Налагодити стійкий зв'язок із супутником "Січ-2-30" так і не вдалося

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Коли з'явилися повідомлення про те, що з українським супутником відсутній зв'язок, незважаючи на заяви про стабільне з'єднання, конструкторське бюро "Південне" опублікувало пояснення. Виявилося, що причиною є негативний енергетичний баланс.

У "Південному" заявили, що після відділення космічного апарату 13 січня з ним було встановлено зв'язок та отримано телеметричну інформацію, що підтвердила працездатність бортової апаратури, зазначає ZN.ua.

 

"Ряд зовнішніх факторів, пов'язаних з особливостями кластерного запуску, не дозволив встановити стійкий зв'язок із космічним апаратом під час критично важливих перших сеансів та забезпечити своєчасну побудову його штатної орієнтації. Орієнтація залишилася такою, коли на робочі поверхні сонячної батареї потрапляє лише відбите від Землі сонячне випромінювання або короткочасне пряме випромінювання під малим кутом. Поєднання цих факторів спричинило негативний вплив на енергетичний баланс апарату", – пояснили в бюро.

Там стверджують, що закладені в апараті інженерні рішення та алгоритми роботи дозволили "Січ-2-30" провести самостійне перезавантаження та відновити свою працездатність в енергоощадному режимі.

За результатами наступних сеансів зв'язку відмов бортової апаратури не виявлено.

Моделювання динаміки руху космічного апарату по орбіті з урахуванням впливу зовнішніх факторів свідчить про те, що протягом 1-2 місяців просторове становище стане сприятливим для накопичення електроенергії, що дозволить привести орієнтацію до штатної», – йдеться у повідомленні.

"Зараз фахівці Національного центру управління та випробувань космічних засобів разом зі спеціалістами "КБ "Південне" забезпечують зв'язок із космічним апаратом та аналізують телеметричну інформацію, готуючись до продовження льотних випробувань", – додали в бюро.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]