Чому непокарані вбивці "Небесної Сотні" (ПРІЗВИЩА ВИННИХ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Про це пише Ігор Луценко, аеророзвідник 72-ї бригади, у своєму блозі у виданні Цензор.Нет.

Трагедія Небесної сотні – приклад, коли навіть найпотужніший емоційний імпульс за всю сучасну історію України НЕ змусив українську державу працювати по-іншому в частині слідства і судочинства.

Пишу це на правах одного з найбільш втаємничених у цю тему людей. 21 січня я випадково уник честі стати номером 2 у Небесній сотні, а вранці 20 лютого, 9 років тому – уник на Інститутській 53-го місця.

Далі і з тих пір – беру участь у судових процесах у якості потерпілого, а також ходжу (ходив до повномасштабки) на інші судові засідання майданівських справ. Як член парламенту у 2014-19 – виступав з численними пропозиціями щодо змін у КПК, які могли б покращити хід слідства і притягнення до відповідальності.

Отже, чому українська державна машина НЕ змогла належним чином покарати винних.

1. Люди, котрі прийшли до влади після втечі Януковича, не вважали "Беркутів" винними, а вважали жертвами обставин. "Був наказ", "майданівці теж винуваті". І були зацікавлені поставити широкі міліцейські маси собі на вірну службу, що суперечило інтересам слідства. Тож тим з мєнтів, котрі найбільш засвітилися у вбивствах і катуваннях (приміром, Садовнику, котрий був помітний на відео кругом через свій протез) дали утікти, а інших – сховали від слідства. Аваков тут попрацював найбільше. Постмайданівські лідери держави не забезпечили формування ефективного слідства, не залучили туди визнаних авторитетів у цій галузі, досвід та порядність таких "зірок" кримінального розслідування, як Галина Климович Galina Ivanivna Klimovich, вони свідомо не використали. В парламенті тему замовчали Гройсман, а далі – Парубій. Створити окрему слідчу комісію нам не дали, хоча обіцяли.

2. Частина журналістів зайняла ультралояльну до влади позицію, не критикувала постмайданівську владу за провали у слідстві. Лише невелика група ентузіастів-журналістів ходять ці всі роки на засідання, просувають тему покарання винних, і ці люди – прекрасні. (До речі, побажайте підтримки Дмитру Хілюку, він зараз десь у російському полоні!).

3. Активні люди, котрі могли б взяти участь – їх заколихала емоційна реакція суспільства, тому вважалося, що покарання винних має відбутися само собою. Але воно само собою не може відбутися. Потрібно 10 років оплачувати роботу адвокатів, потрібно постійно штурхати очільників держави за ігнорантність. За цей весь час громадянське суспільство не створило фонду для допомоги сім’ям загиблих героїв Небесної сотні (ідея, про яку я неодноразово казав). На сьогодні головний, хто спонсорує адвокатів загиблих на Майдані українців – це американець Джордж Сорос. Інші представники потерпілих працюють безкоштовно, як Vitaliy Tytych . Я жартую, що на другому місці я після Сороса, бо намагаюся теж матеріально підтримувати свого адвоката Любов Криган. У 90% інших потерпілих немає коштів на це, давно закінчилися душевні сили боротися з суддями. У сторони обвинувачених – повно грошей з РФ, донедавна нас змішували з пилом їх медіа в Україні, підтримка російських спецслужб.

4. Ми, "потерпілі", стаємо все сильніше. Винних ми не припинимо шукати і забувати не будемо. Дай Бог нам тільки живими лишитися, спокою їм не дамо, війна нас не зробила менш затятими. До речі, мені продовжують кидати кошти на карту – попереджаю, що надалі частину цих грошей тратитиму не тільки на війну, але і трохи теж на підтримку справ Майдану. І треба міняти КПК, щоб безкарність не продовжувалася.

Царство небесне тим, хто поліг з Україну!

PS Принагідно дякую чесним та працелюбним прокурорам, з політичних міркувань не називаю їх, але спасибі їм!

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
Тиждень в Україні почнеться туманами, вдень близько 0°
18:04
Костянтин Матвієнко: Історичний Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни
16:09
Президент України зустрівся з новим главою Євроради й топдипломаткою ЄС
16:03
Обшук у полтавському ресторані «Міміно»: власник закладу може бути посередником у передачі хабарів топ-керівникам поліції та прокуратури області від криміналітету
14:14
Ворог на човнах форсував Оскіл ще й біля Масютівки
12:51
Мене запроторили за ґрати, аби відібрати "Укрнафту" - Коломойський вдає з себе жертву Зеленського
10:01
У Румунії сьогодні парламентські вибори, до влади можуть прийти проросійські сили
08:00
Ворог окупував Берестки на Донеччині та просунувся біля низки сіл
07:41
Трамп пригрозив країнам БРІКС 100% митом на імпорт у разі відмови від долара
20:00
Грудень в Україні розпочнеться незвичайним теплом

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]