Капеланську службу має очолювати капелан, а не замполіт – Холодов
Капеланську службу повинен очолювати капелан, а не замполіт із радянськими підходами керування.
Таку думку висловив отець Костянтин Холодов – керівник Служби військового капеланства ГУР МОУ, повідомляє Укрінформ.
«Церква має допомагати державі, підставити свої плече, це і є капеланство під час війни. А держава, з важливого зараз, – посприяти, аби капеланські служби в ЗСУ очолювали капелани, а не замполіти. Бо капеланство – це дія Церкви в армії. А в нашому випадку у нас – недовіра між керівництвом капеланської служби і Церквою», – переконаний Холодов.
Капелан вірить, що рано чи пізно ключові кадрові зміни в капеланській службі неодмінно мають відбутися задля відновлення довіри.
«Капеланам не мають казати: “Ми вам не призначаємо людей в синод, а ви нам не призначаєте людей в апарат”. Ми поки мовчимо, тому що війна. Тому і митрополит мовчить, нічого не каже, і капелани мовчать. А як тільки буде знятий воєнний стан, звісно, каміння навіть заговорить», – стверджує Холодов.
Довідка:
Капеланську службу Командування Сухопутних військ ЗСУ з лютого 2024 року очолює полковниця Лариса Полянська, яка ніякого відношення до Церкви раніше не мала.
Ще у 2017 році ця дама перебувала у стані безробітньої.
Починаючи з 2018 року, вона є військовослужбовицею Державної прикордонної служби. А з 2022 року служила в Адміністрації (тобто, центральному апараті) ДПС.
Особовому складу новопризначену очільницю капеланською служби представив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк. У Сухопутних військах тоді наголосили, що "це важливий крок щодо впровадження гендерної політики для українського війська". Яким чином "гендер" відноситься до капеланства, у Павлюка не пояснили.
22 січня 2021 року був зареєстровано законопроєкт "Про Службу військового капеланства", який став результатом співпраці представників ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби, церков та релігійних організацій, а також депутатів різних фракцій. 19 березня 2022 р. Закон "Про Службу військового капеланства" набрав чинність.
Служба військового капеланства ЗСУ — це структурний підрозділ Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України, на який покладається реалізація конституційного права на свободу світогляду та віросповідання, організацію заходів для задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та членів їхніх сімей у мирний та воєнний час.
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень: 20 – 26 січня 2025 року
- 18:05
- Касьянов: Нам би три місяці протриматися (про ЗРК і БПЛА)
- 17:06
- Бойко, Шуфрич, Мураєв, Симоненко: до списку санкцій РНБО увійшло 18 осіб
- 16:03
- Українці мають годувати Міндіча: офіс президента вирішив, що парламентський телеканал важливіший за дрони та міни на фронті - Железняк
- 15:12
- Прокуратура вимагає повернути до державної власності Михайлівську церкву у Городищі
- 14:01
- Адвокати Коломойського ознайомилися з 225 з 550 томів кримінального провадження БЕБ
- 12:11
- Ворог розстріляв собор упц (мп) у Запоріжжі, в якому досі моляться за рпц
- 10:10
- Нардеп Бондарєв вивіз 18 чоловікам за кордон під виглядом особистих "водіїв", отримав підозру
- 08:00
- Ворог просунувся біля шести населених пунктів Донеччини
- 20:00
- У неділю в Україні буде хмарно, сухо та тепло
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.