Фото:

"Кого боги зненавиділи, того зробили вчителем". Статуси і статки українського сільського вчительства

2024-02-11 09:24 | Освіта

Один із давніх освітянських міфів оповідає нам про те, що був час, коли в Україні дуже любили й поважали сільське вчительство. Аж так, що он же й сам Андрій Малишко обезсмертив образ української вчительки поетичним текстом, який став народною піснею…

Фото:

Чому легалізувати російські дипломи отримані дітьми в окупації не вийде

2024-02-01 09:30 | Освіта

З березня 2024 року українці, які жили та навчалися в окупації, отримають можливість підтвердити свою кваліфікацію, щоб далі працювати в Україні. Досі вони такої можливості вони не мали. Тим часом в окупації виросли молоді люди, які не мали доступу до української освіти. Новий правовий механізм...

Фото:

Звідки діти можуть чути російську маячню про те "що України не існує" і "що вони живуть в срср"

2024-01-29 09:31 | Освіта

Поширення російських наративів іде із сім’ї або середовища, у якому дитина спілкується і проводить час поза межами школи, чуючи такі наративи від авторитетних для неї людей. Це можуть бути як батьки, так і блогери або ті, кому дитина вірить більш ніж учителям у школі.

Фото:

Враження українки від роботи в одній зі шкіл Канади: “Тут піклуються про вчителів і не перекладають на них усю відповідальність”:

2023-12-17 09:27 | Освіта

У Канаді діти переважно йдуть до школи в 5 або 6 років, і вчаться здебільшого 12 років. Урок триває 80–90 хвилин навіть у першокласників, а під час занять вчителі майже не використовують підручники.

Фото:

Як геноцид, вчинений радянською владою, змінив Україну

2023-11-28 09:20 | Освіта

 У 1932-му мета росіян була такою ж, як і в 1917-му чи століття перед тим: розширювати імперію, захоплювати нові території. І взагалі, здійснити “світову революцію”.

Фото:

Як діти на окупованих територіях потайки навчаються в українських школах

2023-11-19 09:36 | Освіта

 На другому році війни для українських дітей дедалі гостріше постає питання: як здобути освіту за українською програмою, живучи під російською окупацією? Більшість українських онлайн-шкіл, які наразі є єдиною альтернативою живій українській школі в окупованих містах, відмічають відтік...

Фото:

Русифікація по-київськи. Коли міністром освіти був Шкарлет, мовне питання ігнорували на всіх рівнях

2023-11-19 09:30 | Освіта

 Чиновники бояться мовного питання, тому ніхто нічого не робить у цьому напрямі. У столичних українських школах діти засвоюють українську як пасивну другу мову. Від 1991 року ця ситуація в Києві не змінюється. На перервах діти говорили російською мовою раніше та говорять досі.

Фото:

Як на українську освіту вплинула війна та що робити, щоб не втратити нове покоління

2023-11-19 09:18 | Освіта

 Українська освіта рік за роком проходить випробування на виживання. І з кожним разом виклики стають дедалі важчими: від потреби зацифруватися та вивчити розкладку зуму до забезпечення безпеки дітей в часи повномасштабної війни.

Фото:

Що думають про “безперервне дистанційне навчання” вчителі, батьки, омбудсмен та МОН: Пропонують продовжувати урок під час повітряної тривоги

2023-11-05 09:25 | Освіта

 Або вчимося і не маємо проблем з освітніми втратами, або дбаємо про безпеку дітей і пропускаємо навчання під час повітряних тривог – фактично перед таким вибором опинилися батьки в деяких регіонах України.

Фото:

Як дивним чином призначений владою міністр плагіату Шкарлет ледь не вбив реформу освіти та які є проблеми в НУШ

2023-11-01 09:36 | Освіта

Що мало найгірший вплив на реформу шкільної освіти - ковід, війна чи міністр освіти Шкарлет?

Фото:

Яке робоче навантаження вчителів в Україні та в Європі (докладна аналітика)

2023-09-15 08:22 | Освіта

Як нормативно врегульоване навчальне, виховне, організаційне, методичне навантаження на вчителя, скільки годин на тиждень він або вона мають працювати і в який спосіб здійснюють нарахування платні за відпрацьований час.

