Фото:

Яке робоче навантаження вчителів в Україні та в Європі (докладна аналітика)

2023-09-15 08:22 | Освіта

Як нормативно врегульоване навчальне, виховне, організаційне, методичне навантаження на вчителя, скільки годин на тиждень він або вона мають працювати і в який спосіб здійснюють нарахування платні за відпрацьований час.

У липні спільноту освітян cхвилювала гіпотетична ймовірність...

Фото:

Як учителям відповідати на складні питання учнів на кшталт "Коли закінчиться війна?”

2023-09-08 08:29 | Освіта

Серед запитань, які найчастіше ставлять діти: “Коли закінчиться війна”, “Чому росія на нас напала?”, “Коли я побачу маму/тата?”, “Який сенс зараз вчитися” та інші. Сімейна і дитяча психологині дають вчителям відповідні поради.

Фото:

Українка з Луганщини про роботу в одному з німецьких дитсадків: “Тут виховують особистостей, а не гвинтиків у системі”

2023-08-26 08:29 | Освіта

 “Допоможи мені зробити це самому” – такий девіз написано біля входу до дитсадка в німецькому Дортмунді. Саме цього принципу дотримуються вихователі під час спілкування з дітьми. Дорослі “не височать” над малечею, а перебувають на одному рівні.

Фото:  Як Україна (не) потрапляє в німецькі шкільні підручники

Як Україна (не) потрапляє у шкільні підручники в Німеччині

2023-05-16 08:30 | Освіта

Вже другий рік Україна перебуває в епіцентрі уваги через розв'язану Росією загарбницьку війну. Але що вчать у німецьких школах, щоби зрозуміти коріння і сутність цієї війни?

Фото: у Львівській політехніці

«Це кращий варіант, ніж платити тисячі доларів і втікати». Як українські виші заробляють на війні

2023-04-27 08:29 | Освіта

 Українські вищі навчальні заклади (ВНЗ) фіксують небувалий приріст студентів-контрактників. Порівнюючи з минулим роком кількість нових студентів платної форми навчання зросла майже на 40%, а якщо виокремити лише чоловіків – то на 82%.

Фото:

Про переваги та недоліки освітніх систем в Україні та Норвегії

2023-04-24 08:29 | Освіта

У норвезькій школі немає оцінок і домашніх завдань, а учні користуються максимальною свободою і мають змогу брати участь навіть у тематичному плануванні свого навчання. Проте кожен у цій країні розуміє, що свобода = відповідальність, а головне завдання школи – не дати на зазубрювання набір...

Фото:

Висока вологість, погана вентиляція, без грошей на ремонт та без сховища взагалі: що змінилося з облаштуванням укриттів у закладах освіти

2023-04-12 08:29 | Освіта

В умовах воєнного стану школа чи дитячий садок не можуть очно навчати дітей, не маючи обладнаного укриття. А оскільки чимало закладів освіти проєктувалися і будувалися взагалі без сховищ, то навіть після року від повномасштабного вторгнення росії не всі розпочали очне чи змішане навчання....

Фото:

Лінгвоцид упродовж чотирьох століть. Мову чи язик треба захищати в Україні

2023-02-04 09:21 | Освіта

Прогулюєтеся Києвом, побачили нову табличку з чорно-червоним лого, навели камеру на QR-код — і слухаєте, як росіяни утискали українську мову протягом 400 років. Це — освітній проєкт «Лінгвоцид», покликаний до лагідної українізації та просвітництва. Він демонструє, що...

Фото:

До чого веде "шкарлетизація" освіти в Україні. Воюючій державі історія не потрібна?

2023-01-28 09:21 | Освіта

Теза про засадничу важливість історії для формування й відстоювання українцями власної ідентичності та історичної пам’яті в умовах російської агресії вже давно мала перетворитись на трюїзм. Останні події ж свідчать, що замість бути очевидною й банальною для всіх істиною, вона все ще для...

Фото:  плагіатор Шкарлет

Історики коментують рішення Міністерства Шкарлета: «Ці наміри без перебільшення є злочином проти українського державотворення»

2023-01-25 09:21 | Освіта

 20 січня 2023 року Міністерство освіти і науки України повідомило, що цьогоріч історія України не належить до пріоритетних предметів, іспити з яких обов’язково мають скласти абітурієнти для вступу до вишів.

