День захисників і захисниць України цьогоріч вперше відзначатимуть у нову дату – 1 жовтня, на Покрову

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Україні День захисників і захисниць цьогоріч вперше відзначатимуть у нову дату – 1 жовтня. Як і свято Покрови пресвятої Богородиці.

Цієї неділі о 9:00 кожен українець на хвилину зупиниться для вшанування пам’яті загиблих бійців.

Велике християнське свято

Покрова — свято жовтня, коли земля «вкривається» на зиму і «лягає відпочивати». Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду льодом, а дівчат — шлюбним вінцем, бо вважається покровителькою шлюбів. На Покрову небо все частіше вкривається хмарами. Саме тоді просить Покрову Мати-Земля: «Покровонько, Покровонько, накрий мені головоньку, накрий в’ялим листячком, червоним платочком, накрий в’ялою квіткою, білою наміткою. Покрий, покрий нивоньку, щоб не боліла її спинонька, ні спина, ні голова, щоб на весну здорова була».

Для дівчат Покрова — найбільше свято: розпочинається сезон вечорниць, весіль. Юнки, які ніяк не діждуться сватів, у цей день потайки просять її: «Покрів моя, Покровонько, покрий мою головоньку, як не платком — ганчіркою, аби не зосталася дівкою». Коли Покрова приносить сніг — то на щастя молодій і молодому. Не даремно так вичікують її люди. Як говориться, «Настали жнива — лежить баба нежива, а прийшла Покрова — стала баба здорова».

Православне свято Покрова Пресвятої Богородиці було запроваджене в середині Х ст., і родительку Христа стали називати Покровою. У козаків вона була у великій пошані. На день Покрови відбувалися вибори нового кошового отамана.

Це свято мало подвійне значення для запорозьких козаків. Під Покровом Пресвятої Богородиці козаки не боялися ні ворожого вогню, ні грізної стихії, тобто бурі морської. Під Покровом Пріснодіви вони залишались непорочними і свято виконували найголовніший девіз свого життя — захист дідівської православної віри та безшлюбність. Під час богослужіння, при читанні Євангелія, всі козаки приходили в рух, виструнчувалися на повний зріст, бралися за ефеси шабель і виймали леза до половини з піхов — на знак готовності захищати збройно під Покровом Пресвятої Богородиці Слово Боже від ворогів християнської віри та рідної землі.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:08
В Україні 12 вересня очікуються короткочасні дощі, місцями грози, до +31° тепла
19:11
Генералу-рашисту, який планував «бліцкриг» із захоплення Харкова повідомлено підозру
18:32
В Україні хочуть відмінити вручення у школах золотих і срібних медалей.
17:10
СБУ затримала ексзаступницю голови Волинської ОВА, яка «заробляла» на ухилянтах
16:18
Байден заявив що США працює над зняттям обмежень щодо далекобійної зброї для України
15:04
У Києві якась сволота напала на митрополита Кримського та Сімферопольського
14:17
Поліцейські затримали бандита Вадю Шерсть який знущався з ветерана у Смілі
12:35
Новий радник Зеленського хвалився, що коли приймав присягу свідомо пропустив частину про захист конституційного ладу
11:17
Приблизно 20% масла і сиру в Україні є фальсифікованими
10:20
Засудженого за держзраду помічника депутата «Слуги народу» обмінюють до Росії

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]