Буде створений Тристоронній союз Британія-Україна-Польща: що це дасть

|
Версия для печатиВерсия для печати

Наступного тижня на політичній карті світу має з'явитися новий політично-безпековий альянс за участі Великої Британії, України та Польщі.

За даними ВВС News Україна, сторони закінчують фіналізувати деталі угоди.

Спочатку планували, що про домовленість оголосять 31 січня під час візиту до України міністерки закордонних справ Британії Ліз Трасс. Але ситуація змінюється і можливий інший формат оголошення.

Джерела ВВС News Україна в українській владі кажуть, що наступного тижня до Києва можуть завітати керівник уряду Великої Британії Борис Джонсон та прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. У Варшаві вже навіть офіційно заявили про візит.

Не виключено, що це може бути пов'язано з оголошенням про створення цього альянсу.

"Ця опція серйозно опрацьовується, але переговори тривають, ми уточнюємо деталі", - каже джерело в офісі президента.

Головними завданнями регіонального альянсу мають стати як протидія російській загрозі, так і спільна робота заради майбутнього європейської безпеки.

Створення нової осі Лондон-Варшава-Київ відбувається на тлі суттєвого загострення безпекової ситуації на українських кордонах та активного постачання Британією зброї Україні.

Ми дізналися, як працюватиме майбутній альянс, та розпитали експертів, чого від нього можуть очікувати всі учасники.

Союз трьох

Саме Ліз Трасс першою публічно заговорила про новий альянс ще 21 січня в Австралії.

Трасс оголосила склад учасників, а британські аналітики одразу намалювали дуже показову політичну карту майбутнього утворення, дуже схожу на "повітряний міст" постачання британської зброї останніх тижнів.

 

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко у розмові з ВВС News Україна вже прокоментував майбутній альянс.

У відповідь на пряме питання про роботу майбутнього союзу Пристайко порадив дочекатись 31 січня, але сказав, що це "не зовсім НАТО на трьох".

"Але це, дійсно, спроба знайти друзів, партнерів і допомогу у цей критичний момент", - заявив посол.

За словами Пристайка, Україна у своїх діях має виходити з готовності окремих членів НАТО допомагати вже зараз.

Він нагадав, що саме Британія стає дедалі серйознішим союзником України: це і угода про стратегічне партнерство, і домовленості на два мільярди доларів, і постачання протитанкової зброї, будівництво кораблів та морських баз.

Співрозмовники ВВС News Україна в дипломатичних колах вказують, що новий тристоронній формат взаємодії Лондона, Варшави та Києва Україна ініціювала не так давно - на початку грудня.

Це має стати частиною ширшої стратегії України зі створення малих альянсів: "Люблінський трикутник" (Україна-Польща-Литва), "асоційоване тріо" (Україна, Грузія, Молдова) і "квадрига" (Україна-Туреччина).

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]