Ілюстрація: Тетяна Гущіна

Сексуальне насильство під час війни: як досвід Боснії і Герцеговини допоможе Україні

2022-11-24 08:21 | Світова

Сексуальне насильство, вчинене в Боснії та Герцеговині під час війни 1992–1995 років, було визнане злочином, що широко використовувався як знаряддя війни. У 16 справах Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії ухвалив вироки обвинуваченим у вчиненні сексуального насильства, яке було...

Естонські "лісові брати" в хвилину відпочинку. Ярвамаа (Естонія). 1953foto:wikip

Боротьба естонських «лісових братів» з совєтами: останній партизан загинув у 1978 році

2022-11-23 08:21 | Світова

Естонські «лісові брати» були малочисельні, але добре організовані.  Боротьба естонських «лісових братів» з совєтами вписується в історію повоєнного партизанського руху в країнах Балтії, які після поразки німців влітку-восени 1944 року знову опинилися під...

Фото:

Латвійські партизани були настільки серйозною проблемою, що в одному з регіонів совєти навіть були змушені піти на перемир’я

2022-11-14 08:21 | Світова

 Про історію латвійських «лісових братів» — розмова з професором Рафалом Внуком (Люблінський католицький університет), автором монографії «Лісові брати. Антикомуністичне підпілля в Литві, Латвії та Естонії 1944-1956»

Фото:  Литовські «лісові брати» в околицях містечка Ігналіна (1949)foto:wikipedi

Як попри свою військову поразку, «лісові брати» зумовили зміцнення литовської ідентичності

2022-10-27 07:21 | Світова

Закінчення Другої світової війни не принесло миру і свободи Центрально-Східній Європі, а лише нове поневолення, цього разу совєтське, нераз жорстокіше від гітлерівського. Проте встановлення совєстького режиму наткнулося на відчайдушний опір поляків, українців, але й теж народів Балтії, де...

Совєтські військові від’їжджають із Польщі. Борне Суліново, 1991. Фото: Кріс Нід

Пальне за самогон. Як Совєтська армія виходила з Польщі

2022-10-26 07:21 | Світова

Після понад 45 років дислокації совєтські військові 1991 року почали покидати країну. Виведення Совєтської армії з Польщі на початку 90-х років минулого сторіччя призвело до своєрідного дива. З-під землі раптом забило пальне.

Фото:  Росія вже спричинила декілька світових криз

Росія вже спричинила декілька світових криз

2022-10-21 07:30 | Світова

Найбільша криза у Європі з часів Другої світової війни та розхитані міжнародні безпекові домовленості — ось чого домоглася Росія, розгорнувши повномасштабний наступ на Україну. Терористичні дії країни-агресорки призводять до загибелі мирних жителів, руйнувань цивільної інфраструктури й...

Фото:  "Оккупанти идите домой!". 54 роки від дня вторгнення СРСР до Чехословаччи

"Оккупанти идите домой!". 54 роки від дня вторгнення СРСР до Чехословаччини

2022-08-22 07:21 | Світова

 21 серпня 1968 року розпочалась окупація Чехословаччини військами так званого Варшавського договору (військами СРСР та країн-сателітів). Того дня ранніми годинами на терени дружньої Чехословаччини увірвалось 6300 танків, також тисячі радянських вояків, багато з яких не знали, до якої...

Фото:

Хто переміг при Бородіно, спалив Москву і вбив Кутузова. Про російські міфи війни 1812 року

2022-08-12 07:21 | Світова

Про те, що росіяни програли при Бородіно, стало відомо ще в день битви. У тому, що Москву спалили росіяни, історики не сумнівалися ще в XIX столітті. Про те, що російський цар, а не Наполеон, почав війну 1812-го, історикам стало остаточно ясно на початку XX століття. 

Фото:  Чиновник у Бухарському еміраті, васальній державі Російської імперії

Як Росія колонізувала інші народи та чому вона це заперечує зараз

2022-08-07 07:21 | Світова

Від початку вторгнення в Україну російська влада по-різному пояснювала свої дії і часом суперечила сама собі. Володимир Путін виправдовував свої дії завоюваннями Петра I, засновника Російської імперії, але також викривав колоніалізм Заходу. Антиколоніальну риторику активно використовує і МЗС РФ...

