Мовний омбудсмен про дерусифікацію України: Чиїми іменами ми називаємо вулиці, того і країна


Вулиці в Україні потрібно називати тими іменами, які хочуть українці.
Про це в інтерв'ю "Німецькій хвилі" заявив 26 червня мовний омбудсмен України Тарас Крімень, відповідаючи на запитання щодо дерусифікації в умовах повномасштабного вторгнення росії.
"Алгоритм дуже простий: містяни повинні ухвалити для себе рішення – якою вулицею вони хотіли б ходити, водити до шкіл та відправляти до університетів своїх дітей. Вважаю, що питання відновлення історичної пам'яті, так само як і захист української ідентичності, – це точно такі ж пріоритети, які ми ставимо перед собою в умовах повномасштабної війни", – сказав він.
Мовного омбудсмена попросили прокоментувати аргумент, що російські письменники Олександр Пушкін і [Михайло] Булгаков – це не [радянський керівник Володимир] Ленін, а [композитор Петро] Чайковський – узагалі українець".
"Ті наративи, які були актуальними у XIX столітті і якими користувалися у XX-му, щоб утвердити панрусизм на теренах колишнього СРСР, де фактично не було державних мов, а була мова спілкування між собою різних народів, коли фактично був створений російсько-російський словник, а не українсько-російський, коли володіння українською мовою вважалося чимось другорядним, коли була глузлива зневага до тих, хто цінує свою культуру, народився у селі і спілкується своєю рідною, материнською мовою, повинні були, рано чи пізно, перейти свою межу", – відповів він.
За словами Кременя, питання не у прізвищах, "а в цінностях, які досі є залишковими, і в шкільній програмі в тому числі".
"Не треба із цього робити політику. Треба дозволити людям обрати топонімічні назви такими, якими вони хочуть їх бачити. Якщо люди хочуть жити в такому культурному просторі, і це виправдано історією, війною та іншими викликами, то так воно і повинно бути. Адже чиїми іменами ми називаємо вулиці, того і країна", – пояснив він.
В Україні після відкритого вторгнення росії 24 лютого почали масово відмовлятися від назв, пов'язаних із країною-агресором, зокрема перейменовувати вулиці та демонтувати пам'ятники.
Наприклад, у Харкові вирішили змінити назву для Харківського обласного російського театру імені Пушкіна.
«Аргумент»
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 19:03
- День Пантелеймона-цілителя: традиції, прикмети та що не можна робити у свято
- 18:45
- Ядерний апокаліпсис відклали в 1968 році, і ось він повернувся - The Guardian
- 18:14
- Заочно судитимуть ще 5 колишніх суддів-зрадників з АР Крим
- 17:39
- YouTube запровадив автоматичні субтитри українською мовою
- 17:00
- Затримано російських кілерів, які готували вбивства Резнікова та Буданова
- 16:39
- Результат останнього удару ЗСУ по Антонівському мосту (ВIДЕО)
- 16:02
- Президент запропонував Раді затвердити санкції проти рф на 10 років
- 15:44
- Окупанти пошкодили у Харкові ТЕЦ, яка обігрівала третину міста
- 15:21
- Харківські угоди: ексміністру оборони Михайлу Єжелю оголосили підозру за сприяння окупації Криму
- 14:40
- ЄС потрібна своя армія, війна Росії проти України це довела - EUObserver
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .