Одеський капітан розповів, чому і завдяки кому дипломування моряків впало до коми

|
Версия для печатиВерсия для печати

Моряки масово судяться з Кабміном через проблематичну постанову реформування галузі. На час розгляду однієї зі справ Феміда призупинила дію реформи - її ж автори блокують рішення та натомість розгортають інформаційну війну.

Мова йде про постанову №1499 від 30 грудня 2022 року. Вона була пролобійована Міністерством інфраструктури в інтересах підконтрольної йому Адміністрації судноплавства. Фактично, цим документом нещодавно призначена нова верхівка цієї адміністрації вирішила перекреслити колишню систему дипломування й освіти. Експерти стверджують, що мова йде про агресивне захоплення величезного ринку у вкрай стислі терміни.

Через це сам документ постанови отримав величезну кількість прогалин та порушень різних площин чинного законодавства. Тисячі моряки втратили можливість отримати підтвердження легальних документів віддалено через старий електронний кабінет. Через цей колапс до судів полетіла ціла зграя позовів. В рамках одного з них 31 травня Київський окружний адміністративний суд задовольнив клопотання та призупинив на час розгляду дію скандальної постанови й поки що працювати за старими правилами. Але Адміністрація судноплавства не підкорилась, чим повністю паралізувала дипломування моряків, розповів позивач - голова "Організації ветеранів флоту" та член правління "Асоціації морських капітанів Одеси" Олег Пастернак.

"Своїм рішенням суд тимчасово, на час розгляду справи, заборонив Адміністрації судноплавства виконувати функції. Підкреслюю - виключно в межах постанови № 1499, які суперечать Конвенції ПДНВ, чинному українському законодавству та загальноправовим принципам! Адміністрації судноплавства необхідно було негайно почати роботу комісії, яка працювала до постанови Кабінету Міністрів України № 1499. Однак вона заблокувала доступ морякам до іспитів", - розповів він.

Саму постанову ще до її прийняття критикували в НАЗК, Мінюсті тощо. Але це не зупинило авторів та лобістів з Міністерства інфраструктури. Як результат - одразу після набрання чинності документ створив багато проблем. Він мав ряд як примітивно-технічних помилок, так і грубих порушень Конституції та міжнародних нормативів.

"Наприклад, переплутали назви посад та зовсім забули про рядових членів екіпажу. Таким чином, вже пів року рядові та штурмани не можуть отримати свої документи. На мою думку, керівникам Міністерства, Адміністрації судноплавства, наближеним до них громадським організаціям та іншім органам начхати на суть нормативно-правового акту, або на долю моряків", - впевнений Олег Пастернак.

При цьому він нагадав, що подібні спроби реформування неодноразово були й в минулому. Хоча міжнародні морські органи (ІМО) прямо відповідали, що в цьому нема потреби. Активна фаза спроб перерозподілу ринку під виглядом реформи почалась ще у 2020 році.

"29.04.2020 постійним представником України в Міжнародній морській організації (ІМО) було повідомлено МЗС, Мінінфраструктури та Адміністрацію судноплавства про те, що Україна повністю виконує всі вимоги Конвенції ПДНВ. Після цього була спроба перегорнути все з ніг на голову міністром Криклієм, яка теж подавалась під виглядом «перемоги» та «приведення законодавства у відповідність до Конвенції ПДНВ». В результаті чого були визнані незаконними майже ідентичні до постанови № 1499 нормативні акти, що реформували систему дипломування – постанова Кабінету Міністрів № 739, накази МІУ № 614 та № 201", - пригадує голова "Організації ветеранів флоту".

Наразі ситуація склалася абсурдна, але дуже небезпечна. Після скасування постановою 1499 попереднього електронного кабінету, тисячі моряків отримали незрозумілі відмови у віддаленому підтвердженні своїх документів через новий сайт з верифікації. Натомість цей державний ресурс якимось чином підтвердив зроблені у графічному редакторі фейкові дипломи капітана та старпома в процесі журналістського експерименту "5 каналу".

На питання та розпач моряків в Адміністрації судноплавства відповіли, що не можуть бути впевненими у легальності документів, отриманих до оновлення їх керівництва абсолютно законним шляхом. Тому їх треба фактично переробляти, причому віддалений формат не підходить. Це створило величезні проблеми морякам, що знаходяться за кордоном, в тому числі й безпосередньо в рейсах. Коли ж суд задовольнив клопотання Олега Пастернака, процес дипломування абсолютно завмер. Сам позивач вважає це своєрідним шантажем та скаржиться на інформаційну атаку на суд з боку опонентів.

"На мою думку, керівникам Міністерства, Адміністрації судноплавства, наближеним до них громадським організаціям та іншім органам начхати на суть нормативно-правового акту або на долю моряків. Вважаю, що вони тиснуть на суд, на позивача, публікуючи всілякі гадості в пабліках, що має негативні правові наслідки. Також вони тиснуть на суспільство за принципом "хто голосніше кричить - за тим і правда", доповнюючи все це тезами про начебто нелегітимний суд. В будь-якій правовій країні подібного роду заяви були б убивчими для подальшої кар’єри керівника державного органу", - запевнив Олег Пастернак.

Варто зауважити, що на тлі цього колапсу та проблем із дипломування мережею набирає популярність теза моряків про зміну країни оформлення, або навіть громадянства. Мовляв, Польща, країни Балтії та інші вже формують прискорені процедури під українських моряків, з огляду на кризу.


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]