Експерт: урядова підгтовка України до зими - незадовільна

|
Версия для печатиВерсия для печати

Напередодні непростої зими підготовка до опалювального сезону урядоцями ведеться аж ніяк не в режимі воєнного часу, а в звичайних темпах попередніх років.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише енергетик та економіст із 20-річним досвідом роботи в енергетичній галузі Микола Тесля .

Експерт вважає, що відповідальні за опалювальний сезон міністр енергетики та заступник глави офісу президента, не повторили успіхів Валерія Залужного. Напередодні непростої зими у нас недостатньо. запасів палива та немає реальної підтримки з боку союзників.

Так, за його словами, найбільш очевидною проблемою на сьогодні є нестача газу. На його думку, більше того, цифра в 13 млрд газу, нібито закачаного до сховищ - дута, тому що враховує так званий буферний газ - той, який використовується для підняття зі сховищ і який серед зими неможливо буде витягти. А із запасами вугілля, що видобувається державними шахтами та корпорацією ДТЕК, ситуація ще складніша.

"За даними, які вдалося знайти у колег-енергетиків, підготовка цього року до сезону жодним чином не відрізняється від усіх попередніх, жодного "режиму військового часу" не передбачалося і не передбачається. Державні шахти працюють у мінімальному режимі - не вистачає грошей ні на техніку, ні на зарплати шахтарям", - стверджує експерт.

У результаті країна видобуває 1,1–1,2 млн. тонн на місяць. З урахуванням споживання це означає, що ми додаємо на склади до опалювального сезону не більше ніж 400 тис. тонн на місяць. На початок опалювального сезону вугілля буде трохи менше 3 млн. тонн. Потім склади почнуть відпрацьовуватися, і цих запасів нам вистачить впритул. Як і газу.

Ситуація із атомною енергетикою. за рахунок якої Україна витягла минулу зиму, всім добре відома.

Робота блоків Запорізької атомної електростанції – найпотужнішої не лише в Україні, а й навіть у Європі, під питанням. Зупинка Запорізької атомної, якою погрожуть не лише окупанти, а й вимагає міжнародне співтовариство (щоправда з іншої причини), зробить станцію споживачем енергії, адже реактори необхідно буде охолоджувати.

Меншою буде потужність і Хмельницької АЕС — там досі не усунули наслідки аварії однієї з турбін.

"І це тільки те, що нам відомо, адже про стан підготовки на інших станціях "Енергоатом" публічно не звітує. Тому про реальний баланс наявних атомних блоків знає лише людина, яка фактично керує галуззю та підготовкою до опалювального сезону. Це заступник Андрія Єрмака Ростислав Шурма. Це якщо йому доповіли правду", - наголошує Микола Тесля.

Повний провал і з ідеєю "Фонду енергетичної підтримки для України", про яку європейці оголосили на початку квітня (!) цього року, вважає Тесля.

"Це був чудовий майданчик, через який ми могли отримати живі гроші, якби відповідні відомства почали робити свою роботу. Але в результаті фонд так і не наповнився грошима, - Україна не змогла запропонувати реальні проекти", - стверджує експерт.

Про фінансування проектів енергоефективності в містах і громадах теж жодного слова — мерії залишаються з зимою віч-на-віч, тому і в розпачі говорять про дрова, буржуйки та необхідність мати "запасну піч у селі".

"Все це зовсім не виглядає як "режим воєнного часу" для підготовки до опалювального сезону", - пише експерт.

"Як уряд і офіс президента виходитимуть із цієї ситуації, зараз незрозуміло, регулярні прохання про надання "газового ленд-лізу" наштовхуються на вимоги відновити корпоративне управління в галузі. На що ні уряд, ні офіс президента поки що ніяк не можуть погодитися, незважаючи на прямі натяки послів "великої сімки"", - зазначає Микола Тесля.

Більше того, призначення нового керівника "Оператора газотранспортної системи України", яке вже на підписі у прем'єра, може ще більше зіпсувати відносини з союзникам.

"Як і у випадку з "Нафтогазом", з публічним приниженням правил корпоративного управління. Хоча на публіці глава офісу президента Андрій Єрмак палко підтримує принципи корпоративного управління OECD", - зазначає експерт.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У вівторок в Україні буде сухо, вдень близько 0°
18:06
Марина Данилюк-Ярмолаєва розповіла, навіщо ментально не-українська Банкова знов витягла покидька Поворознюка
16:05
Новини ТОП-шахрайства та VIP-корупції: Кабмін надав 23 млрд грн ДПСУ на закупівлю боєприпасів в обхід "Агенції оборонних закупівель". Ми на межі скандалу, - Згурець
14:02
Заволодіння державною землею на Сумщині: САП завершила слідство у справі Сольського - типового "слуги народу"
13:39
На річці Оскіл та на кордоні з рф на Харківщині досі не побудовані фортифікації. Росіяни переходять Оскіл і далі - Борова, Ізюм, Балаклія, - Безугла
13:23
Тисяча книжок – майбутнім офіцерам НГУ
12:03
Безпідставне затягування справи: Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу щодо корумпованої судді Октябрського райсуду Полтави Марини Материнко
10:01
У Румунії на парламентських виборах перемагають демократичні сили
09:17
Байден помилував свого сина Гантера, Трамп емоційно відреагував
09:09
Канцлер Німеччини Шольц прибув до Києва

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]