Мобілізація в росії може добити її економіку – POLITICO

|
Версия для печатиВерсия для печати

План мобілізації, оголошений путіним, цілком може набрати заплановані 300 тисяч резервістів, які будуть «вирвані» з економіки країни, але й крім них з росії виїхало ще більше фахівців, яким наразі немає кваліфікованої заміни на робочих місцях.

Це суттєво вдарить по російській економіці, зазначає в понеділок європейська редакція POLITICO.

«Чим більше кремль мобілізує людей, тим більше чоловіків намагатимуться лишити країну, і це матиме величезні наслідки для робочих місць в усіх галузях в росії, а отже, і для її економіки»,- зауважується в публікації.

Під загрозою масового витоку кваліфікованих кадрів опинилися критично важливі сектори – від заводів до інтернет-провайдерів, роботі яких тепер загрожують серйозні збої. І в росії немає жодного плану для відповіді на цей виклик.

Видання пояснює, що в рф немає системи, яка б забезпечувала безперервність роботи критично важливих галузей на випадок війни. Подібні схеми розроблені, наприклад, у Фінляндії або Швеції. Там не залучають до мобілізації не лише інженерів атомних електростанцій, але й фахівців інших ключових галузей – від енергетики до інфраструктури й харчової промисловості.

У Швеції, наприклад, за часів холодної війни був відпрацьований план, який передбачав мобілізацію певних вузькопрофільних фахівців, але вони залишалися на своїх робочих місцях та виконували схожі функції в умовах мобілізації.

Якби Швеція чи Фінляндія були захоплені під час холодної війни, ядро фабричних робітників підтримувало б цивільне та військове виробництво. Журналістське ядро продовжило інформувати громадськість. Ядро лікарів, медсестер, учителів, працівників супермаркетів, залізничних інженерів і водіїв вантажівок подбало про те, щоб населення було нагодованим і могло отримати доступ до найнеобхіднішого.

В росії такого немає. Крім того, на тлі масової мобілізації в рф не вистачає жінок, які можуть швидко замінити на робочих місцях призваних чоловіків, або (як правило) більш кваліфікованих і обізнаних фахівців, які втекли з країни.

«Мобілізація (в рф – ред.) відбувається невибірковим чином, й через це вона вдарить по економіці. Можливо, не з першого ж дня, але потім (російська – ред.) економіка не зможе далі працювати без цих людей», - наводить видання слова одного з експертів.

Як повідомлялося, 21 вересня президент рф путін оголосив «часткову» мобілізацію, міністр оборони рф Сергій Шойгу повідомив, що в її рамках будуть призвані 300 тисяч резервістів.

На фото: мобілізовані на війну з Україною росіяне швидко стають полоненими - якщо їх не вб'ють, що буває ще частіше

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]