Новини агентури ФСБ: УПЦ МП за кордоном створює парафії – клони українських громад

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Європейському вікаріатстві УПЦ МП існує негласний наказ: у містах Європи, де вже діють парафії інших юрисдикцій, нові громади мають називатися на честь того самого святого. Це дозволяє плутати потенційних парафіян, перехоплювати їх через пошукові системи та соцмережі.

Про це повідомляє ресурс Монолог.здєсь.

Як йдеться в повідомленні, читачі з Німеччини поділилися з редакцією цікавою інформацією щодо діяльності Європейського вікаріатства УПЦ МП.

У Дюссельдорфі з 1962 року існує Парафія святителя Миколая Української Православної Церкви, яка належить до Української Західноєвропейської єпархії Вселенського Патріархату (офіційний сайт парафії УПЦ Константинопольського Патріархату у Дюсcельдорфі) (https://www.ukrainische-orthodoxe-kirche.de/).

Проте у 2023 році в цьому ж місті відкрилася парафія-клон із тією самою назвою, але вже під омофором отця Миколи Данилевича. Ба більше, її сайт структурно копіює сторінку оригінальної парафії: (офіційний сайт парафії святителя Миколая УПЦ МП у Дюсcельдорфі) (https://ua.ukrkirche.de/).

“Нам стало відомо, що у вікаріатстві існує негласний наказ: у містах Європи, де вже діють парафії інших юрисдикцій, нові громади мають називатися на честь того самого святого. Це дозволяє плутати потенційних парафіян, перехоплювати їх через пошукові системи та соцмережі. Такий собі агресивний маркетинг. Звісно, ця тактика не застосовується щодо “дружніх” парафій РПЦ, до яких УПЦ МП себе не відносить”, – зазначають автори.

Причому в новоствореній парафії УПЦ МП служить добре відомий протоієрей Владислав Фоменко, котрого у 2016 році УПЦ МП заборонила в служінні “…до виправлення, зважаючи на неодноразові увещування, невиправлення способу життя, укладення другого шлюбу, блудодіяння, наклеп та досаждання архієрею.”

Нескладний пошук привів нас до допису в Telegram-каналі “Вестник Германской епархии РПЦ” за 2021 рік, де ми знаходимо нашого героя на престольному святі парафії в м. Кельн. Серед інших священників РПЦ – знову він.

Тобто цей священник ще до війни, після заборони, переїхав із Сєвєродонецька до Німеччини, відновився у служінні під омофором митрополита Марка і почувався цілком комфортно в РПЦ. А вже у 2023 році створює громаду в структурі Данилевича.

“Чи УПЦ МП справді така незалежна від РПЦ? Чи не є це вікаріатство просто ширмою РПЦ для захоплення потенційних парафіян у Європі? Питання риторичне. Якщо ви живете в Європі – будьте уважні! Ретельно перевіряйте інформацію про парафії”, – зазначають автори.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Новини партнерів

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]