Касьянов: Смертельний популізм Зеленського

|
Версия для печатиВерсия для печати

Володимир Зеленський веде Україну до катастрофи: щодо зниження призовного віку.

"Президент знову виступив проти зниження призовного віку. Аргумент, звісно, залізний - ми не повинні компенсувати нестачу зброї та підготовки молодістю солдатів.

А старістю солдатів погану підготовку і брак зброї можна компенсувати?.. У нас найстаріша армія у світі з офіційним середнім віком, старшим за 45 років (у реальності, думаю, за 50 років точно) - хіба така армія може ефективно воювати?..

У нас некомплект бійців у бригадах, бо вже практично всіх старих вигребли, уже працювати нікому, навіть в оборонному секторі, бо досвідчені конструктори, інженери, складальники, зварювальники - це люди, старші за 25 років, кращі - старші за 30 років, тому що досвід не купиш ні за які гроші. Ви підете лікуватися до стоматолога 22 років? Покличете до себе додому двадцятирічного сантехніка?

До речі, Держдеп заявив, що США повністю екіпірують і підготують наших бійців у разі зниження призовного віку. Американці щось знають. Адже не такі вже вони дурні, як ви думаєте?..

У самих Штатах у сухопутних військах і морській піхоті середній вік бійців - до 25 років (включно з командирами і генералами), і ця армія постійно воює. Мобілізаційний вік в Америці на випадок великої війни - від 18 до 26 років. А у нас навпаки, хоча наша війна велика.

Американський президент Франклін Рузвельт у 1942 році, у розпал війни, сказав таке:

"Усі бойові частини... повинні складатися з молодих, сильних чоловіків, які отримали ґрунтовну підготовку. Військовий підрозділ, у якому середній вік бійців дорівнює, скажімо, двадцяти трьом рокам, є більш боєздатною одиницею, ніж такий самий за чисельністю підрозділ із середнім віком тридцять три роки. Що більше таких військ ми посилатимемо на поля битв, то швидше ми переможемо в цій війні, то менших втрат нам коштуватиме перемога.

Я вважаю, що нам необхідно знизити мінімальний призовний вік з двадцяти років до вісімнадцяти. Ми переконалися, що такий захід неминучий і дуже важливий для наближення перемоги.

Я дуже добре розумію почуття батьків, чиї сини вступили на військову службу. Ми з моєю дружиною відчуваємо те ж саме".

Син президента був двічі поранений у Першій світовій війні і кілька разів - у Другій світовій.

Наполегливе небажання нашої влади знизити мобілізаційний вік - це прямий шлях до поразки країни, і тоді вже наші вороги призиватимуть нашу молодь у свою армію.

Небажання знижувати мобілізаційний вік - чистий популізм у розрахунку на майбутні вибори. Але цей же популізм призведе до того, що ніяких виборів в Україні більше ніколи не буде.

До речі, звідки взагалі взялося це "онижедеті" і їх до 25 років не можна мобілізувати?.. - А це взагалі маніпуляція. Вся річ у тому, що в СРСР, а потім у незалежній Україні призовний вік був 18-28 років. Відповідно мобілізовували "партизанів" (тих, хто відслужив строкову і перебуває в запасі), старших за 28 років; наприклад - для ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Потім, у 2014 році Порошенко оголосив "часткову мобілізацію", і, природно, брали спочатку тих, хто відслужив строкову службу і був уже в запасі, а потім і всіх підряд, старших за 28 років.

Потім знизили призовний вік до 27 років, потім до 26 років, потім до 25 років. Потім взагалі строкову службу скасували.

І тепер виходить так, що найбойовий вік - 18-25 років у нас для служби (навіть строкової, у тилу) недоступний, і може спокійно проживати молодість, тоді як молоді бійці - основа армій в усьому світі.

Це навіть не чистий, а махровий популізм, смертельний популізм. Ніколи армія хворих старих не переможе армію здорових молодих. Ніколи такого не було. Це факт і аксіома.

З таким підходом, пане президенте, ми гарантовано програємо війну. Ви ж не хочете бути останнім президентом України?"

Автор:; Юрій Касьянов, офіцер ЗСУ. Радіоінженер, спеціаліст з аеророзвідки, заснувник громадського дослідно-конструкторське бюро безпілотної авіації “Matrix-UAV”; сторінка автора в Фейсбук

P.S.: Зеленський чотири рази "відкосив" від армії — Міноборони

Тоді ще кандидат у Президенти шоумен Володимир Зеленський тричі проігнорував повістки, надіслані йому під час мобілізації 2014 -2015 років. Про це свого часу повідомляла навіть державна інформаційна агенція Укрінформ із посиланням на Міністерство оборони України у відповідь на запит народних депутатів Бригинця, Мамчура, Чорновол та Бондаря.

Зокрема, у документі йдеться, що громадянин Зеленський Володимир Олександрович є придатним для військової служби, але службу у ЗСУ не проходив.

“Для призову під час мобілізації громадянину Зеленському В.О. надсилалися повістки: 15.04.2014, 23.06.2014, 15.08.2014, 10.05.2015 за адресою, визначеною у його облікових документах” (адреса у м. Кривий Ріг), стверджується в документі. “Громадянин Зеленський В.О. до військового комісаріату за викликом не прибував”.

Нагадаємо, що 12 квітня народний депутат Тетяна Чорновол заявила, що звернеться до Міноборони, аби там спростували чи підтвердили інформацію, чи ухилявся Зеленський від мобілізації у 2014 році.

У штабі Зеленського відмовились коментувати це звернення.

Підполковник, командир 43-го батальйону «Патріот» Сергій Мацейко повідомив ЗМІ, що у 2014 році займався мобілізацією і особисто виписував Зеленському повістку, яку віддали його мамі. Натомість мати Зеленського заявила, що не отримувала жодних повісток про мобілізацію.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]