Foreign Policy: Україна пропонує укласти зі США «угоду про ленд-ліз» для постачання СПГ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Представники енергетичного сектору України виступили з ініціативою укладання зі США «угоди про ленд-ліз» у сфері енергетики, яка дозволить забезпечити країну американським зрідженим природним газом (СПГ).

Про це повідомляє американський журнал Foreign Policy.

За даними видання, українська сторона ознайомила США та країни Заходу з низкою пропозицій, які дозволять Києву отримати доступ до енергоносіїв. Київ розраховує, що в рамках реалізації угоди про ленд-ліз Україна отримає із США 6 млрд куб. м СПГ. Газ планується постачати до Європи, а потім в Україну через трубопровід, оскільки Україна не має своїх терміналів. Україна зможе розплатитися зі США після того, як буде збільшено внутрішній видобуток газу, зазначає видання.

«Вони здивувалися, почувши цю ідею, але її добре сприйняли»,— наводить видання слова голови українського «Нафтогазу» Юрія Вітренко за підсумками зустрічі з представниками американської адміністрації.

Окрім іншого, Київ також пропонує укласти «міжнародне фінансування» для постачання газу на Близькому Сході та на півночі Африки, а також розробити альтернативні маршрути постачання енергоносіїв та отримати кошти від Міжнародної фінансової корпорації розвитку США.

Українські представники також розраховують на те, що вони зможуть умовити західних колег інвестувати в Україну та допомогти країні розробляти надра у вигляді горизонтального буріння.

9 травня президент США Джо Байден підписав закон про постачання Україні озброєнь із ленд-лізу. Документ про ленд-ліз був представлений у Сенаті ще в січні поточного року, у квітні його схвалили обидві палати Конгресу США. Суть ініціативи полягає в тому, щоб «наділити президента США ширшими повноваженнями для укладання з урядом України угод про надання у тимчасове користування військовою технікою та майном для захисту цивільного населення в Україні від російського вторгнення та інших цілей».

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]