Через загрозу з РФ українські євробонди знову впали, іноземці продають ОВДП

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Котирування українських єврооблігацій та ВВП-варантів різко впали у понеділок, 24 січня, і продовжили падіння на торгах наступного дня.

Про це відомо з даних Bloomberg Terminal, опубліковані Інтерфакс-Україна.

Після того, як українські євробонди частково відновилися минулого тижня, у понеділок котирування стрімко знизилися, зазначає Економічна правда

"Короткі" папери з погашенням у вересні 2022 року 24 січня сягнули дохідності у 26,62%, хоча лише 19 січня відновилися до 18,33%. При цьому їхня ціна знизилася на 3,7%.

 

Котирування впали за усіма випусками українських євробондів, найбільше – із терміном погашення протягом найближчих трьох років, а також у 2029 році (-3,99%), 2032 році (4,4%) та 2033 році (-4,35%). 

Дохідність та ціна єврооблігацій – взаємообернені. Що менша ціна, за яку новий інвестор викупить зобов’язання, то більша різниця буде між нею і кінцевою виплатою на момент погашення.

Українські ВВП-варанти на закритті торгів 24 вересня торгувалися за 68,2% номінальної вартості.

У вівторок, 25 січня, найкоротші бонди з погашенням у вересні змогли дещо відновитися: їхня дохідність зменшилася до 25,8%. Проте за всіма іншими випусками падіння поглибилося. 

Найбільше у вівторок втратили українські варанти, які за добу зменшилися у ціні на 1,5% й котируються за 66,69% номінальної вартості.

На 18:00 за Києвом дохідність паперів з погашенням у 2023 році становить 16,22%, у 2024 році – 16,795%. 

"Довгі" папери мають дохідність близько 10-12%. Наприклад, для бондів з погашенням у 2027 році вона становить 11,675%, а у 2033 році – 0,517%.

Процес супроводжується подальших виходом нерезидентів з українських держоблігацій. З п’ятниці, 21 січня, портфель ОВДП у власності іноземців скоротився ще на 0,81 млрд грн. Їхня частка у загальній структурі становить 7,95%.

Така дохідність для зовнішніх запозичень є дуже високою і матиме наслідком проблеми для України під час залучення коштів на зовнішніх ринках. Інвестори не впевнені, чи зможе Україна розрахуватися за своїми боргами, тож хочуть мати більший відсоток за ризик, який беруть на себе.

Зокрема, напередодні директор департаменту відкритих ринків Нацбанку Олексій Лупін заявив, що Україна внаслідок стресової ситуації на ринку зовнішніх запозичень тимчасово втратила змогу залучати зовнішній капітал.

Натомість вихід нерезидентів з ОВДП значною мірою сприяє посиленню напруги на валютному ринку.

Панічні настрої на ринках посилилися на тлі новин про те, що Держдеп США наказав евакуюватися з України родичам своїх дипломатів, а чинних співробітників евакуацію зробив добровільною. На аналогічний крок пішла Велика Британія.

«Аргумент»

 

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

15:02
Повторний ракетний удар по Києву: уламки впали на приватний пологовий, 7 загиблих
14:55
ЄС у декілька разів переоцінив свої можливості з виробництва боєприпасів для України і передає їх зі значним запізненням, - ЗМІ
13:28
Розбір руїн "Охматдиту": рятувальники поспішають дістатись підвалу, де ховались діти і медики
13:24
У Києві ракета влучила у житловий будинок, зруйнований під’їзд, під завалами чути голоси
12:04
Ракетна атака: 40 ракет, у Києві 5 загиблих і 11 поранених, у Кривому Розі декілька влучань, 10 загиблих та 31 поранений
12:04
Столтенберг назвав Китай організатором агресії проти України
11:38
Ворожа ракета влучила в Охматдит (ФОТО)
10:01
Орбан зустрівся з Сі Цзіньпіном та заявив, що Китай - ключова сила для досягнення миру в російсько-українській війні
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 8 липня
19:45
Магучіх оновила світовий рекорд у стрибках у висоту, попередньому - 37 років

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]