Фото:

Як учителям відповідати на складні питання учнів на кшталт "Коли закінчиться війна?”

2023-09-08 08:29 | Освіта

Серед запитань, які найчастіше ставлять діти: “Коли закінчиться війна”, “Чому росія на нас напала?”, “Коли я побачу маму/тата?”, “Який сенс зараз вчитися” та інші. Сімейна і дитяча психологині дають вчителям відповідні поради.

Фото:

Українка з Луганщини про роботу в одному з німецьких дитсадків: “Тут виховують особистостей, а не гвинтиків у системі”

2023-08-26 08:29 | Освіта

 “Допоможи мені зробити це самому” – такий девіз написано біля входу до дитсадка в німецькому Дортмунді. Саме цього принципу дотримуються вихователі під час спілкування з дітьми. Дорослі “не височать” над малечею, а перебувають на одному рівні.

Фото:  Як Україна (не) потрапляє в німецькі шкільні підручники

Як Україна (не) потрапляє у шкільні підручники в Німеччині

2023-05-16 08:30 | Освіта

Вже другий рік Україна перебуває в епіцентрі уваги через розв'язану Росією загарбницьку війну. Але що вчать у німецьких школах, щоби зрозуміти коріння і сутність цієї війни?

Фото: у Львівській політехніці

«Це кращий варіант, ніж платити тисячі доларів і втікати». Як українські виші заробляють на війні

2023-04-27 08:29 | Освіта

 Українські вищі навчальні заклади (ВНЗ) фіксують небувалий приріст студентів-контрактників. Порівнюючи з минулим роком кількість нових студентів платної форми навчання зросла майже на 40%, а якщо виокремити лише чоловіків – то на 82%.

Фото:

Про переваги та недоліки освітніх систем в Україні та Норвегії

2023-04-24 08:29 | Освіта

У норвезькій школі немає оцінок і домашніх завдань, а учні користуються максимальною свободою і мають змогу брати участь навіть у тематичному плануванні свого навчання. Проте кожен у цій країні розуміє, що свобода = відповідальність, а головне завдання школи – не дати на зазубрювання набір...

Фото:

Висока вологість, погана вентиляція, без грошей на ремонт та без сховища взагалі: що змінилося з облаштуванням укриттів у закладах освіти

2023-04-12 08:29 | Освіта

В умовах воєнного стану школа чи дитячий садок не можуть очно навчати дітей, не маючи обладнаного укриття. А оскільки чимало закладів освіти проєктувалися і будувалися взагалі без сховищ, то навіть після року від повномасштабного вторгнення росії не всі розпочали очне чи змішане навчання....

Фото:

Лінгвоцид упродовж чотирьох століть. Мову чи язик треба захищати в Україні

2023-02-04 09:21 | Освіта

Прогулюєтеся Києвом, побачили нову табличку з чорно-червоним лого, навели камеру на QR-код — і слухаєте, як росіяни утискали українську мову протягом 400 років. Це — освітній проєкт «Лінгвоцид», покликаний до лагідної українізації та просвітництва. Він демонструє, що...

Фото:

До чого веде "шкарлетизація" освіти в Україні. Воюючій державі історія не потрібна?

2023-01-28 09:21 | Освіта

Теза про засадничу важливість історії для формування й відстоювання українцями власної ідентичності та історичної пам’яті в умовах російської агресії вже давно мала перетворитись на трюїзм. Останні події ж свідчать, що замість бути очевидною й банальною для всіх істиною, вона все ще для...

Фото:  плагіатор Шкарлет

Історики коментують рішення Міністерства Шкарлета: «Ці наміри без перебільшення є злочином проти українського державотворення»

2023-01-25 09:21 | Освіта

 20 січня 2023 року Міністерство освіти і науки України повідомило, що цьогоріч історія України не належить до пріоритетних предметів, іспити з яких обов’язково мають скласти абітурієнти для вступу до вишів.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]