Британія дронами "полюватиме" за субмаринами Росії - ЗМІ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Планери-дрони з сенсорами система Lura зможуть місяцями патрулювати море, вишукуючи підозрілі звуки.

Сотні автономних дронів патрулюватимуть океан, виявляючи рух російських субмарин і захищаючи критичну інфраструктуру. Про це повідомляє британська газета The Times.

У Міноборони Великої Британії зберігаються магнітні стрічки з акустичними сигнатурами ворожих кораблів і підводних човнів. Ці дані збирали понад півстоліття фахівці Королівського флоту, які полювали на підводні човни.

Раніше ці записи були складними у використанні, але тепер вони стали в пригоді завдяки новим технологіям. Система Lura, розроблена європейською компанією Helsing, використовує штучний інтелект, щоб "висвітлити" океани і знаходити російські підводні човни. Королівський флот замовив дослідження ШІ для підводного спостереження, після чого Helsing розробила Lura.

Lura може розрізняти навіть кораблі одного класу за їхніми унікальними шумами. Система будує мережу підводних сенсорів, які працюють як супутники під водою. Планери-дрони з сенсорами можуть місяцями патрулювати море, вишукуючи підозрілі звуки.

За словами технолога Найла Картрайта, у воду можна запустити сотні таких планерів. Вони просто слухають, а при виявленні дивної активності - наприклад, російського підводного човна - піднімаються і повідомляють дані.

Один дрон малоефективний, та у великій кількості вони створюють серйозний стримувальний засіб: противнику стає складніше діяти непомітно.

Фото: АР

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]