Народний депутат отримав підозру від НАБУ у спробі заволодіння 8 гектарами землі у Києві (ВІДЕО)
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру чинному народному депутату у незаконній спробі заволодіння земельною ділянкою у столиці площею 8 га.
Про це інформує пресслужба НАБУ.
"10 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили народному депутату України IX скликання та ще трьом особам про підозру у спробі заволодіння земельною ділянкою площею 8 га у столиці", – йдеться у повідомленні.
У бюро уточнили, що серед підозрюваних: народний депутат України IX скликання; ексзаступник керівника Апарату Верховної Ради – керуючий справами; колишні директор та працівник ДП «Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України» («Держбудкомбінат»).
За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався «Держбудкомбінат», аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього він вступив у змову з працівниками держпідприємства та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.
Ексдиректор держпідприємства всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія. В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн грн. Натомість, як встановили правоохоронці, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн грн.
Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їхню застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти.
З огляду на суспільний резонанс у НАБУ опублікували частину розсекречених негласних слідчих дій у цій справі.
За інформацією "Аргумента", підозрюваний - народний депутат України Дмитро Ісаєнко.
У 2007-2015 роках - заступник Міністра регіонального розвитку і будівництва України.
14 січня 2015 року Ісаєнко був звільнений з посади заступника міністра за незаконне отримання статусу учасника АТО.
Причетний до крупного розкрадання майна ЗСУ.[1]
У 2013 році Ісаєнко задекларував більше 20 мільйонів гривень невідомого походження, котрі не міг заробити, оскільки все життя працював чиновником.
За 2019 рік задекларував готівки на 151,34 мільйона гривень: 17 мільйонів готівкових гривень та 5 мільйонів доларів. Вага готівки депутата у стогривневих банкнотах складає 1,5 тонни.
Дмитро Ісаєнко потрапив у Верховну Раду за 15 номером у списку ОПЗЖ
На цю тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
- 10:20
- Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
- 10:01
- Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
- 08:00
- Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.