Фото:  Немецкие военные на восточном фронте, июнь 1941. Источник: Википедия

Что значило для поляков нападение Гитлера на СССР 22 июня 1941 года

2022-06-22 07:22 | Світова

Ранним утром в воскресенье, 22 июня 1941 года, немецкие войска приступили к реализации плана под кодовым названием «Барбаросса» — это стало одной из самых масштабных военных операций в мировой истории.

Фото:  Харьков после российских ракетных ударов.Фото: РАР/Andrzej Lange

Преступления путинской армии в Украине вызывают однозначные ассоциации с преступлениями Красной армии в Польше

2022-06-11 07:22 | Світова

Историк, пресс-секретарь Института национальной памяти Рафал Леськевич - об исторических параллелях между Второй мировой войной и нынешней войной России против Украины.

Фото:

“Міста російської слави”. Ретроспективний погляд з проекцією у майбутнє

2022-04-09 07:22 | Світова

То що ж робити звичайній людині? Як завжди: якщо вона песиміст — вивчати російську мову, якщо оптиміст — англійську, а якщо реаліст — автомат Калашникова. (Ця стаття була написана 26 років тому.)

Фото:

Похоронить империю. Национальные движения накануне распада СССР. Часть 7: Туркменистан

2022-02-21 08:22 | Світова

Туркменистан считается одной из самых закрытых стран мира. Республика сегодня – это культ личности первого и второго президентов, никакой политической оппозиции и независимых СМИ. Немногие критики власти либо находятся в тюрьмах, либо живут в изгнании. Но так было не всегда.

Фото:

Похоронить империю. Национальные движения накануне распада СССР. Часть 6: Беларусь

2022-02-14 08:22 | Світова

"Мы прокручивали такой, казалось бы, невероятный сценарий и ломали головы: как это так сделать, чтобы Беларусь пострадала менее всего и чтобы нам отпасть от Советского Союза, от России, которая цепями привязала к себе "союзные" республики, как можно дальше".

Фото:

Ад в Аушвиц-Биркенау: новорожденных заставляли топить в выгребной яме

2022-02-11 08:22 | Світова

77 лет назад прекратила свою страшную «работу» самая смертоносная и страшная «фабрика смерти» Третьего Рейха – немецкий концлагерь Аушвиц-Биркенау. Память о свыше миллиона жертвах безвинно замученных в нем навсегда будет вписана в мировую историю.

Фото:  Лунев, Гонкевич, Райкин – ссыльные проектировщики Воркуты

Как ссыльная интеллигенция строила Воркуту. Еще раз о том, что такое Россия

2022-02-08 08:22 | Світова

Поселок Воркута на севере Коми создан 9 января 1940 года указом Верховного совета РСФСР на базе строящейся шахты "Капитальная". Одноэтажные деревянные кварталы после войны обрастали зданиями в стиле "сталинского ампира".

Фото:

Похоронить империю. Национальные движения накануне распада СССР. Часть 5: Казахстан

2022-02-06 08:25 | Світова

Казахская ССР стала одной из первых республик в Советском Союзе, в которой прошли массовые протесты против политики Москвы, а вслед за ними – массовые репрессии за попытку отстоять свою автономность. Несмотря на это, в республике появлялись сотни общественных организаций – "...

Фото:

Похоронить империю. Национальные движения накануне распада СССР. Часть 3: Азербайджан

2022-02-04 08:22 | Світова

В ночь на 20 января 1990 года несколько бронетанковых частей советской армии вошли в Баку. Тогда, по официальным данным, погибли более 130 человек, еще около 600 были ранены. Эта дата считается одной из величайших трагедий современного Азербайджана и получила название "черный январь...

Фото:  Таджикистан

Похоронить империю. Национальные движения накануне распада СССР. Часть 2: Таджикистан

2022-02-03 08:22 | Світова

Таджикская ССР – единственная персоязычная республика бывшего Советского Союза. В Таджикистане действовала единственная в Центральной Азии официально зарегистрированная исламская партия, созданная во времена перестройки.

Фото:

Похоронить империю. Национальные движения накануне распада СССР. Часть 1: Грузия

2022-02-02 08:22 | Світова

30 лет назад, 22 декабря 1991 года, в Тбилиси началась гражданская война между сторонниками тогдашнего президента Звиада Гамсахурдии и вооруженной оппозицией. Итогом этой войны стало свержение первого президента Грузии. Звиад Гамсахурдия покинул страну и уехал в Чечню.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]