Фото:  Крейґ Вайтгед / Unsplash

Польські комуністи спиралися на совєтські спецслужби, а не польське суспільство

2024-03-17 09:20 | Світова

 Служби громадської безпеки Польської Народної Республіки перебували від повним контролем НКВС — для Москви це був єдиний спосіб нав’язати полякам комуністичний режим.

Фото:  Олена Степанів, перша українська жінка-офіцер

Українські жінки в Першій світовій війні: емансипація, вишкіл і нові типи

2024-02-28 09:20 | Світова

Тема мілітаризації жінок пропонує багато можливих контекстів думання. На кого взорувались українські січові стрільчині, що брали участь у Першій світовій війні? З ким порівнювали їх сучасники, цмокаючи язиками від осуду чи сплескуючи в долоні від захоплення?

Фото:

Найкривавіші війни в історії людства: втрати під час Першої світової, Другої світової, а також інших масштабних протистоянь

2024-02-11 09:22 | Світова

Тема військових втрат під час війни з російськими окупантами є болючою і складною. Українське керівництво майже не коментує цифри, посилаючись на засекреченість інформації під час воєнного стану. Натомість, за даними Генштабу ЗСУ, в Україні вже знищили більше 380 тис. окупантів.

Литовські солдати на позиція, Зарасайський напрямок, 1919 р. Фото: Zarasų krašto

Литовський шлях деокупації: Зарасайська операція 1919 року

2024-01-27 09:20 | Світова

Землі північно-східної Литви, мальовничі, покриті тисячолітніми лісами, розлогі у зелені луки. Тут, серед казкових озер Зарасайського плато, майже 105 років тому, багнетами і шаблями Війська Литовського, було поставлено крапку у завзятому протистоянні молодої балтійської республіки російським...

Фото:

Скіфський Будда. Розуміння історичної політичної суб’єктності України

2024-01-14 09:23 | Світова

Скіфські цінності крізь віки втілилася в Святославові Хороброму і в степовому братстві запорожців. Хіба не бачимо усмішку Будди на заглибленому в медитацію обличчі Мамая? На відміну від Шак’ямуні, він, як правдивий скіф, не розлучається зі зброєю, а кладе її поруч з собою, готовий...

Фото:  Досвід Другої світової війни показує як вільним країнам перевершити дикта

Досвід Другої світової війни показує як вільним країнам перевершити диктатури типу путінської

2023-12-28 09:20 | Світова

У березні 2023 року ЄС ухвалив рішення доставити Україні 1 млн снарядів калібру 155 міліметрів. Замовлення мали виконати протягом року. Однак згодом виявилося, що Європа катастрофічно не вкладається у графік. Україна змогла отримати лише 300 тис. з обіцяного мільйона боєприпасів.

Фото:

Війна, яка нічого не навчила московитів. 10 найважливіших російських воєнних поразок

2023-12-12 09:21 | Світова

Року 1904 Росія розпочала війну з Японією, щоб посилити свої позиції на Тихому океані та відвернути увагу громадян від внутрішніх проблем. Натомість конфлікт закінчився розгромом російських сухопутних військ у Маньчжурії та флоту в Цусімській битві. До того ж у Санкт-Петербурзі відбулась...

Фото:

Історичні паралелі. Операція Моссаду "Гнів Божий"

2023-12-07 09:22 | Світова

Вчора в Підмосковʼї невідомі пострілом в голову ліквідували наймерзеннішого, післ Медведчука,  зрадника Іллю Ківу. Багато хто з українців надієтьс яна те що це почав свою діяльність так званий "країнський Моссад", який в такому стилі колись провів операцію під назвою "Гнів...

Фото:  Кримські імператори  Візантійської імперії

Кримські імператори Візантійської імперії

2023-11-14 09:20 | Світова

 Кримський півострів був не надто віддаленою, але глибоко провінційною частиною Візантійської імперії. Ба більше, розташований у ньому Херсон (античний Херсонес, літописний Корсунь) використовувався як місце заслання аристократії.

