Колишні судді "заднім числом" відсудили собі мільйонні доплати до пенсій

|
Версия для печатиВерсия для печати

Мені дорікають, що занадто часто використовую слово "кримінал" на адресу влади. Ну ось вам ще факти білокомірцевої злочинності.

Суддя Олег Оксененко відсудив понад 17 мільйонів гривень пенсії! Чотири його колеги понад 5 млн. пенсії...

В Україні щонайменше п'ять суддів відсудили собі перерахунок пенсій заднім числом на суму понад 5 млн грн. Найбільше отримав суддя з Києва – понад 17 млн грн.

Перелік судових справ, у яких ПФУ програв елітним пенсіонерам найбільші суми, надали в Мінсоцполітики. Дослідивши матеріали, нам вдалось визначити учасників цих справ.

Олег Оксененко, суддя Шостого апеляційного адміністративного суду, згідно з декларацією, торік щомісячно отримував зарплату в розмірі 254,8 тис. грн. Ця висока зарплата є меншою, аніж щомісячна пенсія (довічне утримання), яке завдяки рішенню суду має отримувати Оксененко.

У суді вирішили, що пенсія судді апеляційного суду має сягати 268,3 тис. грн щомісяця. Це не найбільша пенсія в Україні, однак Оксененко все ж став рекордсменом за іншим показником. Пенсійний фонд за рішенням колеги Оксененка, судді Київського окружного адміністративного суду Андрія Балаклицького (помер у жовтні цього року), має сплатити пенсіонеру 17 млн 27 тис. грн (рішення набуло чинності 21 травня 2024 року). Стільки Оксененко отримає за те, що Пенсійний фонд виконав норму закону та обмежив розмір пенсії під час перерахунку. Київський окружний адмінсуд зобов'язав провести перерахунок ще раз, але вже без обмежень і заднім числом.

Суддя Верховного суду у відставці Станіслав Пекний декларацій уже давно не заповнює. У 2010-му він пішов у відставку, а 12 вересня минулого року набуло законної сили рішення судді Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Андрія Рибачука, згідно з яким Пенсійний фонд має заплатити Пекному 10 млн 654 тис. грн. Теж шляхом перерахунку пенсії заднім числом.

Ще один суддя Верховного суду у відставці Микола Цитович відсудив у Пенсійного фонду 9,6 млн грн (рішення набуло законної сили наприкінці 2022-го). Його колишній колега Микола Селіванов відсудив 27 лютого 2023-го 9,1 млн грн пенсії. П'ятірку найбагатших пенсіонерів закриває суддя Вищого господарського суду у відставці Тамара Гоголь. Вона виграла позов на 9 млн грн. Рішення суду набуло законної сили 7 березня 2024-го.

Згідно з чинним законом, судді у відставці отримують довічне грошове утримання з Пенсійного фонду. Фактично, це та сама пенсія, однак її розмір сягає 90% від зарплати на тій посаді, де працював пенсіонер. Причому зарплати рахують з усіма преміями та надбавками. Так, у рішенні на користь Олега Оксененка йдеться, що під час розрахунку пенсії в зарплату треба включати 129,5 тис. грн "надбавки за особливості проходження служби".

Автор: Павло Себастьянович, підприємець, громадський діяч, блогер; сторінка автора у Фейсбук

 

Зображення вгорі: «Здирання шкіри з продажного судді» - картина Ґерарда Давіда, 1498 рік. Північне Відродження. Сісамн був одним із суддів місцевого правителя. Однак суддя є суддею. Вже тоді все було, як у теперішній Україні. За те, що він, підкуплений грошима, виніс несправедливий вирок, правитель Камбіс (аж не віриться, що такі були) звелів його стратити і здерти з нього шкіру. Сам виховавчий процес - здирання шкіри з продажного судді з величезною скрупульозністю зображає картина.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]