El Pais: ЄС побоюється голоду та міграції з Африки через війну росії з Україною

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Євросоюзі побоюються, що наслідки військового конфлікту Росії та України призведуть до «катастрофічного масового голоду» та викличуть нові міграційні хвилі з Північної Африки. У Брюсселі також вважають, що внаслідок цього конфлікту ризики фрагментації міжнародної спільноти значно зросли.

Про це повідомила іспанська газета El Pais із посиланням на звіт європейських інститутів.

Як пише газета, аналітики вважають, що зростання ризику «катастрофічного масового голоду» в Північній Африці призведе до «нових хвиль соціального протесту, внутрішнього переміщення та міграції в сусідні регіони і, можливо, у бік ЄС». Експерти також прогнозують новий геополітичний сценарій, для якого будуть характерні висока нестабільність і ризики фрагментації міжнародної спільноти, що зростають. У Брюсселі вважають, що Іспанія та Італія зіштовхнуться із найсерйознішими міграційними хвилями у майбутній кризі.

За інформацією видання, із серйозними наслідками російського вторгнення в Україну зіштовхнуться країни Союзу арабського Магрібу (Алжир, Лівія, Мавританія, Марокко, Туніс). Також, за даними El Pais, у Брюсселі вважають, що ризик кризи також високий у Єгипті, Йорданії, Ємені, Лівані, Лівії, Марокко та Тунісі. "Нестача зерна та інших основних сільськогосподарських продуктів разом зі зростанням цін на основні товари та продукти харчування та скороченням субсидій можуть призвести до серйозних економічних та соціальних криз", - сказано у звіті.

За інформацією видання, в ЄС побоюються, що наслідки тривалого воєнного конфлікту торкнуться також країн Латинської Америки та Карибського басейну. Зростання цін на енергію та продукти харчування призведе до зростання бідності, соціальної напруги та ризику голоду в регіоні.

Як зазначає El Pais, ЄС має намір наростити допомогу найбільш постраждалим, а також впливовим у своїх регіонах країнам. Раніше ЄС виділив понад €225 млн Єгипту, Лівану, Лівії, Марокко, Палестині, Сирії та Тунісу. Також ЄС має намір допомагати цим країнам розвивати власне виробництво.

Закордонні лідери говорять про ризик масового голоду через російське вторгнення в Україну. Через військові дії на півдні України, у місцевих портах росією заблоковане зерно, що в майбутньому може призвести до нестачі продовольства.

Україна, росія та країни ООН ведуть переговори щодо безпечного вивезення зерна з України. Турецька газета Milliyet писала, що між 27 червня та 3 липня у Стамбулі відбудуться переговори росії, України, Туреччини та ООН, де обговорюватиметься зернове питання.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]