Джонсон пропонує Заходу план через затяжну війну в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон оприлюднив колонку в авторитетному виданні The Sunday Times про необхідність довготермінової підтримки України на тлі затяжної війни з росією.

Джерело: колонка Джонсона на сайті The Sunday Times

"Уявіть на хвилину, що мрії Володимира Путіна про переможну славу справдились. Припустімо, йому дозволили би забрати всі ті території, які зараз окуповані російськими військами. Можливо, ніхто й пальцем не поворухнув би під час такої анексії до складу ще більшої Росії захоплених нині територій разом із наляканим населенням.

Це принесло би нам мир? Це зробило би світ більш безпечним? Ваше життя стане безпечнішим?

Насправді ми всі можемо самі собі озвучити відповідь. Таке непорозуміння стало би найбільш великою перемогою для агресора в Європі з часів Другої світової війни. Ми знаємо, що Путін би не зупинився на розчленуванні України. Лише минулого тижня він порівняв себе з Петром Першим й присвоїв Росії "вічне право повертати" території, які будь-коли в минувшині населяли "слов’яни" – доктрина, яка виправдовує загарбання величезних територій в Європі, включно з територіями країн-членів НАТО.

А тим часом диктатори по всьому світу відчули би в собі сміливість силою забирати все, про що вони мріють, і після цього жодна країна не змогла би почуватись в безпеці. Чи це саме те, про що будь-хто з нас у світі мріє?" - написав Джонсон.

Джонсон далі в колонці відзначив героїзм українських військових, які зупинили наступ російських окупантів на Київ та зберегли державність.

Він просить громадськість та лідерів західних країн не боятися, що російські війська повільно в агонії вигризають території на Донбасі, насамперед у периметрі навколо Сєвєродонецька. Британський прем’єр запевняє, що час не сприяє російським окупантам.

"З прикрістю зазначу, що нам треба готуватися до затяжної війни, так як Путін перейшов до військової кампанії на виснаження, намагаючись стерти українські сили дедалі більшою силою. Сполучене Королівство й наші друзі мусять реагувати, а саме забезпечити Україну необхідними стратегічними ресурсами, аби вистояти і зрештою здобути перемогу.

Час – надзвичайно важливий чинник. Все залежить від того, чи Україна буде здатна швидше збільшити свою спроможність відвоювати загарбані території, поки росіяни будуть прискорено збирати ресурси для нової атаки. Наша задача полягає в тому, аби час все-таки став союзником України в цій ситуації". - впевнений Джонсон.

Джонсон запевняє, що Заходу навіть вигідніше, щоби Путін й далі перебував у своїх ілюзіях щодо спроможності стерти українське військо грубою силою й сподіваючись, що час не на боці України.

Тим часом західні партнери України повинні виконати чотири пункти для того, аби допомогти Україні вистояти і перехопити ініціативу.

По-перше, Захід повинен забезпечити Україну всім необхідним озброєнням, боєприпасами, спорядженням та навчанням. Британія планує навчати близько 10 тисяч українських військових упродовж 120 днів, що дорівнює кількості українців, які пройшли військовий вишкіл за 7 років перед широкомасштабним вторгненням.

По-друге, Захід повинен допомогти Україні зберегти стабільність своїх державних інститутів фінансовою допомогою, адже український уряд повинен утримувати соціальну інфраструктуру, виплачувати заробітну плату та пенсії, а також фінансувати відбудову зруйнованих будівель.

По-третє, забезпечити суходолом маршрути для експорту українського продовольства, насамперед зерна, аби зберегти надходження в українську економіку.

По-четверте, Британія спільно із союзниками повинна розблокувати українські морські порти та допомогти негайно вивезти 25 мільйонів тонн пшениці й кукурудзи, які потребують найменш розвинуті країни світу. Їм загрожує голод через російську блокаду Чорноморського узбережжя України, тому потрібно надати відповідне озброєння Україні та підтримувати дипломатичні зусилля, зокрема через ООН щодо створення безпечного коридору з Одеси.

"Усе має рухатися до єдиної мети. Ми повинні зміцнити наших українських друзів, аби вони змогли скінчити цю війну на тих умовах, які озвучив президент Зеленський. Це повинно стати нашим визначенням успішного завершення війни" - завершив Джонсон.

Джонсон також заявив 18 червня, що Захід зобов'язаний забезпечити Україні довготермінову підтримку, навіть якщо в громадськості може виникнути з часом відчуття "втоми" від війни в Україні.

Удень 17 червня стало відомо, що до Києва на переговори із Зеленським прибув прем’єр Джонсон. Візит не анонсували для громадськості.

Британський лідер запропонував Зеленському програму підготовки українських військових на території Сполученого Королівства, зокрема щодо використання важкого озброєння. Крім того, британський прем’єр обговорив постачання до України важких систем озброєння та засобів протиповітряної оборони й механізмів санкційного тиску на Росію.

Зеленський провів екскурсію Джонсону до Михайлівського Золотоверхого монастиря, де прем'єрові дали подарунок. Після цього вони оглянули знищену російську техніку на Михайлівській площі, поспілкувалися з українськими військовими та натовпом перехожих.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]