Лише 2% українців продовжують добре ставитися до росії, у 92% – ставлення погане


Поступове зниження в останніх три роки до моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну позитивного ставлення до країни-агресора зійшло нанівець протягом останніх трьох місяців.
Такі результати соціологічного дослідження КМІС, оприлюдненого на сайті компанії.
Якщо напередодні вторгнення соціологи фіксували, попри декілька місяців поспіль ескалації біля кордонів України 34% населення України добре ставилися до росії, то зараз уже лише 2% громадян добре ставляться до росії, у той час як 92% – погано. Утім, важливо розуміти, що 2% – це близько 500 000 осіб, тобто достатньо істотна кількість в абсолютному вимірі все одно зберігає попри очевидні факти позитивне ставлення до агресора.
Крім цих даних, важливо бачити зміни на індивідуальному рівні. У рамках методичного експерименту було повторно опитано 513 респондентів-учасників «Омнібусу», проведеного на початку лютого 2022 року, тобто до повномасштабного вторгнення. Для цих респондентів соціологи знали, яким було їхнє ставлення до росії на початку лютого, а зараз повторили те саме запитання. Серед тих, хто мав і раніше погане ставлення до росії, 97% продовжують його мати (хоча 3% зараз обрали варіант «важко сказати»).
Кардинальною є зміна поглядів тих, хто мав добре ставлення до росії і тих, хто мав невизначене ставлення до неї. Так, 80% тих, хто раніше добре ставився до росії, тепер погано ставляться до неї. Менше ніж кожен десятий зберіг позитивне ставлення до росії, хоча ще 12% вирішили зараз відповісти «не визначилися».
Серед тих, хто мав невизначене ставлення до росії, 97% зараз уже погано до неї ставляться.
У всіх регіонах України абсолютна більшість жителів погано ставляться до росії, зокрема, на Півдні 90% погано ставляться, на Сході – 85% (у той час, як на початку лютого, відповідно, 45% і 53% добре ставилися до росії). Відносно найбільше продовжують добре ставитися до росії на Сході – 4%.
Прикметно те, що абсолютна більшість громадян – 82% – які продовжують проживати на окупованій після 24 лютого 2022 року території негативно ставляться до росії, і лише 6% позитивно ставляться до неї.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У вівторок дощі та мокрий сніг на сході України, у Карпатах до -13°С
- 18:02
- Екс-заступник міністра оборони розказав про урядову ІТ-мафію
- 16:48
- ЄС планує надати Україні військову допомогу на €40 мільярдів - Каллас
- 15:27
- Антиукраїнська діяльність: суддя Васильєва звільнила від відповідальності Мецгера, Тельбізова та Осіпова за напад на українського журналіста Михайла Ткача
- 12:30
- Замість потужного "Плану перемоги" Зеленського з'явилися не менш потужні "червоні лінії" Сибіги
- 10:01
- США виходять з групи, яка розслідує злочини росії в Україні
- 08:00
- Рубіо розповів про новий світовий економічний порядок
- 20:00
- Погода в Україні на тиждень 17 – 23 березня
- 19:29
- "Пане президенте, ваша обізнаність про стан справ в ЗСУ вражає!" - Безугла прокоментувала останні призначення в ЗСУ
- 17:39
- Вбивця патріота Ганула Сергій Шалаєв тривалий час перебував на лікуванні і не прибув із відпустки, - 28 ОМБр
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.