Під наглядом Ради Європи перебуває понад 700 рішень ЄСПЛ проти України

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Міністр юстиції України Денис Малюська, його заступник Олена Висоцька, а також Уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко провели зустріч із представниками Департаменту у справах виконання рішень Європейського суду з прав людини Ради Європи.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби  Міністерства юстиції України.

Під час зустрічі обговорили прогрес виконання рішень ЄСПЛ у низці груп справ. Зокрема, розглянули питання:

1. Невиконання чи тривале виконання рішень національних судів.

Наразі вирішення потребують питання:

  • кадрового дефіциту у судах;
  • впровадження засобів правового захисту від надмірної тривалості судових проваджень;
  • повного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи;
  • подальшого впровадження та широкого використання альтернативних (позасудових) засобів врегулювання спорів.

Наразі в Україні вже прийнято Закон «Про медіацію», який визначає правові засади та порядок проведення медіації як одного із видів альтернативного (позасудового) врегулювання спорів. Крім того, у Верховній Раді зареєстровано законопроекти, спрямовані на впровадження безпечного та ефективного електронного (дистанційного) способу розгляду судами справ в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

2. Неналежні матеріально-побутові умови тримання під вартою.

«В Україні триває реформа пенітенціарної системи. Зокрема, однією зі стратегічних цілей «Стратегії реформування пенітенціарної системи до 2026 року» є створення належних умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту. Вона спрямована на створення гуманного середовища, безпечності тримання, забезпечення прав засуджених та осіб, узятих під варту, приведення матеріально-технічного забезпечення установ виконання покарань та слідчих ізоляторів і умов тримання до вимог національного законодавства та міжнародно-правових актів», — поінформувала заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька.

Крім того, у цьому напрямі було розроблено законопроекти, якими пропонується змінити існуючий перелік видів покарань та запровадити пробаційний нагляд; прийнято наказ, згідно із яким засудженим та особам, узятим під варту, дозволено мати низку пристроїв та предметів, а також продуктів харчування для користування в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань.

3. Невиконання чи тривале виконання рішень національних судів.

Міністерством юстиції спільно з іншими державними органами було переглянуто та доопрацьовано План заходів з реалізації Національної стратегії розв’язання проблеми невиконання рішень судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація, на період до 2022 року, яка наразі очікує схвалення Кабінетом Міністрів України.

Також у Верховній Раді зареєстровано законопроекти, спрямовані на удосконалення механізму судового контролю за виконанням рішень судів.

Загалом під наглядом Комітету Міністрів Ради Європи перебуває 763 рішення Європейського суду у справах проти України. З початку повномасштабної війни в Україні закрито 88 рішень.

«Проект розпорядження Кабінету Міністрів України щодо оновленого Плану заходів містить чіткі завдання, спрямовані на: визначення загальної суми боргу за рішеннями національних судів та її погашення або компенсації; перегляд соціально орієнтованого законодавства; створення додаткових механізмів виконання рішень судів щодо підприємств, які перебувають під дією мораторіїв; а також розроблення механізму щодо удосконалення судового контролю. Прийняття розпорядження дозволить продовжити роботу над вирішенням проблеми накопичення боргів держави у зв’язку з невиконанням рішень національних судів, боржниками за якими є державний орган або державне підприємство, установа, організація», — поінформувала Уповноважена у справах ЄСПЛ Маргарита Сокоренко.

Міністр юстиції України Денис Малюська у свою чергу зазначив, що Уряд України не припиняє звітувати про виконання рішень Європейського суду з прав людини, навіть незважаючи на проведення військових дій. І продовжуватиме рухатися вперед для досягнення відчутного прогресу у цьому напрямі.

«Аргумент»

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]