Остання "дика річка" Європи нарешті набула статусу національного парку

|
Версия для печатиВерсия для печати

Уряд Албанії оголосив річку Вйоса в південній частині країни національним парком, що стало перемогою екологів, які роками боролися проти планів будівництва гідроелектростанцій уздовж водної артерії.

Про це, пише "Європейська правда", з посиланням на Reuters.

Екологи та науковці називають Вйосу останньою "дикою" річкою в Європі, оскільки вона безперервно тече 270 км з Греції через південну Албанію до Адріатичного моря без жодних дамб чи електростанцій.

Вважається, що річка є домівкою для близько тисячі видів тварин, включаючи європейського вугра, що перебуває під загрозою зникнення, та ендемічних видів рослин, також близьких до зникнення. Оголошення Вйоси та її приток національним парком запобігатиме будівництву.

Прем'єр-міністр Албанії Еді Рама заявив, що на будівництво нових заводів для запобігання потраплянню стічних вод до річки буде виділено 80 мільйонів доларів.

"Сьогодні ми назавжди захищаємо останню дику річку Європи", - сказав Рама під час церемонії підписання угоди в південному місті Тепелена, розташованому приблизно за 215 кілометрів від столиці Тирани.

"Не забуваймо, що цей парк матиме 12 700 гектарів землі, і це гігантський парк, який перетинає всю територію країни", – додав він.

Албанія виробляє майже всю свою електроенергію за рахунок гідроенергії і планувала побудувати 30 ГЕС вздовж річки, щоб задовольнити зростання попиту на електроенергію.

"Це історичний момент для Вйоси... Вйоса нарешті потече вільно і назавжди", - заявила на своїй сторінці у Facebook неурядова організація "ЕкоАлбанія", яка є лідером у 10-річній боротьбі за порятунок річки.

Влада Албанії ще минулого року оголосила річку Вйоса та її притоки територією майбутнього національного парку. Міністерство туризму й довкілля Албанії підписало угоду з природозахисною організацією Patagonia (Каліфорнія) щодо розробки "інтегрованого й екологічно збалансованого плану" розбудови національного парку.


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]