Фото:

Как начать новую жизнь в новом году

2021-12-18 09:30 | Освіта

Близится Новый год, и вы снова даете клятву начать жизнь с чистого листа? Плохие новости: больше половины новогодних обещаний никогда не станут реальностью. Но всё не так безнадежно. Эти советы помогут выбрать достижимую цель, составить план действий и исполнить новогодние обещания. 

Фото:

Ярослав Грицак: Країна без пам'яті

2021-11-29 12:41 | Освіта

Коротка повоєнна історія пам'яті в радянській Україні. Приклад повоєнної Західної Європи показував, що все може бути якраз із точністю до навпаки.

 ФОТО: GETTY IMAGES

Как это в Британии: воспитание детей, которое поразит украинцев

2021-11-26 09:29 | Освіта

Все, что касается воспитания детей в Британии, существенно отличается от того, что мы привыкли видеть в Украине. Это касается и помощи государства с момента беременности, и посещения детских садов и школ, и финансирования высшего образования.

Фото:

Реформа школьного образования в Эстонии: прочь от СССР

2021-11-06 09:29 | Освіта

По результатам международного теста для школьников PISA (Programme for International Student Assessment) за 2018 год, который проводится раз в три года под эгидой Организации экономического сотрудничества и развития, Эстония заняла среди 79...

Фото:

О финской школе. Как готовят успешных граждан

2021-11-01 09:36 | Освіта

Почему обучение должно приносить детям радость. Финны полагают, что школа должна научить ребенка главному — самостоятельной будущей успешной жизни.

Фото:

COVID-19 і школа: чи загрожують проведенню навчальному року невакциновані вчителі

2021-09-25 08:21 | Освіта

З 1 вересня навчальні заклади в Україні почали працювати у звичному режимі. При цьому повний курс вакцинації від коронавірусу пройшли менше 40 відсотків працівників сфери освіти. Як це вплине на перебіг навчання?

Фото:

Почему верят в теории заговора

2021-09-05 08:35 | Освіта

 Пора перестать считать людей, верящих в теории заговора, полоумными. Чем скорее мы это сделаем, тем проще будет искоренить эту  болезнь современного общества. В конце концов, все мы люди. Ну, если не считать рептилоидов.

Фото:

Школа в Англії: є два головні предмети - мова і математика

2021-08-03 08:35 | Освіта

Як моя донька почала вчитися у лондонській школі, а я – їй заздрити. Перший день школи настав п’ятого вересня, це дуже типово для Англії: починати освітній процес чи іншу роботу не першого числа і не в понеділок. 

Фото:

"Червоної смородини” немає

2021-08-01 08:35 | Освіта

Які слова росіяне “запхали” в українську мову - і чому їх час забути, як страшний сон.

Фото:

Что-то в консерватории …

2021-07-28 08:26 | Освіта

Плохое образование представителей элит - это приговор для нашей страны, потому что в стране, где так мало зависит от институтов и так много от отдельных счастливчиков, которых судьба, случай, темперамент, связи и так далее вынесли на поверхность, невежество одних означает опасность для всех.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:28
Військо Польське хочуть зробити найсильнішою сухопутною армією в Європі
11:22
Австралія підтримала вимогу обмежити вето Росії в Раді безпеки ООН
10:33
У селищі Шишаки на Полтавщині віряни УПЦ МП перейшли до ПЦУ
09:30
Чеська кампанія «Подарунки Путіну» зібрала гроші на машину розмінування для України
20:10
24 вересня, в Україні лише у західних областях можливий короткочасний дощ, до +30°С
19:29
Прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький: «Хочу сказати Зеленському — більше не ображати поляків»
18:26
Накопичення вагонів у напрямку західних прикордонних переходів зросло до 11 тис.
17:21
Війна в Україні та її кінцевий результат стануть однією з трьох рушійних сил створення нового світового порядку
16:17
Як вважає експерт ООН, політичні репресії у Росії досягли безпрецедентних масштабів, такого не було з часів Сталіна
15:26
Британія провела з російськими фашистами таємні переговори

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]