 декабря 1989-го. Богдан и Михаил Горыни, я и большинство секретарей областных организаций поддержали идею “Живой цепи” от Франковска до Киева. Но были те, кто отнеслись с...


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]