Білий дім стурбований корупцією в Україні більше, аніж про це говорять публічно, — ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

В адміністрації президента США Джо Байдена стурбовані рівнем корупції в Україні більше, аніж про це говорять публічно.

Про це пише видання Politico, передає ZN.ua.

У руках журналістів опинився конфіденційний стратегічний документ США.

Раніше Штати оприлюднили план стратегічного нагляду за допомогою Україні. У ньому викладено численні кроки, які Вашингтон робить, щоб допомогти Києву викорінити зловживання і реформувати низку українських секторів.

"У документі підкреслюється, що корупція може змусити західних союзників відмовитися від підтримки боротьби України проти російського вторгнення, і що Київ не може відкладати боротьбу з хабарництвом", - зазначає Politico.

У конфіденційній версії документу сказано, що високий рівень сприйняття корупції може "підірвати довіру української громадськості й іноземних лідерів до уряду воєнного часу". Публічну версію було опубліковано на сайті Держдепу США близько місяця томі.

Водночас конфіденційна версія "Інтегрованої стратегії для України" приблизно втричі довша і містить набагато більше деталей про цілі США в Україні: від приватизації українських банків до допомоги у збільшенні кількості шкіл, де викладають англійську мову, і заохочення українських військових до прийняття протоколів НАТО. Багато цілей покликані зменшити корупцію, яка пронизує країну.

"Тихе оприлюднення стратегії і той факт, що найжорсткіші формулювання були залишені в конфіденційній версії, підкреслює виклик, який стоїть перед командою Байдена у донесенні інформації. Адміністрація хоче натиснути на Україну, щоб вона скоротила хабарництво, не в останню чергу тому, що на кону стоять американські долари. Але надто гучне обговорення цього питання може дати аргументи противникам американської допомоги Україні, які намагаються заблокувати таку допомогу. Будь-яке сприйняття ослаблення американської підтримки Києва також може змусити більше європейських країн двічі подумати про свою роль", - йдеться в матеріалі.

Джерело видання, знайоме з українською політикою, зазначає, що корупція в Україні вже давно турбує американських чиновників, зокрема президента Джо Байдена. Але після повномасштабного вторгнення рф цю тему було відсунуто на другий план. Помічники Байдена місяцями обмежувалися короткими згадками про корупцію. Вони хотіли продемонструвати солідарність з Києвом і не підігрувати конгресменам-республіканцям, які критикують американську військову та економічну допомогу Україні. Проте зараз американські чиновники все більше наполягають на цьому питанні як публічно, так і в приватному порядку.

Другий американський чиновник, знайомий з перебігом дискусій, підтвердив Politico, що адміністрація Байдена обговорює з українськими лідерами можливість обумовити майбутню економічну допомогу "реформами, спрямованими на боротьбу з корупцією та підвищення привабливості України для приватних інвестицій". За словами чиновника, такі умови не розглядаються для військової допомоги.

Politico пояснює, що Інтегрована стратегія країни - це продукт Державного департаменту, який спирається на висновки інших частин уряду США включно з Міністерством оборони. Вона включає в себе перелік цілей, терміни їх досягнення та проміжні результати, які американські чиновники хотіли б бачити досягнутими. Держдепартамент розробляє такі стратегії для багатьох країн раз на кілька років.

У конфіденційній версії документу також описуються такі цілі США, як допомога в реформуванні елементів апарату національної безпеки України, щоб забезпечити "децентралізований, толерантний до ризиків підхід до виконання завдань" і зменшити "можливості для корупції".

"Хоч НАТО не близький до того, щоб дозволити Україні вступити, американська стратегія часто посилається на бажання змусити українських військових прийняти стандарти Альянсу", - зазначають автори матеріалу.

Однією з очікуваних віх, перелічених у конфіденційній версії, є те, що Міноборони України "створить професійний молодший офіцерський і сержантський корпус зі стандартною доктриною і принципами НАТО". Навіть формат і зміст українських оборонних документів повинні "відображати термінологію НАТО", - йдеться в конфіденційному розділі стратегії. Одна з цілей включає створення "плану опору на національному рівні". Це може натякати на те, що пересічні українці повинні дати відсіч, якщо росія спробує захопити більше території.

США також хочуть, щоб Україна виробляла власну військову техніку, створивши "вітчизняну оборонну промисловість, здатну задовольнити основні потреби", а також середовище, яке сприятиме розвитку стартапів у сфері оборонних інформаційних технологій, як зазначено в одному з конфіденційних розділів.

Американські посадовці особливо занепокоєні роллю еліти в українській економіці. "Деолігархізація, особливо енергетичного та гірничодобувного секторів, залишаються ключовим принципом для відновлення кращої України", - декларується у відкритій частині стратегії.

Також там міститься заклик до зменшення ролі держави у банківському секторі.

Також у стратегії зазначається, що Штати пропонують допомогу Міністерству освіти України для покращення викладання англійської мови, а також вважають, що це може допомогти реінтегрувати українців, звільнених від російської окупації.

Американські урядовці допомагають Україні розбудовувати можливості переслідувати воєнні злочини у власній судовій системі. Бажані проміжні результати включають відбір понад 2 тисяч нових суддів і розгляд понад 9 тисяч скарг на неправомірну поведінку суддів.

Стратегія також передбачає відновлення дипломатичної присутності США в Україні, розширивши її за межі Києва до таких міст, як Львів, Одеса, Харків та Дніпро. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]