Фото:  Історія та причини арабо-ізраїльського протистояння

Історія та причини арабо-ізраїльського протистояння: Народжені у вогні резолюцій

2023-11-13 09:20 | Світова

106 років тому, 2 листопада 1917 року, з'явилася Декларація Бальфура – ​​короткий відкритий лист, де британський міністр закордонних справ Артур Бальфур де-факто обіцяє Палестину єврейському народу.

Фото:

Росія породила єврейські погроми. Доводить історія

2023-11-05 09:20 | Світова

Погром у Махачкалі, скоєний за явного потурання ФСБ, демонструє антисемітську тяглість і природу російської влади

Фото:  Бюст Сталіна. Фото: Соф'я Бобок / AA/ABACA / Abaca Press / Forum

Кривавий сталінський слід в історії Польщі

2023-11-01 09:20 | Світова

Сталін залишив кривавий слід в історії Польщі. Усвідомлюючи безглуздість її повної совєтизації, він намагався завоювати країну обманом і терором.

Фото:

Безглузді російські бунти: від повстання Пугачова до втечі від путінської мобілізації та війни

2023-10-31 09:20 | Світова

 30 років тому, восени 1993 року, протистояння між парламентом і президентом Росії призвело до збройних сутичок у Москві. У підсумку, російський парламент був розстріляний із танків. А 250 років тому, восени 1773 року розпочалося знамените Пугачовське повстання.

Фото: viktorkaspruk.wordpress.com

Замість бути арбітром, ООН опосередковано легалізує війни і цим відзначає 78-річчя

2023-10-25 08:20 | Світова

24 жовтня свій день народження відзначала Організація об'єднаних націй – яка була створена після закінчення Другої світової війни задля підтримання й зміцнення миру й міжнародної безпеки. Та для українців, які до речі серед засновників ООН - це досить болюча тема.

Фото:  Ясер Арафат і шейх Ясін

Що таке "Сектор Гази" - історичний екскурс

2023-10-11 08:20 | Світова

 Зі зрозумілих причин у всіх з'явився інтерес до ситуації в Ізраїлі та до того, що таке "Сектор Гази". Тож трохи історії.

Німецький солдат спалює будинок у польській столиці після Варшавського повстання

Після Варшавського повстання німці вивезли з міста не менше 100 тисяч вагонів із награбованим добром

2023-10-04 08:20 | Світова

2 жовтня Армія Крайова підписала з гітлерівцями капітуляцію на почесних для повстанців умов. Під час Варшавського повстання загинуло від 15 до 18 тисяч бійців АК, німецькі окупанти вбили 150-180 тисяч мирних мешканців, а польська столиця стала руїною. 

Фото:  Віденська битва 1683 р.

Львівський єпископ Йосиф Шумлянський і битва під Віднем 1683 р.

2023-09-13 08:22 | Світова

Цьогоріч виповнюється 340 років з часу битви під Віднем, яка завершилася 12 вересня 1683 р. Дата не зовсім «кругла», та все ж варто про неї згадати. Тим паче в контексті нинішніх подій, коли знову в Європі відбувається цивілізаційне протистояння між Заходом і Сходом.

Фото:   На архівному фото поліція міста Чикаго затримує учасників заворушення бі

Хрещенська битва у Чикаго: Як церковний календар посварив та об'єднав українців в Америці

2023-09-05 08:22 | Світова

 Із 1 вересня Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) переходять на новий календар. Замість юліанського, що відстає від світського на 13 днів, вони перейдуть на новоюліанський, що майже в усьому, крім великодніх свят, збігається з григоріанським,...

Фото:

Чому московити у всьому винять англосаксів

2023-08-31 08:22 | Світова

Що б не сталося у світі неприємного для нинішньої Росії, в Кремлі вже "знають", хто стоїть за цією халепою. Звісно, "англосакси". Це слівце, яким британців і американців донедавна позначали лише прихильники специфічних конспірологічних концепцій, тепер цілком офіційно...

Фото:

"План Даллеса" — російська конспірологія, народжена з українських шпигунських романів

2023-08-24 08:22 | Світова

Конспірологія — сфера, де, здавалося б, російським пропагандистам та іншим «трубадурам імперії» немає рівних. Утім, і тут не все так однозначно. Від початку 1990-х російські політики, духовенство й публіцисти неодноразово згадували «план Даллеса» — вигадану...


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]