Експорт із України: на скільки скоротився, що вивозиться і куди

|
Версия для печатиВерсия для печати

Обсяги експорту з України за підсумками першого півріччя становили $22,8 млрд, що на 23,7% менше у порівнянні з тим самим періодом 2021-го.

Про це повідомив торговельний представник України Тарас Качка.

Щодо другого кварталу, то продано на зовнішні ринки на $8,782. Порівняно з другим кварталом минулого року скорочення у квітні-червні становило понад 45,8%, або $7,42 млрд.

У фізичних обсягах зменшення квартального експорту було значнішим – на 55,6%, або 20,8 млн. тонн. У другому кварталі Україна експортувала 16,6 млн. тонн вантажів.

Основною причиною скорочення є блокування портів. Зокрема, спад перевезень морським транспортом у другому кварталі порівняно з першим становив 86,5%, або 21,6 млн. тонн.

Якщо аналізувати експорт щомісячно, то ситуація стабілізувалася, зазначив Качка. Так, експорт у травні та червні відновив зростання після різкого падіння у березні. При цьому зростання відбулося як за вартістю, так і за обсягами.

У червні продажі склали 5,8 млн тонн вантажів на суму $3,177 млрд. У топ-10 товарів входять: олія, кукурудза, насіння соняшнику, руда, сталь (напівфабрикати), дроти, м'ясо птиці, труби, чавун та соя.

Географічно експорт майже повністю орієнтований ЄС – 78% від загальних обсягів за підсумками другого кварталу.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]