Антиукраїнська діяльність: Офіс президента протягує на відповідальну посаду в ГПУ Катерину Коваль, яка два роки зривала призначення керівника САП

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уповноважений Верховної Ради з питань прав людини Дмитро Лубінець пропонує призначити Катерину Коваль членом Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).

З вебсайту Верховної Ради стало відомо, що відповідну пропозицію поруч з двома іншими кандидатами, Лубінець подав до правоохоронного комітету Верховної Ради на чолі з Сергієм Іонушасом. Саме цей комітет за законом має погодити пропонованих Уповноваженим з прав людини осіб.

Катерина Коваль найбільш відома як ексголова комісії з відбору голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Завдяки її сприянню Офісу президента вдалося затягнути конкурс на два роки, намагаючись протягти “свого” кандидата та ігноруючи при цьому обурення міжнародних партнерів та громадян. Проте через тиск останніх у липні 2022 року комісії таки довелося фіналізувати конкурс та визнати переможцем Олександра Клименка.

“Таке намагання призначити Катерину Коваль до КДКП – виглядає як жест вдячності від Олега Татарова. У 2021-22 роках він намагався всіма силами затягнути конкурс на керівника САП, щоб призначити “свого” кандидата та не допустити, щоб цю посаду зайняв Олександр Клименко. Адже саме Клименко як детектив НАБУ вів справу, в якій фігурував Татаров”, – зазначає заступниця виконавчого директора ЦПК Олена Щербан.  

Важливо, що для призначення Катерини Коваль та інших кандидатів на посади до КДКП достатньо рішення лише правоохоронного комітету. У залі Верховної Ради голосування з цього питання не проводитимуться. 

Інші два кандидати, яких Лубінець пропонує до КДКП:

Віталій Мавроді. У 26 років, 2010 року, був обраний депутатом Волноваської районної ради від Партії регіонів. Був членом Партії регіонів. Кандидат безоплатно жив і, можливо, досі живе в київській квартирі, яку арештовували у провадженні НАБУ/САП щодо зловживань Центренерго. Квартирою володіє Денис Токар;

Євгенія Мнишенко. Має нерухомість разом із Фріс Софією Елківною, яка є мамою народного депутата Ігоря Фріса від Слуги Народу в м. Івано-Франківськ. За даними соціальних мереж родина Фрісів і Мнишенко дуже близькі. 

Призначати кандидатів правоохоронний комітет за керівництва Сергія Іонушаса буде на закритому засіданні комітету. Адже, на відміну від більшості комітетів Ради, комітет Іонушаса не забезпечує ані трансляцій комітету, ані навіть стенограми.

Довідково: КДКП – це колегіальний орган, який оцінює кандидатів на посаду прокурорів, а також вирішує питання щодо дисциплінарної відповідальності прокурорів. Саме за рішенням КДКП прокурор може бути звільнений з посади. У руках недоброчесних чиновників саме цей орган дає можливість призначати або звільняти “неугодних”. 

Більше про Катерину Коваль 

Як ЦПК писав раніше, Катерина Коваль з 2007 року є заступницею Голови Союзу юристів України. Головою Союзу є Святослав Піскун. Піскун зокрема відомий тим, що у 2012 році, бувши народним депутатом, голосував за скандальний Закон України «Про засади державної мовної політики», відомий як «Закон Ківалова-Колесніченка». 

У 2010 була Коваль була членом Робочої групи з питань судової реформи, сформованої Віктором Януковичем (відповідно до Указу Президента Nº440/2010 від 24.03.2010 року). До цієї групи також входили Андрій Портнов та Олена Лукаш.

У 2011 році вказала 23 тис. грн доходу. Водночас того ж року придбала новий позашляховик Hyundai Santa FE за 326 тис. грн (14 річних доходів). На той час у її власності вже перебували ще два автомобілі: KIA Ceed та Skoda Octavia (обидві 2007 року випуску).

Катерина Коваль вписувалась за попереднього голову ОАСКу Бачуна та голову ВАСУ Пасенюка. Розхвалювала “регіонала” Мірошніченка.

Серед нагород Коваль раніше вказувала памʼятну медаль «За заслуги у захисті прав і свобод громадян» Федеральної палати адвокатів Російської Федерації за сприяння міжнародного адвокатського співробітництва, та активну участь у правозахисній діяльності (видана у 2012 році).

Була членкинею комісії по відбору голови САП, яка неодноразово зривала і затягувала призначення Олександра Клименка (делегована групою “За майбутнє”).

У декларації за 2019 рік декларує 85 000 євро, 162 000 дол та 1 800 500 грн готівковими коштами. Доходи Катерини Коваль не співрозмірні із заощадженнями, джерела походження яких встановити з публічних джерел неможливо.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

18:31
Військові Данії затримали судно КНР з російським капітаном з підозрою в обриві інтернет-кабелів у Балтійському морі
18:20
Марія Барабаш: Справжній план внутрішньої перемоги України
18:05
Це теж "План стійкості": заброньовані львівські митники мають багато часу, сил і натхнення на футбольні змагання
17:39
ВАКС дозволив ексочільнику "Нафтогазу" Коболєву виїжджати за кордон, але той начебто нікуди не збирається
17:36
Справа найбільшого в історії України хабаря: суд відпустив тестя Насірова з-під домашнього арешту
16:06
Антиукраїнська діяльність: Офіс президента протягує на відповідальну посаду в ГПУ Катерину Коваль, яка два роки зривала призначення керівника САП
15:37
Капеланську службу має очолювати капелан, а не замполіт – Холодов
14:08
НАБУ перевіряє квартиру за 17 мільйонів, де мешкає міністр Коваль; її можуть конфіскувати
12:06
СБУ та митниця лише імітують боротьбу з контрабандою на $13 млрд
11:58
Рада затвердила право військових на звільнення з причин загибелі неповнорідних брата чи сестри

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]