"Оновлена" Вища рада правосуддя нищить Україну так само, як і попередня

|
Версия для печатиВерсия для печати

Вища рада правосуддя відмовила в клопотанні голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо відсторонення судді Печерського районного суду Тетяни Ільєвої від здійснення правосуддя.

На засіданні ВРП рішення про відсторонення підтримали лише троє членів, 14 проголосували проти, повідомив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

Минулого тижня судді Печерського райсуду Києва Тетяні Ільєвій повідомили про підозру у зловживанні владою та внесенні службовою особою до офіційного документа завідомо неправдивих відомостей судді одного з районних судів м. Києва.

За даними слідства у листопаді 2020 року суддя ухвалила рішення про зняття арешту з 110,7 тис. євро та 9,3 тис. дол. США, які були арештовані в межах кримінального провадження, обґрунтувавши своє рішення начебто належністю цих коштів іншому громадянину, а не обвинуваченому у справі. 

Однак, за даними САП, жодних правових підстав для ухвалення цього рішення у судді не було, оскільки клопотання, яке вона розглядала, не містило фактичних даних, що підтверджували б належність вилучених коштів іншій особі.

Також суддя розглянула це клопотання за відсутності заявника, його представника, прокурора, а також поданих ними відповідних клопотань щодо здійснення судового розгляду без їх участі. Аби надати своєму рішенню законного вигляду, суддя в постановленій ухвалі вказала завідомо неправдиві відомості про нібито подачу представником заявника до суду заяви про розгляд клопотання без його участі. Такі дії судді завдали власнику вищевказаних коштів шкоди на суму майже 4 млн грн.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подала клопотання щодо відсторонення судді на час розслідування. Однак члени Вищої ради правосуддя ухвалили, що суддя з підозрою може й далі спокійно розглядати справи та виносити рішення.

«Відмовити в задоволенні клопотання заступника генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка про відсторонення судді Печерського районного суду Києва Тетяни Ільєвої від здійснення правосуддя», – йдеться в рішенні ВРП.

При цьому рішення ухвалив уже новий склад Вищої ради правосуддя, який був обораний нещодавно.

«Рішення не прийнято. І "нова" ВРП каже судді, яку підозрюють у вчиненні злочину - нічого страшного, судіть далі.  Мова не про кримінальне покарання. І навіть не про дисциплінарне стягнення. А всього лише про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя на час слідства», - прокоментував рішення Жернаков.

Зазначимо, що про фігурування Ільєвої у розслідуванні Національного антикорупційного бюро відомо ще з 2021 року. Тоді ж Ільєва стала фігуранткою журналістського розслідування. Розслідувачі з’ясували, що суддя живе в маєтку під Києвом, а її сім’я користується дорогими автомобілями, хоча офіційні заробітки родини не відповідають вартості такого майна.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:02
Ймовірно кожен двадцятий чоловік в Україні загинув на війні, або отримав важкі поранення – The Economist
12:11
Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
12:04
З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
10:20
Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
10:01
Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
08:00
Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
20:00
У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
18:02
"Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
16:08
На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
14:05
Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]