Полтавщина позбавляється впливу московського патріархату

|
Версия для печатиВерсия для печати

У  селі Піщаному на Полтавщині Решетилівської громади на свято Трійці в храмі відбулася перша служба українською мовою.

Про це 23 червня повідомив протоієрей Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ Олександр Горай, пише Зміст.

Парафія святих Захарії та Єлизавети в селі Піщаному нещодавно приєдналася до ПЦУ.

«Ще багато роботи потрібно зробити громаді: привести до ладу храмову будівлю, навести порядки на території, а найважливіше – відродити справжнє парафіяльне життя громади», – говорить протоієрей Олександр Горай.

“23 червня відбулась перша Служба у церкві українською мовою. Насправді рішення про перехід сталося ще торік. Просто громада займалась оформленням документів, щоб без скандалів зайти до церкви”, — розповів о. Олександр Горай.

Першу літургію українською мовою громада провела на честь свята П’ятидесятниці – дня народження Церкви (НА ФОТО).

У травні з УПЦ Московського Патріархату до Православної Церкви України перейшла релігійна громада Дібрівки, що належить до Комишнянської громади. За словами Сергія Лаврика, крім села Дібрівка з Комишнянської громади до ПЦУ раніше доєдналися релігійні громади сіл Черевки та Попівка. Загалом у Миргородському районі це зробили також у Гаркушинцях, Шишаках та Лохвиці.

Релігійні громади в Кобеляках та Мгарі увійшли до складу Православної Церкви України торік. Про це стало відомо з розпоряджень начальника Полтавської обласної військової адміністрації від 10 січня.

Рішення про перехід до ПЦУ віряни Свято-Варварівської релігійної громади одноголосно  ухвалили на зборах у серпні: тоді за зміну підпорядкування проголосували близько 200 вірян.

Фото з відкритих джерел

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]